Magnum von Graudenz
Komentarze
Cytuję:
Nobilitacje dla żołnierzy to farsa, bo od września do dziś nie nadane :(

A to już sprawa nie do mnie, a raczej do JKM bezpośrednio...
A i byłbym zapomniał: nobilitacje i nadania należałoby przeprowadzać raz w roku: w Rocznicę Utworzenia Księstwa Sarmacji (25 maja - dla cywilów) oraz w Święto Książęcych Sił Zbrojnych (8 września - dla żołnierzy)
Ewentualną opcją mogłoby być wprowadzenie limitów na nadania, ale w przedziale rocznym. Czyli inaczej mówiąc, w danym roku tylu i tylu może być nobilitowanych, tylu i tylu może być podniesionych do wyższych godności itp. Oczywiście, im tytuł wyżej, tym ten limit roczny byłby niższy.
Moim zdaniem przepad tytułów może być początkiem końca KS. Ktoś, kto parę dobrych lat pracował na tytuły i odznaczenia ma z dnia na dzień to wszystko stracić, "bo inflacja"? A jakie kryterium przyjąć przy nadawaniu ich na nowo? Takie rozwiązanie spowoduje na pewno exodus sporej ilości ludzi zasłużonych. Sprawa jest ciężka, bo każde radykalne rozwiązanie będzie złe. Dodajmy do tego fakt, że istnieje w KS grupa osób, których aktywność ma miejsce poza FC i nie mierzy się jej ilością wyprodukowanych postów. Dlatego najlepszym z tych złych rozwiązań byłoby chyba podwyższenie wymagań na kolejne tytuły i/lub zrobienie realnego "przeskoku" pomiędzy tytułami szlacheckimi a arystokratycznymi (np. w postaci jakichś dodatkowych kryteriów wymaganych do przyznania tytułu)
Przyczepię się tylko do 1 rzeczy: nie jest wskazane używanie jakichkolwiek materiałów związanych z Wojskiem Polskim, ponieważ po 1: KSZ to nie Wojsko Polskie i nie ma żadnych związków z WP, a po 2: Użycie takiego czegoś może się skończyć reakcją ze strony MONu. Poza tym artykuł pierwsza klasa.
@Helwetyk kiedyś było coś takiego jak patent potwierdzający tytuł. Akt nobilitacji to trochę inna bajka bo to znamionuje sam fakt zaliczenia kogoś w poczet szlachty.
i kolejna sprawa: kto w ogóle byłby chętny do prac w ramach Heroldii??
Sprostuję:
- akt nobilitacji otrzymuje nowo nobilitowany przy zaliczeniu w poczet szlachty Księstwa Sarmacji. Będzie on wchodzić w skład dokumentacji, jaką otrzyma każdy nowo nobilitowany. Do aktu będzie dołączony załącznik z wizerunkami herbu oraz opisem.
- co do herbów królewskich Królestwa Teutonii. Cenna uwaga do rozpatrzenia. Herb królewski byłby także na płaszczu tylko że niebieskim (w odróżnieniu od sarmackiego czerwonego) i z koroną królewską.
jedziemy od góry:
- Marchia (Timan Demollari)
- Jastrzębiec (Accursius)
- Kotwicz (Troy)
- Gryf (Tomasz Ku)
- Orzeł (Jan via Teutończyk)
- Piast (Aaron Rozman)
- Sejmitar (Emmanuel Śmigło)
Odnoszę wrażenie że szer. Paczenko wypościł się i ma ambicje na stołek. Inaczej mówiąc bardzo chciałby mnie wygryźć. Wtórują mu przy tym ci, dla których KSZ jest obszarem, który bardzo by chcieli zawłaszczyć. A jak nie zawłaszczyć to przynajmniej przerobić na swoją modłę.
Jak chcecie coś reformować to zacznijcie najpierw od siebie. Na razie widzę, że do władzy w KS dorwało się towarzystwo wzajemnej adoracji zajmujące się wzajemnym lajkowaniem sobie wypocin, przyklaskiwaniem do każdej głupoty i wmawianiem sobie jakim się jest zajebistym. A jak ktoś myśli nie tak jak przykazane - zakrzyczeć go i zaflejmować. Nic lepszego nie umiecie.
Co do skostniałości - KS pogrążyło się w samouwielbieniu i inercji. My jesteśmy super duper de best a wszystkie inne mikronacje do pięt nam nie dorastają. I później mamy kwiatuszki typu nasz dyplomata szarogęsi się w obcym kraju, a jak mu po łapkach dadzą to strzela wielkiego focha i od razu chce wojnę wypowiadać. Żenua. Próbujecie swoją odpowiedzialność zrzucić na kogoś innego. Dziecinada. Miejcie na tyle odwagi cywilnej żeby umieć przyznać się do błędu.
Cytuję:
Panie Hetmanie, dlaczego tylko na tydzień?

Bo po tygodniu byś pod siebie zrobił
Problem masz jeden z drugim? Pieprzycie od rzeczy że KSZ to KSZ tamto, a tak naprawdę dobra - mogę się zrzec stanowiska na tydzień i jeden z drugim zobaczysz jak to jest fajnie dowodzić - i jak od ludzi wyegzekwować pewne obowiązki. Co rząd to nowe pomysły i pojawia się co chwila że KSZ nie widać. A wspołpraca z politykami leży. I to nie z mojej winy. A to że nie zareagowałem tak jak byście chcieli to znaczy że takie fochy mam gdzieś po prostu. Miejcie odwagę cywilną przyznać się do błędu.
W porządku, Pani Kanclerz. Myślę, że można zorganizować spotkanie oficjalne z udziałem wszystkich stron i wypracować jakiś sensowny kompromis. Oficjalne pismo w tej kwestii wyślę do przedstawicieli zainteresowanych stron w najbliższym czasie.
Ja odpowiadam przed JKM, nie przed Panem.
Przyszedł pedał do lekarza, lekarz zbadał go i stwierdził:
- Ma pan AIDS.
ten, przestraszony: - a co ja mam teraz zrobić?
- Pojedzie sobie pan do Meksyku... tam popróbuje tych ich ostrych potraw...
- I to ma mi pomóc?
- Nie, ale nauczy, do czego służy dupa!
- Panie, dlaczego ta knajpa nazywa się "Pod Dwoma Pedałami"?
- Chwileczkę.... zapytam żony.... - Franek!
Tak naprawdę KSZ dawno jeździ na Leopardach 2A7... PzKpfw VI Tiger (na chodzie) pochodzi z sali tradycji 150 batalionu pancernego :)
Писать по стенам в туалете,
Увы, это не мудрено.
Среди говна мы все поэты,
Среди поэтов мы говно.
Zapraszamy na irc na godzinę 18 :) Żołnierzy obowiązuje umundurowanie galowe przy odznaczeniach i broni białej
Boje sie myśleć co było na panieńskim... :D
ja mam B Rh+