259. dzień panowania Roberta Fryderyka
Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 10.12.2015 r. o 23:29:13, tantiemy: 4 732.00 lt
Dwie rundy Pucharu Sarmacji za nami
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 25 sezon

Zmagania o Puchar Sarmacji wkraczają powoli w decydującą fazę. Za nami już dwie rundy i 44 mecze. Przed nami ćwierćfinały, półfinały i finały - w sumie kolejne 14 spotkań. Podusmujmy pokrótce dwie pierwsze rundy.

I Runda
Do wyścigu o Puchar Sarmacji przystąpiły tradycyjnie wszystkie zgłoszone do 25. sezonu zespoły - po 10 z Ekstraklasy, Średniej Klasy i Niższej Klasy. Do II Rundy bez gry awansowali finaliści poprzedniej edycji - zdobywca Pucharu Rantiochskie Krasnoludy oraz FAN Shepherds. Pozostałe 28 zespołów stworzyło 14 par walczących o awans do kolejnej rundy. I jak to bywa na początku pucharowych zmagań jedne pary były bardzo wyrównane, a w innych jedna z drużyn zdecydowanie przeważała.

Już w pierwszej rundzie mogliśmy być świadkami ogromnej sensacji. Dwukrotny zdobywca Pucharu Republikanie Scholandia przegrał na wyjeździe z grającym w Średniej Klasie Huracanem Ciudad de Bravo 0:2. Jednak u siebie Scholandczycy zmobilizowali się i wygrali aż 6:0 pokazując Baridajczykom miejsce w szeregu. Swoją szansę wykorzystał występujący w najniższej lidze FC. ANGSTREM, który trafił na Margońskie Konie pozostające bez aktywnego szkoleniowca i wygrał w dwumeczu 3:2.

Zacięte pojedynki stoczyły dwie pary zespołów ze Średniej Klasy. Grodziskie Anioły w konfrontacji z Tworki City strzeliły tylko jednego gola. Wystarczyło to jednak do awansu, bo rywale nie trafili do siatki ani razu. Pewien cień na ten dwumecz rzuca jednak fakt, że tuż po pierwszym meczu Lord Dalek Caan von Thorn-Skaro, szkoleniowiec Aniołów i jednocześnie administartor ligi urlopował menadżera swoich rywali. Najbardziej wyrównanym starciem okazał się dwumecz FC Auterry z FC Bullace. Przez 180. minut padły zaledwie dwa gole. W Auterrze był remis 1:1, w rewanżu gole nie padły i po bramkach zdobytych na wyjeździe awansowało FC Bullace. W pozostałych parach bez większych problemów wygrywali faworyci.

Vikinges Arnovike (Niższa Kl.) - Piraci z Feru (Ekstrakl.) 0:0 i 0:2
Huracan Ciudad de Bravo (Średnia Kl.) - Republikanie Scholandia (Ekstrakl.) 2:0 i 0:6
MKS Sailor Fer (Średnia Kl.) - Ormal Altbork (Średnia Kl.) 3:0 i 3:0
FC Auterra (Średnia Kl.) - FC Bullace (Średnia Kl.) 1:1 i 0:0
KS Anioły Grodzisk (Średnia Kl.) - Tworki City (Średnia Kl.) 0:0 i 1:0
SKSV Auterra (Średnia Kl.) - YK Słoniki Sodomia (Średnia Kl.) 0:2 i 1:4
CKS Grabarnia Grodzisk (Ekstrakl.) - LKS Krasnystok (Niższa Kl.) 3:1 i 1:0
wolny los: FKK Rantiochskie Kr. (Ekstrakl.) oraz FAN Shepherds (Niższa Kl.)

II Runda
W drugiej rundzie Pucharu Sarmacji zameldowało się 16 zespołów: 9 z Ekstraklasy, 5 ze Średniej Klasy oraz 2 z Niższej Klasy. Mecze były już zdecydowanie bardziej wyrównane. Tylko w 4 parach jeden z klubów wygrał oba spotkania. Sztuka ta udała się KS Nadzieja, Synom Wandy, Hetmanowi Grodzisk i Republikanom Scholandia.

Najciekawiej w tej rundzie zapowiadało się starcie Krasnoludów z Grabarnią. I rzeczywiście byliśmy świadkami taktycznego pojedynku dwóch wybitnych strategów - trenerów Waltercza i Zombiakowa. Do końcowego gwizdka pierwszego meczu w Grodzisku dotrwali chyba tylko najwytrwalsi kibice. Z boiska wiało nudą, a obie ekipy pobiły chyba rekord - przez 90. żaden z zespołów nie stworzył nawet jednej okazji bramkowej. W rewanżu na Łące pod wulkanem bramki musiały już paść. I padła - tylko jedna - dla Krasnoludów. Tuż po przerwie po rzucie rożnym Malpasa gola zdobył Svendenius. Dzięki temu trafieniu obrońca Pucharu awansował do ćwierćfinału.

Trudną przeprawę miał także drugi z zeszłosezonowych finalistów Pucharu. Choć FAN Shepherds nie byli faworytami w dwumeczu z wyżej notowanymi Słonikami to jednak także awansowali do ćwierćfinału. I tu także o losach starcia zadecydowała tylko jedna bramka, dla odmiany zdobyta w pierwszym meczu w Sodomii. W rewanżu ekipa FAN Shepherds skutecznie rozbijała ataki rywali i Słoniki pomimo kilku okazji nie zdobyły żadnego gola.

Najbardziej zaciętą rywalizację stoczyły jednak jedenastki FC Grodzisk i Valfssas Arnovike. W pierwszym meczu w Grodzisku po dość wyrównanym meczu zespół ze stolicy wygrał 3:1. W rewnażu na Timios Kiechajas Stadium emocji nie brakowało. Do przerwy po dwóch rzutach wolnych był remis 1:1. Jednak po przerwie gospodarze wzięli się za odrabianie strat i w 71. minucie było już 3:1. Długo zanosiło na dodatkowe emocje w dogrywce. Jednak w 89. minucie kluczową dla losów dwumeczu akcję przeprowadzili goście z Grodziska. Faulowany w polu karnym był Maciorowski, a jedenastkę na gola i awans do ćwierćfinału zamienił Amantidis.

Trudną przeprawę z FC. ANGSTREM mieli także Piraci z Feru. W pierwszym meczu w Ferze padł remis 1:1 i ekipa z Ekstraklasy musiała na wyjeździe zdobyć co najmniej jednego gola by awansować. W rewanżu Piraci wygrali 1:0 i to oni zagrają w kolejnej rundzie.

Piraci z Feru (Ekstrakl.) - FC. ANGSTREM (Niższa Kl.) 1:1 i 1:0

W ćwierćfinałach wystąpi już tylko 8 zespołów - 7 z Ekstraklasy oraz jedyny reprezentant Niższej Klasy - FAN Shepherds. Mecze kolejnej rundy zostaną rozegrane w najbliższe dwie środy. O awans do półfinałów powalczą ze sobą: