6043. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
40. dzień panowania Piotra III Łukasza
Rada Ministrów, Konrad Jakub, 26.02.2018 r. o 19:06:05, tantiemy: 9 402.00 lt
Komunikat prasowy Rządu #1
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png
Srebrny Róg, 26 lutego 2018 roku


Szanowni Państwo,

Przedstawiamy garść komunikatów wystosowanych przez Rząd. Są to informacje z najbliższej przeszłości i kilka ogłoszeń. W miarę możliwości chcielibyśmy w krótkich słowach podsumowywać w ten sposób naszą pracę, wydając artykuły co tydzień bądź dwa. Póki co, zapraszam do wydania pierwszego. • Rada Ministrów pracuje nad nowelizacją Ordynacji Wyborczej. Według założeń, ma ona polegać na zmianie dotychczasowego sposobu liczenia siły głosy. Punktem wyjścia jest uzależnienie jej od takich czynników jak aktywność obywatela, okres nadania obywatelstwa, czas nieprzerwanego jego posiadania, czy wreszcie — liczba posiadanych libertów na rachunkach bankowych ostatnie nadania wsi lennych.

  Zmiana ma w zamyśle autorów ustalić jasne i szczegółowe kryteria jakie przekładają się na finalną siłę głosu. Dzięki temu, będziemy mogli świadomie i w zrozumiały sposób kształtować moc karty wyborczej, jaką wrzucamy do urny podczas głosowania.

  Po doszlifowaniu wstępnych założeń, projekt zostanie najprawdopdobniej przedstawiony w konsultacjach społecznych. O postępach będziemy informowali na bieżąco.


 • Rozpoczął się pierwszy etap akcji BOCIEK. Pod tym linkiem, można odnieść się do zaproponowanych rozwiązań, odpowiedzieć na zadane pytania, a także samemu proponować nowe pomysły. Zachęcamy do licznego udziału w debacie oraz zachęcamy do przedstawiania własnego zdania.

  W miarę postępów debaty, będziemy proponowali kolejne projekty zmian. Na pewno nie obejdzie się bez nowelizacji kilku przepisów, czy nawet uchwaleniu nowych aktów prawnych. Na ten jednak moment, zakasać rękawy musimy my wszyscy — dopiero po tym, Rząd i Sejm będą mogli zaproponować bardziej konkretne rozwiązania i wdrożyć je w życie. Liczymy na owocną dyskusję i tłumne odwiedzanie podlinkowanego wątku. • W najbliższym czasie rozpoczniemy również konsultacje społeczne oraz badania opinii publicznej w kierunku powrotu do przedniego systemu wyboru Kanclerza. Zgodnie z zapowiedziami przedwyborczymi oraz przedstawionym exposé, chcemy spróbować w miarę możliwości wrócić do systemu, który był przez wszystkich akceptowalny. Jeżeli jednak w toku dyskusji i badań wyniknie, że obywatele wolą pozostać przy obecnym systemie, nie będziemy forsować zmian na siłę.

  Jest to ten element ustroju, który z całą pewnością powinien być zmieniany tylko przy dużej legitymacji społecznej i pod auspicjami obywateli. Na pewno żadnych zmian w tej kwestii wbrew woli większości, nie będzie.


 • Rząd w ostatnim czasie obniżył kwotę do podziału w ramach Programu Pracy Społecznej. Z poziomu 110 tysięcy libertów, pula do podziału spadła do 60 tysięcy. Zmiana jest wynikiem przejściowych problemów z płynnością finansową Rady Ministrów.

  Na ten moment ciężko jest określić, czy jest to chwilowa obniżka czy nowy poziom docelowy. Wszystko zależy od wielu innych czynników, a także od tego kiedy, i w jakim zakresie uda się zmienić obecny system podatkowy. Zgodnie z założeniami, nowy system ma zostać zastąpiony zryczałtowanym podatkiem osobistym, najprawdopodobniej zarówno od osób fizycznych, jak i prawnych. Więcej szczegółów wkrótce.


 • Rada Ministrów ogłasza nabór na stanowisko Rzecznika Rządu. Osoba ta wejdzie w skład Rządu z rangą podsekretarza stanu w Kancelarii RM. Do obowiązków należy przede wszystkim okresowe pisanie artykułów podobnych do niniejszego.

  Wymagana jest podstawowa znajomość języka polskiego oraz systematyczność. Tematy do opracowania oraz sposób ich "ugryzienia" przedstawia Kanclerz, w związku z czym nie trzeba się przejmować tym co pisać i jak — wystarczy po prostu przenieść otrzymane informacje na papier.

  Zgłoszenia proszę zgłaszać drogą Poczty Konnej, na moją skrzynkę pocztową. Wynagrodzenie określone jest w odpowiednim Rozporządzeniu Kanclerza, gdzie za dobrze wykonaną pracę przysługuje premia uznaniowa + specjalne bonusy. Czas na przesyłanie zgłoszeń jest nieograniczony, nabór trwa do chwili obsadzenia wakatu.
W tym artykule to już wszystko. Chcielibyśmy w systematyczny sposób przedstawiać pracę z określonego przedziału czasowego, w formie krótkich i zwięzłych komunikatów — na ściany tekstu i nudne wywody nie ma więc co liczyć, a przynudzać Was mogę w Kuryerze, nie tutaj ;)

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. Na koniec mały bonus, który postaram się umieszczać pod każdym tego typu artykułem. Ot, tak dla rozluźnienia atmosfery.
/—/ Konrad J. Arped-Friedman

KANCLERZ

Dotacje
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Piotr III Łukasz, 26.02.2018 r. o 20:23:33
W punkcie czwartym mamy trudności finansowe a w piątym - ogłoszenie rekrutacyjne? Oryginalnie.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Konrad Jakub, 26.02.2018 r. o 20:27:55
@LukaszN a dlaczego miałoby się to wykluczać? Przy takich kwotach, te kilka tysięcy w tę, czy w drugą stronę nie robi większej różnicy. A jak pisano w Sejmie, polityka informacyjna jest ważna, więc zatrudnienie pełnoetatowego rzecznika to zmiana in plus.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Konrad Jakub.
Piotr III Łukasz, 26.02.2018 r. o 20:29:20
@KonradFriedman Szanowny Panie Kanclerzu, pragnę podkreślić, iż nic nie wspominałem o wykluczaniu się. Chwaliłem oryginalność rozwiązania po prostu.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Konrad Jakub, 26.02.2018 r. o 20:31:16
@LukaszN w takim razie przepraszam za misunderstanding
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Helwetyk Romański, 26.02.2018 r. o 21:49:11
Quote:
Punktem wyjścia jest uzależnienie jej od takich czynników jak aktywność obywatela, okres nadania obywatelstwa, czas nieprzerwanego jego posiadania […]
Aktywność — rozumiem. Ostatnie nadania wsi lennych — rozumiem. Ale jakie przesłanki stoją za kryteriami okresu nadania obywatelstwa i czasu jego nieprzerwanego posiadania? (I czy rząd planuje zrobić mi kęsim za brak obywatelstwa w okresie 26.09–17.11.2017? ;-))
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Albert Jan Maat.
Prokrust Zombiakov, 26.02.2018 r. o 21:58:02
Mam nadzieję, że w algorytmie na wybór rzecznika będziecie przyznawać ujemne punkty za długi staż w Sarmacji :)
odpowiedz
Konrad Jakub, 26.02.2018 r. o 22:03:49
@Helwetyk nie są to aż takie przedziały czasowe. Przesłanki są takie, że jeżeli ktoś ma ponownie obywatelstwo od tygodnia, to będzie miał mniejszą siłę od kogoś, kto ma je od trzech miesięcy w górę. Bo nie chodzi właśnie o lata wstecz, ale te kilka tygodni.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Piotr III Łukasz.
Guedes de Lima, 01.03.2018 r. o 20:02:47
@LukaszN może szukają stażysty? Wówczas wszystko się spina. :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Defloriusz Dyman Wander, 03.03.2018 r. o 14:32:31
Wybory kanclerskie sa super!
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany