5874. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
165. dzień panowania Roberta Fryderyka
Żołnierz Sarmacki, Gotfryd Slavik de Ruth, 10.09.2017 r. o 00:05:23, tantiemy: 5 000.00 lt
Uroczystości rocznicowe KSZ w Bazie Zommerland.
Na placu apelowym Bazy w Zommerland stanęli żołnierze batalionu pancernego z Teutonii, oraz batalionu zmechanizowanego z Baridasu. Oraz pracownicy resortu obrony, by w uroczysty sposób uczcić obchodzone 15 lecie Książęcych Sił Zbrojnych.
558113Q2.png
„Kontynuując chlubne tradycje 2 Brygady Strzelców oraz 4 Brygady Pancernej jesteśmy spadkobiercami najświetniejszych tradycji walki zbrojnej Teutonii i Baridasu. Dziś pamiętamy o tamtych czasach i dla świadectwa tych historycznych wydarzeń z dumą czcimy Święto Książęcych Sił Zbrojnych ” – brzmiał rozkaz dowódcy bazy.


Była to doskonała okazja do oddania hołdu dla tradycji, dorobku oręża oraz poświęcenia w służbie Ojczyźnie. Dla każdego żołnierza jest to dzień szczególny i wyjątkowy, kiedy przychodzi chwila refleksji. Jest to także czas na przypomnienie heroicznych czynów samorządów walczących w dawnych czasach o wolność i suwerenność. Bohaterscy żołnierze niejednokrotnie sprawdzili się na frontach najcięższych i najkrwawszych wojen. Dzisiaj również wielu żołnierzy ryzykuje to, co ma najcenniejsze. Służba każdego dnia, w każdym miejscu, jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym, wymaga poświęcenia i powinna budzić szacunek.
GBgHn6J1.jpg
Podczas obchodów święta KSZ nie mogło zabraknąć i nie zabrakło pokazu sprzętu i uzbrojenia żołnierzy z garnizonu. Na placu apelowym mieszkańcy w pokazie dynamicznym mogli zobaczyć załogi czołgów Leopard 2A5 i 2A6 oraz wozów zabezpieczenia technicznego Bergerpanzer 2. Artylerzyści prezentowali wyrzutnie rakietowe M270 MLRS , moździerze samobieżnych M1129 MC na podwoziu KTO Styker, Artyleryjski Wóz Dowodzenia M1131, natomiast żołnierze pododdziałów przeciwlotniczych demonstrowali zestaw przeciwlotniczy Pancyr-S1 , przeciwlotniczy rakietowy wóz bojowy GNL-2, stacje radiolokacyjną G/ATOR oraz zautomatyzowany wóz dowodzenia FV511.
2PNVg59T.jpg
Ponadto dowódca BAZY za wykonywanie obowiązków służbowych na wysokim poziomie, zaangażowanie, profesjonalizm oraz wzorową postawę wyróżnił żołnierzy awansami oraz listami gratulacyjnymi. Dla żołnierzy oraz pracownika wojska zostały także przyznane nagrody uznaniowe.

Pułkownik Fergan , zwrócił się do zebranych na palcu garnizonowym słowami: „Jest to najważniejszy dzień w roku dla każdego żołnierza Książęcych Sił Zbrojnych. Dzień, w którym ważne wydarzenia, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu, czcimy corocznie. Jest to dzień, w którym dziękujemy za nasz trud i wysiłek. Życzę wam wszystkim żołnierskiego szczęścia oraz z satysfakcji z zadań wykonywanych na co dzień. Noszenie munduru jest związane z ogromnym poświęceniem, dlatego powinniśmy być dumni, że mamy ten zaszczyt”.
YIts6Hez.jpg
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany