Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 08.01.2016 r. o 23:29:16, tantiemy: 6 778.00 lt
Zaskakujący skład finału Pucharu
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 25 sezon
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

Znamy skład finału Pucharu Sarmacji. Mało kto spodziewał się takiego zestawu finalistów. Ale po kolei. Podsumujmy najpierw półfinałowe starcia.

KS Nadzieja - FAN Shepherds 1:1 i 0:0

Drużyna z Nadzieji występuje w Ekstraklasie, w której walczy o utrzymanie (aktualnie jest tuż nad strefą spadkową). FAN jest liderem Niższej Klasy. Obie ekipy dzielą dwa poziomy rozgrywkowe. Kto więc był faworytem tej konfrontacji? Jednak już 8. minuta pierwszego meczu przyniosła bardzo cenną bramkę na wyjeździe dla Shepherds. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Klockare a po efektownym uderzeniu głową piłkę do siatki skierował Williams. Potem przez prawie godzinę oglądaliśmy jak drużyna z Nadzieji biła głową w autobus zaparkowany w polu karnym gości. W końcu jednak w murze pojawiła się luka. Faul w polu karnym i karny dla KS. Jednak Garcia Lorca przestrzelił z 11. metra. Po 14 minutach jednak zrehabilitował się i po podaniu Jugovca strzelił gola na 1:1. I takim wynikiem zakończył się pierwszy mecz. Drużyna z Nadzieji stworzyła sobie 6 okazji bramkowych. Goście wyszli tylko z jedną kontrą. Taka jest piłka.

W rewanżu to FAN był gospodarzem. Ale taktyka Shepherds niewiele się zmieniła i wciąż koncentrowała się na zabezpieczaniu tyłów. Z kolei KS wystawił ofensywny skład z trójką napastników. Na niewiele jednak się to zdało. Losy awansu ważyły się do ostatniej sekundy, jednak gole nie padły. Dzięki jednej bramce strzelonej na wyjeździe do finału niespodziewanie awansował FAN Shepherds. Równie niespodziewanie jak w minionym sezonie, kiedy to drużyna prowadzona przez Ryszarda Paczenko także awansowała do finału. A może po prostu Fani mają patent na rozgrywki pucharowe.

Hetman Grodzisk - FC Grodzisk 0:2 i 0:1

W drugiej parze emocje wydawały się być jeszcze większe. W końcu naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy z Ekstraklasy. Mało tego, dwa zespoły z tego samego miasta. Derby w półfinale Pucharu Sarmacji. Pierwszy mecz pokazał, że bardziej zdeterminowana była ekipa FC. Już w 5. minucie po podaniu Maciorowskiego gola zdobył Gładysiewicz. W drugiej połowie drugą bramkę dla FC po rzucie wolnym Amantidisa dorzucił Miranda. Dwa gole stracone u siebie stawiały Wojskowych w trudnej sytuacji przed rewanżem.

W rewanżu oglądaliśmy pojedynek niezbyt godny derbów. Obie ekipy miały problem z przedostaniem się pod bramkę rywala. W końcu w 84. minucie jedyną akcję meczu rozpoczął Centergren, który dośrodkował na głowę Kuhna. Ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w sieci. W rewanżu FC ponownie wygrał z Hetmanem i w nagrodę zagra w finale.

Mecze finałowe rozegrane zostaną 13. i 20.stycznia. I ponownie będą to derby Grodziska. Gospodarzem pierwszego meczu będzie FAN. Rewanż na terenie FC.

A już wkrótce kolejne sprawozdanie z sytuacji w ligach, w których nastaje czas ostatecznych rozstrzygnięć.