Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 12.07.2017 r. o 22:47:36, tantiemy: 8 995.00 lt
Bullace i Hrabiowie gromią, Republikanie za burtą Pucharu
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

Kolejna runda i kolejne niespodzianki. Kolejny przedstawiciel Ekstraklasy został wyeliminowany przez przedstawiciela niższych lig. Pozostali przedstawiciele najwyższej klasy rozgrywkowej także nie mieli lekko.

Furious Shepherds - Synowie Wandy 0:1 i 0:0
Awans: Synowie Wandy

Synowie po raz kolejny niemiłosiernie męczyli w Pucharze. Przez 180 pucharowego dwumeczu z Pasterzami Świeccy byli w stanie zdobyć zaledwie jednego gola. W 70. minucie pierwszego spotkania bramkarza Furious pokonał Tyurikov. Ale dzięki znakomitej postawie defensywy ten jeden gol wystarczył obrońcom Pucharu do awansu do ćwierćfinału. Pasterze po raz kolejny udowodnili, że drzemie w nich duży potencjał. Po wyeliminowaniu walczących o mistrzostwo Czarnolesian tym razem napędzili dużo strachu Synom.

FC. ANGSTREM - FKK Rantiochskie Krasnoludy 0:2 i 1:0
Awans: Rantiochskie Krasnoludy

W pierwszym meczu w Angstrem Krasnoludy całkowicie zdominowały przeciwników. Szczególnie mocną stroną Rantiochczyków okazała się gra głową. Oba gole pierwszego spotkania zdobyte przez Kauppilę i Malpasa padły właśnie po główkach. Rewanżowe spotkanie nie zapowiadało się więc emocjonująco. Jednak już w 16. minucie Hvanndalsa zdobył gola dla drużyny z Wszechcaratu i w dwumeczu zrobiło się ciekawie. Przez kolejne pięć kwadransów kibice Krasnoludów z niecierpliwością patrzyli na zegary bowiem ich drużyna prawie nie stwarzała zagrożenia pod bramką rywala. Jednak w rewanżu więcej goli już nie padło.

WKS Rotor Precelurbańsk - RVT Hrabia Ruhnhoff 0:2 i 2:4
Awans: Hrabia Ruhnhoff

Awans Hrabiów ani przez chwilę nie podlegał żadnej wątpliwości. W pierwszym meczu ekipa z Ruhnoff stworzyła sobie aż 10 sytuacji bramkowych, a po golach Babkiewicza i Acremana z 53. i 65. minuty Teutończycy pewnie wygrali 2:0. W rewanżu pewni siebie Hrabiowie postanowili wystawić rezerwy. Ale i one poradziły sobie z Rotorem wygrywając 4:2. W tym dwumeczu kibice z pewnością nie narzekali na brak goli i boiskowe szachy.

Lokomotiv Bałmustan - Margońskie Konie 0:0 i 1:0
Awans: Lokomitiv Bałmustan

Dwumecz dwóch reprezentantów Pierwszej Klasy zapowiadał się na zacięte starcie. I rzeczywiście konfrontacja ta przyniosła wiele emocji, a o awansie zadecydowała jedna bramka. W pierwszym meczu obie ekipy postawiły przede wszystkim na defensywę, dlatego sytuacji strzeleckich było niewiele. Przed rewanżem bezbramkowy remis nie faworyzował żadnej ze stron. W rewanżu zobaczyliśmy już bardziej otwarty futbol, szczególnie ze strony Lokomotivu. W 50. minucie miała miejsce sytuacji, która przesądziła o losach tej konfrontacji. Bogomołow uderzył na bramkę, piłkę odbił przed siebie Matejko, a tam dopadł do niej Scrimshaw i wyprowadził drużynę z Brodrii na prowadzenie. Pomimo kilku kolejnych okazji do podwyższenia wyniku kolejne gole już nie padły. Może wydawać się, że taki wynik jest niespodzianką. Jednak to w całym dwumeczu Lokomotiv częściej zagrażał bramce rywali.

Lotos Trizopolis - Republikanie Scholandia 0:0 i 1:0
Awans: Lotos Trizopolis

Pierwsze spotkanie w Trizondalu było typowym meczem na 0:0. Żadna ze stron nie była zainteresowana grą do przodu, wystawiają po zaledwie jednym napastniku. W rewanżu obraz tego dwumeczu nie uległ większej zmianie. Trenerzy postawili na sprawdzone taktyki z pierwszego spotkania. I gdy wydawało, że wszystko zmierza do dogrywki i karnych w 80. minucie Stalbrand zdecydował się na uderzenie z 25. metra i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki Republikanów. Po strzale życia Lotos niespodziewanie wygrywa ze Scholandczykami eliminując ekstraklasowiczów z Pucharu. Awans Trizondalczyków to największa sensacja tej rundy.

Beton Eldorat - KS Anioły Grodzisk 1:1 i 1:2
Awans: Anioły Grodzisk

Słynący z żelaznej betonowej obrony Beton tym razem w żadnym ze spotkań nie był w stanie zachować czystego konta. Jednak nie przeszkodziło to w nawiązaniu wyrównanej walki z wiceliderem Ekstraklasy. Dwumecz zaczął się od trzęsienia ziemi. W 15. minucie Evaldsson uderzył z dystansu i wyprowadził drużynę z Eldoratu na prowadzenie. Po przerwie jednak Anioły zdołały wyrównać. W 58. Nordby urwał się rywalom i po samotnym rajdzie posłał piłkę obok bezradnego golkipera Betonu. Rewanż ponownie rozpoczął się od prowadzenie betonu. W 21. minucie po rzucie rożnym Sclavińczycy znowu jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Piłkę do bramki grodziszczan posłał Ostlund. Jednak po przerwie Beton ponownie opadł z sił, co skwapliwie wykorzystały Anioły. Po golach Arhanghela i Wehnera w 52. i 55. minucie stołeczni wygrywają w rewanżu i awansują do ćwierćfinału.

SKSV Loardia Auterra - YK Słoniki Sodomia 0:1 i 0:2
Awans: Słoniki Sodomia

Drugoklasowa Loardia nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki ze Słonikami. Sodomici wygrywają dwumecz 3:0, ale patrząc na przebieg spotkań to był to najniższy wymiar kary. W pierwszym meczu Słoniki stworzyły sobie aż sześć okazji bramkowych, ale jedynego gola meczu zdobyły dopiero pięć minut przed końcem meczu. Henrysson głową pokonał bramkarza zespołu z Auterry. Rewanż to ponownie pełna dominacja drużyny z Ekstraklasy, który aż 8 razy zagroził bramce rywala. Bramkarza Loardii pokonali Silverio i Kolozsvari.

FC Bullace - MKS Sailor Fer 4:1 i 4:2
Awans: FC Bullace

Konfrontacja drużyn rozstawionych z numerami 8 i 9 powinna zapowiadać się na jedną z najbardziej wyrównanych. Tymczasem był to najbardziej jednostronny dwumecz ze wszystkich rozegranych w II rundzie. Pogrążone w kryzysie Bullace przegrywające w Ekstraklasie mecz za meczem przełamało się właśnie w Pucharze. Pierwszy mecz to prawdziwy popis FCB, które w 36. minucie po golach Foleya i dwóch Arrogantaldo prowadziło już 3:0. Po przerwie czwarte trafienie dołożył Graves. Dopiero wtedy do głosu zostali dopuszczeni Marynarze, którzy w 76. minucie po rzucie karnym zdobyli honorowe trafienie z rzutu karnego. Rewanż był więc tylko formalnością. Bullace ponownie zdobyli cztery gole autorstwa Gravesa, Mendozy, Chena i Burrisa. Ekipa z Feru była w stanie odpowiedzieć dwoma golami Greeninga i Teichmanna. Bullace pewnie awansowało do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Synami.

Zatem po drugiej rundzie Pucharu z rozgrywkami pożegnało się kolejne osiem drużyn - 1 z Ekstraklasy, 5 z Pierwszej Klasy i ostatni dwaj reprezentanci Drugiej Klasy. W ćwierćfinałach zmierzy się osiem ekip - 5 z Ekstraklasy i 3 z Pierwszej Klasy.