6048. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
45. dzień panowania Piotra III Łukasza
Scholin, Gauleiter Kakulski, 03.02.2018 r. o 05:27:06, tantiemy: 24 809.00 lt
[APLIKACJA] Rajdy Kukulic
Seria wydawnicza: Sarmackie Rajdy Kukulic
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W imieniu Scholinu mamy przyjemność zaprezentować Państwu Sarmackie Rajdy Kukulic, aplikację wyścigowo-hodowlaną podsumowującą lata spędzone na podglądaniu Kukułów i Kukulic. Kukulice, jak na dumne i rozumne stworzenia przystało, opracowały średnio skomplikowany system wyścigowy, w którym prócz czasu punktowany jest również styl oraz liczba urwanych konkurentkom piór. Szczegóły taktyczne omówimy w kolejnym artykule, w tym opowiemy o samych Kukulicach, ich atrybutach i metodach hodowli, bo odkrycia nasze są doniosłe.

Typy Kukulic

Typów Kukulic, jak wiadomo, jest tyle, ilu jest kukulich badaczy, my wymienimy siedem głównych gatunków. Najbliższa naszemu sercu jest Scholandzka Kukulica Szturmowa, ptak o tak niezwykle spokojnym, nieagresywnym usposobieniu, że w pewnych kulturach nazywany jest Zwiastunką Pokoju. Szturmowa tym się różni od pozostałych kukulic, że jej scholandzko-pokojowe nastawienie daje jej duży bonus do zadawanych obrażeń bez ryzyka otrzymania zgniłego jaja (zwanego w prymitywnych systemach rozgrywki "ostrzeżeniem" lub "żółtą kartką") oraz zmniejsza obrażenia otrzymywane od konkurentek. W świetle zalet Szturmowej nie bledną silne strony Gellońskiej Kukulicy Terenowej. Terenowa obeznana z błotami Gelloni, dostaje duży bonus w trakcie wyścigów na trudnym, wymagającym terenie.

Miłośnicy wyścigów na długich trasach na pewno docenią Wandejską Kukulicę Pociągową, ptaka zdolnego do intensywnego i długotrwałego ciągnięcia. Przeciwieństwem Pociągowej jest Baridajska Kukulica Stylowa, która zawsze dba o to, by pazurki były przypiłowane w modne wzorki i regularnie zdobywa najwyższe noty za styl. Ptak ten wciąż znajduje się na granicy wyginięcia, odkąd pewien anonimowy były Wicekról Baridasu miał powiedzieć "O, ta to by nawet w burdelu stosownie wyglądała". Baridajczycy, jak to oni, na wyścigi próbowali zadowolić domniemane oczekiwania Wicekróla i wkrótce każdy szanujący się zamtuz dysponował przynajmniej paroma wypchanymi Stylowymi. Tym bardziej cieszymy się, że możemy wesprzeć rekultywację tego dumnego gatunku!

Dumna, choć nieco... inaczej, jest również Teutońska Kukulica Secesyjna. Ptak ten, prócz innych licznych zalet, wyróżnia się nieprzepracowanym stosunkiem do Terenowej. Gdy w rundzie wyścigu dojrzy Kukulicę Gellońską, otrzymuje istotny bonus do wszystkich współczynników. Dużo trudniej scharakteryzować Sclavińską Kukulicę Wielonarodową, zwaną również Mieszańcem, Miszlingiem czy - rzadziej - Untervoglem. Sclavińska powstała jako mieszanka gatunków typowych, dostaje więc wyższy niż pozostałe bonus, tylko... nigdy nie wiadomo który. Ostatnim wartym wspomnienia typem jest najbliższa codziennemu sarmackiemu doświadczeniu Dreamlandzka Kukulica Rosołowa. O Rosołowej tyle dobrego można powiedzieć, że szybko nabiera masy, stąd jej treningi są efektywniejsze niż w przypadku pozostałych kukulic.

Parametryzacja Kukulic

W toku zaawansowanych badań udało nam się zaprezentować wyczerpującą listę kukulich parametrów. Potwierdziliśmy bez wątpienia, że wraz z ukończeniem dwudziestego roku życia Kukulice przechodzą na emeryturę i odmawiają dalszych startów. Ogólnym parametrem Kukulicy Wyścigowej jest Siła, której maksymalna zaobserwowana wartość to dwadzieścia. Siła Kukulicy oznaczają jej ogólną zdolność do zawodowego ścigania. Jak Kukulica poradzi sobie z konkretnymi zadaniami dowiemy się analizując jej szczegółowe parametry osiągające wartości od zera do stu włącznie: Szybkość, Wytrzymałość, Zadziorność, Sprawność Terenowa oraz Stylowość. Na bieżącą sprawność Kukulicy wpływa również Forma, Kukulice są wszak znane z chumorzastości. Zaletą naszej klasyfikacji jest to, że jej autorami jesteśmy my, przemawia więc ona sama przez siebie, dociera do intuicji każdego Czytelnika prezentując mu samounaoczniającą się treść, co zwalnia nas z konieczności dalszych wyjaśnień*.

Trudno jest wyćwiczyć Siłę Kukulicy, ta kształtuje się głównie w trakcie kolejnych wyścigów. Z kolei w trakcie wyścigów trudno szlifować poszczególne parametry, te wymagają regularnego treningu. Zostawiamy przyszłych Hodowców z tą informacją.

Kukulice mają również cechy specjalne, których udało nam się wyszczególnić jedenaście, aczkolwiek nie jest powiedziane, że studium nasze w przedmiotowym zakresie jest ukończone. I tak powiedzieć możemy, że istnieją Kukulice w typie Zakukulaczki (zdarza im się wbrew wszelkim okolicznościom, prawda, zakukulać), Podlotki (potrafią - wbrew powszechnej opinii o nielotności Kukulic - przelecieć pewien dystans wyścigu w bardzo krótkim czasie), Skrzydła przy sobie (istotnie rzadziej karane zgniłym jajem), Zawsze czyste lotki (bonus za styl!), Wrażliwe (raz machniesz tasakiem i już trup...), Ślepe Kukulice (to te, którym - zgodnie z powiedzeniem - trafia się ziarno. Potrafią w trakcie wyścigu znaleźć ziarno wysokiej wartości!), Królowe Siłowni (trenują jeszcze efektywniej niż pozostałe), Wyjątkowo Wytrzymałe (dobrze znoszą intensywne wyścigi), Wojowniczki (lubią przykukulić, częściej powodują kontuzje u przeciwniczek ale i częściej dostają zgniłe jaja), Mentorki (w ich otoczeniu młodsze Kukulice uczą się szybciej) oraz Leniwe (Szkoda. Strzępić. Ryja). Cechom tym odpowiadają poniższe reprezentacje graficzne.

GCmwsi8S.png

Hodowla Kukulic

Hodowla Kukulic odbywać się musi na Wolnym Wybiegu i w ograniczonym zakresie, by nie zajechać Kukułów Rozpłodowych. Udowodniliśmy ponad wszelką wątpliwość, że Wolny Wybieg poddaje się parametryzacji wedle wartości od jednego do pięciu Kukułów. Uzyskanie jednej Kukulicy powoduje spadek parametru o jeden, a odbudowa tego parametru zajmuje od pięciu do dziesięciu dni. Nie da się uzyskać wartościowej Kukulicy z Wolnego Wybiegu o niskich parametrach. Na szczęście Czytelnika postanowiliśmy, że pierwszy miesiąc korzystania z Wolnego Wybiegu będzie darmowy. Poniżej załączamy reprezentację graficzną Wolnego Wybiegu o wartości 3,5 Kukuła.

RF0038yx.png

OPŁATY

Hodowla Kukulic jest darmowa. Raz w tygodniu należy posprzątać grządkę, za co płacimy skromnych 10 tysięcy libertów. Raz w tygodniu można również dofinansować swoją hodowlę z zewnętrznego źródła. Tydzień kończy się w niedzielę, a zaczyna w poniedziałek. Jak ruszy sezon, to dojdą dopłaty za publikacje. Prawdopodobnie na środę i sobotę rozpiszemy pierwsze dwa wyścigi treningowe.

*ale zapytać w komciu można.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Gauleiter Kakulski, 03.02.2018 r. o 05:30:36
Ciamajdom, które jeszcze nie podpisały wniosku o uznanie Scholinu za instytucję użyteczności społecznej, polecam ten link [ŻADNYCH MEMÓW]
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gauleiter Kakulski.
Robert Fryderyk, 03.02.2018 r. o 06:56:00
5000 dotacji to za mało! Gratuluję! Megazajebistesuperiwogole!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gauleiter Kakulski.
Guedes de Lima, 03.02.2018 r. o 08:59:09
Fantastyczny pomysł!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gauleiter Kakulski.
Albert Jan Maat, 03.02.2018 r. o 10:29:58
Ptak zdolny do intensywnego i długiego ciągnięcia? No, tak też można się zabawiać, ale co na temat zoofilii mówi DP? ;-)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Ignacy Urban de Ruth, Gauleiter Kakulski.
Timan Demollari, 03.02.2018 r. o 10:49:02
Nic nie rozumiem, ale ufam, że frajda będzie równie wielka jak w super qqł fajter.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gauleiter Kakulski.
Roland Heach-Romański, 03.02.2018 r. o 11:10:36
Wyklułem kukulicę i jest bezimienna niczym protagonista w serii Gothic.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gauleiter Kakulski.
Julian Fer at Atera, 03.02.2018 r. o 12:31:46
Ciekawostka przyrodnicza, więc trzeba spróbować :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gauleiter Kakulski.
Tytus Aureliusz-Chojnacki, 03.02.2018 r. o 14:26:23
Super sprawa! :) Działamy :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 03.02.2018 r. o 19:45:21
Jakieś miejsce do zgłoszeń uwag, sugestii, pomysłów? :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gauleiter Kakulski, 03.02.2018 r. o 21:33:26
@ZdrajcaNarodu dzięki, uzupełnię ten brak przy dodawaniu opcji edycji imion.

@RCA założę wątek jak wrócę do domu ;)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Wojciech Hergemon, Gauleiter Kakulski.
Leszek Karakachanow Sr, 03.02.2018 r. o 23:51:01
@Gauleiter domagamy się włączenie sortowania tabel!
Lubią ten komentarz: Roland Heach-Romański.
Gauleiter Kakulski, 05.02.2018 r. o 02:44:54
@ZdrajcaNarodu bezimienne Kukulice zostały ochrzczone :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany