Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 28.06.2017 r. o 23:18:40, tantiemy: 13 252.00 lt
Pogrom ekstraklasowiczów w Pucharze
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 29 sezon
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

Pierwsza runda pucharowych emocji już za nami. I jak na Puchar przystało mamy już pierwsze niespodzianki. Z rozgrywkami pożegnało się już czterech reprezentantów Ekstraklasy. A mało brakło by już w pierwszej rundzie odpadł obrońca trofeum.

Starcie BP Almera z Synami Wandy zapowiadało na jeden z wielu dwumeczów z wyraźnym faworytem, który nawet wystawiając rezerwy pewnie awansuje dalej. Jednak BP pokazało, że nie zamierza czekać, aż mistrzowie zaaplikują im kilka goli. Almerczycy skupili się na defensywie i grze z kontry. W pierwszym meczu przyniosło to znakomity efekt, bowiem BP wygrało u siebie 1:0. W rewanżu wydawało się, że wszystko wróciło do normy, bowiem po 32 minutach Synowie prowadzili 2:0. Jednak tuż przed przerwą po szybkiej kontrze almerczycy zdobyli bardzo cennego wyjazdowego gola. Przez niemal całą drugą połowę to Baridajczycy byli blisko sensacyjnego awansu. Aż do 91. minuty. Wtedy to pomocnik BP faulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika Świeckich. Sędzia wyrzucił almerczyka z boiska i podyktował rzut wolny. Mosley posłał piłkę tuż przy słupku, dając Synom awans do kolejnej rundy.

Tyle szczęścia nie mało czterech innych ekstraklasowiczów. Lider z Czarnolasu przegrał z grającymi w Drugiej Klasie Shepherds. Po pierwszy meczu w Czarnolesie bliżej awansu było FCC, które wygrało 2:1. Jednak w międzyczasie doszło do zmiany na ławce trenerskiej Pasterzy. W rewanżu Shepherds zagrali ostrą szaloną piłkę, w wyniku czego urazy odniosła trzech czarnolesian, a Furious wygrali 1:0 i awansowali dzięki większej liczbie goli na wyjeździe. W kolejnej rundzie nie zobaczymy także FC Grodzisk, FC Auterra i Grabarni. Ich pogromcami okazali się odpowiednio Loardia, Beton i Lotos.

Najbardziej efektownymi zwycięstwami pierwszej rundy były zwycięstwo Koni nad Osadzonymi (9:0) oraz Republikanów nad tropicańskimi Piratami i Hrabiów nad Dyskobolią (po 7:0).

W kolejnej rundzie zagra 6 reprezentantów Ekstraklasy, 8 z Pierwszej Klasy i 2 z Drugiej Klasy. Chyba po raz pierwszy w historii zaplecze Ekstraklasy będzie miało najwięcej reprezentantów w drugiej rundzie Pucharu.