6144. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
141. dzień panowania Piotra III Łukasza
Herold, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 25.02.2018 r. o 13:32:20, tantiemy: 5 746.00 lt
Muzeum Historii i Sztuki w Wedli
Muzeum Historii i Sztuki w Wedli

Kolejny artykuł opisujący Wedlę to wspaniałe i bardzo godne polecenia miejsce. Jest to muzeum historii i sztuki. Bardzo interesujące miejsce, w którym gromadzone są wszelkiego rodzaju księgozbiory dotyczące zarówno sztuki, jak i historii Baridajczyków. Ale nie tylko. Wśród wystaw można odnaleźć również wystawy związane z naturą, rzeźbą, architekturą, poznać życie starszych jak i znanych Baridajczyków, jak i tych, którzy dla Baridasu są zasłużeni. Poza tym, muzeum prowadzi również prace badawcze oraz archeologiczne. Wiele wystaw to twory naszych naukowców oraz placówek współpracujących z naszą.

GVgZ34Vn.jpg

Sam gmach muzeum to budowla neoklasycystyczna. Wygląd budynek zawdzięcza wielu znakomitym architektom przełomu XX i XXI wieku. Pomimo swojego wieku nadal wygląda wspaniale. Od prac związanych z zabezpieczeniem obiektu w 2003 roku minęło już 15 lat, a budynek stoi nienaruszony. Nawet kwaśne opady, które nawiedziły swojego czasu Królestwo nie zniszczyły budynku.

8t3e928T.jpg

Godny podziwu jest również dziedziniec muzeum. Tereny w większości zielone tworzą swoistą oazę spokoju, w której zainteresowane historią bądź sztuką osoby mogą prowadzić spokojne rozmowy i ogniste dyskusje, dotyczące niemal każdego tematu.

Ostatnia wystawa przed zamknięciem muzeum w marcu 2016 roku była poświęcona osobie Ivo Karakachanowa. Niestety zbiory zostały częściowo rozebrane, a częściowo padły ofiarą wandalizmu i starości. Oczywiście w przyszłości postaramy się odnowić tę wystawę. Zawsze to element kultury i sztuki.

Aby jednak nie zostawić półek pustych zajrzeliśmy na magazyny i skompletowaliśmy wystawę przedstawiającą Paradę Kozacką w Slipyjowie z dnia 19.09.2014 r.

Kozacki Stroj Narodowy

vdJTDoNi.jpg


Pokaz akrobatyczny

wh68U74R.png
5R75a0uG.jpg
GCxFOSXP.jpg
925G8w3H.jpg
gc563xbP.jpg


Przedstawienie broni
y9vOhn94.jpg kquGT2T7.jpg
sOEI2Kx4.jpg


Jednak to nie koniec. Muzeum wkrótce ponownie rozpocznie działalność, a Baridajczycy na nowo będą mogli je odwiedzić. Prace nad wznowieniem rozpoczęły się niedawno i mamy nadzieję, że starania zostaną docenione. Czekajcie kolejnych wystaw, bo to nie jest jedyna, którą muzeum wystawi!Słowo od autora
Tym razem nie skończy się na pojedyńczym artykule, a inicjatywa będzie dalej rozwijana - chyba, że ktoś będzie próbował podcinać skrzydła bądź ograniczał. Zapraszam również chętnych do współpracy, czym więcej wystaw tym lepiej.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Julian Fer at Atera, 25.02.2018 r. o 14:49:33
Kozacy to chyba delegacja ze Slipyjowa, bo kilku wydaje mi się znajomych druhów Ivana :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 25.02.2018 r. o 16:29:42
Fajnie połączenie kozackiej duszy z prezentacją Muzea. To udana i trafna decyzja, mi się spodobało i zasłużone serduszko.
Ten komentarz czeka na serca.
Fryderyk von Hohenzollern, 25.02.2018 r. o 16:38:34
Bardzo fajna narracja mi się bardzo podoba, chociaż przydało by się więcej opisów. Nie mniej bardzo miło się czyta o Baridasie a zwłaszcza o takich zapomnianych regionach jak Wedla.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 25.02.2018 r. o 22:12:14
@Kaizer opisow będzie jeszcze więcej, zamierzam się zająć Wedlą, całkiem na poważnie, może tak jak zasugerował w artykule 'Co słychać w Baridasie?' prześwietny Julian Fer at Atera przygarnę tę ziemię.


Co do Kozaków - pierwszy temat, który pasował i był w miarę przygotowany. Następne wystawy z pewnością będą lepsze, bardziej merytoryczne i w ogóle :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Guedes de Lima, 01.03.2018 r. o 19:51:30
Ekstra! :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany