Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 26.10.2016 r. o 21:14:29, tantiemy: 10 489.00 lt
Synowie z Pucharem
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 27 sezon
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

To już koniec pucharowych zmagań w tym sezonie. Dziś rozegrane zostało rewanżowe spotkanie finału Pucharu Sarmacji. W Margon Konie podejmowały Synów Wandy. Po pierwszym meczu w nieco lepszej sytuacji byli Świeccy, którzy wygrali u siebie 2:1.

Podopieczni Tytusa Aureliusza po raz kolejny nie mogli wystawić najsilniejszej jedenastki. W pierwszym meczu pauzowała największa gwiazda Koni - Możejko. W rewanżu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mogli wystąpić podstawowy obrońca Tuzimek oraz napastnik nr 2 - Redłowski. Michał Michaelus miał z kolei do dyspozycji wszystkich zgłoszonych zawodników.

Na rewanż obie ekipy przygotowały odmienne taktyki. Konie postawiły na lekko ofensywne 4-4-2. Z kolei Synowie postawili na 4-5-1, bronienie dostępu do własnej bramki i wyprowadzanie groźnych kontr. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Świeckich. Już w 4. minucie gry na strzał z około 22. metra zdecydował się Pżepżechowicz i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki gospodarzy. W tym momencie margończycy potrzebowali 2 goli do dogrywki. Potem z boiska wiało nudą. Gospodarze nie byli w stanie przedrzeć się przez zasieki Synów, z kolei goście, mając w pamięci pucharowe starcie obu ekip z zeszłego sezonu, nie kwapili się do szybkich ataków. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Margończycy dalej odbijali się od ściany, a Wandejczycy groźnie kontrowali. W 77. minucie po jednej z takich akcji Golovachev wyszedł sam na sam z Matejką i zdobył drugiego gola dla Synów. W tym momencie było już jasne, że Konie nie obronią Pucharu - gospodarze musieliby strzelić 4 gole. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. Świeccy po raz drugi wygrali z Koniami i sięgnęli po pierwszy Puchar Sarmacji w historii klubu.

Teraz przed obiema ekipami ostatnie cztery kolejki Ekstraklasy. Synowie są o krok od zdobycia trzeciego mistrzostwa z rzędu. Jeśli w sobotę wygrają z Republikanami to po raz kolejny obronią tytuł. Z kolei Konie mają 5 punktów przewagi nad strefą spadkową i wciąż nie mogą być w 100% pewne utrzymania na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Margońskie Konie - Synowie Wandy 0:2 (0:1)