6086. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
83. dzień panowania Piotra III Łukasza
Baridajski Związek Piłki Nożnej, Timan Demollari, 24.12.2017 r. o 15:01:32, tantiemy: 7 500.00 lt
Pretemporada reprezentacji Baridasu — raport
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
O celach na V-mundial jeszcze sobe porozmawiamy, teraz nieco o stanie kadry Baridasu po raporcie zmian.

A ten okazał się być całkiem przyzwoity — 12 cegieł wzrostu u 17-osobowej kadry to nie w jaka dmuchał. Nie trafiły się tym razem żadne podwójne wzrosty, ale że poprzedni raport w takowe obrodził, to nie możemy się spodziewać rychłej powtórki. Martwić może mały zastój u Lizarazu, 26/10 raczej nikogo nie przestraszy, ale to pokłosie poważnych kontuzji w dwóch minionych sezonach. Dalej w chłopaka wierzymy. Mimo to jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, szczególnie cieszy znakomity rozwój naszych młodych klejnotów Galvana, Montoyi i Al-Hambriji.

9IAPbB1N.png

Zagraliśmy tylko jeden mecz towarzyski z Garapenią (z którą, jak się później okazało, zagramy w grupie), który wygraliśmy 3-0. Więcej sparingów nie planujemy, bo forma drużyny jest już zadowalająca.

Do pierwszej drużyny awansowaliśmy dwóch graczy młodzieżówki, napastnika Pipo Gordo i pomocnika Guglielmo Carnevale. Pomimo ogromnego potencjału niestety nie bylibyśmy w stanie zagwarantować im wielu szans w sezonie mundialowym, stąd zdecydowaliśmy się na odsprzedanie praw do nich. Po Gordo zgłosiła się reprezentacja siatkarska Tropicany, Carnevale czeka na oferty.

Zainkasowane w ten sposób 3 mln przeznaczyliśmy częściowo na obóz przygotowawczy ( tradycyjnie Engels IV), ale musieliśmy też pomyśleć o wzmocnieniach. Licho wyglądała szczególnie formacja ataku po zakończeniu kariery przez Marco Regedora. Początkowo miał go zastąpić zongijski (jedna z jego matek była Baridajką) 32-letni 12-cegłowy napastnik o wielu zdolnościach, ale macierzysta federacja przebiła naszą niemal 3-milionową ofertę. Dziś można powiedzieć, że świetnie się stało, bo skauci donieśli nam przed kilkoma dniami, że 13-cegłowy 30-letni napastnik Independiente Ciuad de Bravo, Morvańczyk Seamus McNally otrzymał baridajskie obywatelstwo. Dzięki temu opłata rejestracyjna wyniosła raptem 1.5 mln engelsów transferowych. Skauci pomylili się w jednym, miast 13 cegieł ma 14! W ten sposób zamiast zapchajdziury zyskujemy za bezcen absolutną gwiazdę, która pogra jeszcze ładnych parę lat!

5sW8V7rs.jpg

Na koniec pozostaje mi w imieniu całej kadry w tym szczególnym dniu życzyć Wam prawdziwie świeckich, kolektywnych świąt i wszystkiego wandnego w nowym roku (wszak będzie to rok kukuła!). Obiecujemy, że zrobimy wszystko, aby gra reprezentacji przyniosła Wam wiele radości.


8===D~
Wandosławię,
Timan Demollari
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Jan Magov-Zaorski, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany