6174. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
171. dzień panowania Piotra III Łukasza
Andrzej Fryderyk i radosna twórczość w komentarzach
W sumie cieszy mnie że przyznałeś się w końcu do bycia Mirem :)
Aż serce rośnie z taką córą!
Quote:
Andrzej Fryderyk powołał się na przepisy Konstytucji, które zakazują sprawowania funkcji publicznych przez osoby, które posiadają obywatelstwo w obcej mikronacji.

Nie. Na przepisy Ordynacji Wyborczej.
Nie tylko dyskusja o aktualizacji forum ale i działania do tego zmierzające :)
Zastanawiam się, co artykuł cytuje, że cały jest w cytacie zawarty.
W „Manifest Sarmaty” (Park Stołeczny), 01.02.2019 r. o 20:49:41 (❤ 0)
Ja też nie akceptuję i nie popieram.
@HochErik dokładnie. Choć jakby nie patrzeć samo uchylenie rozporządzenia wystarczyło ;)
Całe szczęście, że nie ujawniono tych wszystkich tajnych spotkań i układów, dla których tak byliśmy.
@RemigiuszL jeśli chodzi o formę Mość/Wysokość do Królów Teutonii… Tu panuje pewna rzecz, która zaginęła gdzieś po inkorporacji KNT i stworzenia KT jako połączenia MT z KNT. Jak wskazują archiwa, na samym początku Łukasz August był nazywany Jego Królewską Mością. Później gdzieś po drodze powstało przekonanie że tylko Księciu Sarmacji przysługuje „Mość” i było to respektowane przez JKW Tomasza Ivona Hugona.

Moim zdaniem powinno być Mość. Niektórzy tradycjonaliści wolą mówić Wysokość… I stąd też problemy.

Zaś co do formy „my” – raczej tu mówię o działaniach ustawodawców, czyli Sarmacji – nie jest to odniesienie personalne, z którym każdy się utożsami.
Małe post scriptum – większość artykułu była pisana w czasie niedługim po publikacji wywiadu. Niestety, nie miałem nigdy czasu go dokończyć, dopiero w ostatnich dniach w końcu byłem do tego zdolny.

Stąd w artykule pomijane są pewne kwestie, w tym powstanie ruchu republikańskiego i jego rychły upadek. Uważam jednak, że sama istota artykułu pozostaje niezmienna.

Zachęcam do dyskusji.
To jest jakiś Kanclerz?
@MarcelideBO De facto nie pełnię już funkcji w samorządzie, a doskonale wiem, jak ciężko czasem zgrać terminy organizatorów, Księcia, zaproszonych gości, którzy odgrywają ważną rolę w uroczystości. Dlatego też nie krytykuję i cieszę się, że w końcu pojawiły się wieści o koronacji.

Nie wiem jak dla innych, dla mnie czas pomiędzy świętami a nowym rokiem, wcale tak wolny nie jest i zwyczajnie, nie będę miał możliwości zjawienia się. Wierzę jednak, że sprawę z Księciem skonsultowaliście i dla wszystkich będzie to czas daleko lepszy, niż później, już w styczniu :)

Dlatego też – nie jest z mojej strony złośliwością, ani próbą przekonywania do zmian. Po prostu mnie nie będzie, choć oczywiście niezmiernie tego żałuję.
@RCA bynajmniej nie jest to zarzut do WKW. Doskonale rozumiem, że skrócenie kadencji nie pomogło w realizacji planów, zaś słabość koalicyjna tylko pogrzebała plany. Ja cudów bynajmniej nie oczekiwałem, ale nie można też mówić, że one się zdarzyły. Nie było na pewno źle. Mój komentarz to zaś odpowiedź do słów Pana Wawrzyniaka.

Skutecznością nazywam to, że rząd był skuteczny w kontaktach z obywatelami, a Rada Ministrów nie dawała ciała na każdym kroku, a zdarzały się pojedyncze potknięcia, które ostatecznie miały marginalne znaczenie. Wszystko ponad to to już bardzo pozytywna wartość dodana.

Więc tak. Rząd nie był zły. Rząd był skuteczny, a reelekcja byłego Kanclerza byłaby na pewno daleko lepszym pomysłem od tego, z czym koalicja sejmowa nas zostawiła.
No co takiego zrobił ten Sejm oprócz kilku kosmetycznych ustaw, przywrócenie stanu wyboru Kanclerza sprzed poprzedniej wizji autora i dopasowaniem polityki zagranicznej do potrzeb nowego Księcia? Bo ja jakoś cudów nie widzę.

Ubiegły rząd zaś działał sprawnie. Nie było fajerwerków, owszem, ale też administracja funkcjonowała. W przeciwieństwie do tego co mamy teraz. A obecna sytuacja wynika z przedstawienie przez koalicję takiego a nie innego kandydata.
@MarcelideBO Nie ma. Jestem tylko zwykłym obywatelem :)
W „Kuryer Koronny 12/2018” (Trybuna Diuków), 16.12.2018 r. o 22:46:09 (❤ 0)
A ja mam wrażenie, że lepiej czasem odpuścić niż iść w zaparte.
@AJCartonwhisky Ależ doceniam. Kiedyś tego na pewno użyję!
@AJCartonwhisky Ale… To nie było szydercze…?
Nie będę. Nie pasuje zupełnie termin.
Na zachętę serce dam. Ale proszę pracować nad redakcją. Tytulatura zabolała, a pół pustej strony wygląda mało estetycznie.
@Vladimir kiedyś Cię zamorduję.

Joanna Izabela jest Królową Teutonii. Z tego powodu brakiem szacunku jest użycie tytułu wicehrabiny. Prawidłowa tytulatura to Jej Królewska Mość, bądź skrótowo JKM.
W „A za ścianą wielka gra... ” (Park Stołeczny), 10.12.2018 r. o 20:03:24 (❤ 0)
@Grimknur ale przecież to normalny sposób pisania tekstów do internetu :o
Nie. Jako działalności związane z nauką.
Ale bzdurzycie. Nauka była, nauka jest i nauka będzie.
Czyli co takiego osiągnęliście?
Dla rady nauki, order biurokratów to idealne odznaczenie.
A ja, po ostatnich elekcjach mam wątpliwości czy nie powinniśmy zmienić modelu w celu wyznaczania następnika przez ustępującego Księcia. Być może tak wyznaczony następnik musiałby dostać poparcie w referendum, a w wypadku jego braku – wolna elekcja.

Taka mi myśl przeszła.

0 1 2 3 4 5 ... 26