Bartosz von Thorn-Janiczek
Komentarze
Odpukać!
@SantiVilarte Bo tutaj powinien wypowiadać się, w kwestii pomysłu, też ktoś, kto zna się na programowaniu, kodach, etc. :) Ja mogę usiąść i myśleć nad pomysłem, jakby to miało wyglądać, działać, etc. Tylko że co z tego, skoro nie znam się na technice i okazałoby się to nierealne? :)
@AJPiastowski Także dorzuciłbym swoje "trzy grosze" do takiej zrzutki, by powstała choćby szkieletowa wersja Syriusza. Bo raz, że nadałoby to sens libertowi, a dwa, że uatrakcyjniłoby Księstwo jako twór sieciowy. Już nie wspomnę o mocniejszym scementowaniu krain.
Znów mielenie liberta i oj co zrobić, oj jakie macie pomysły... G O S P O D A R K A. Trzeba mieć system gospodarczy, który pozwoli na obrót libertem. Prawda jest taka, że ktos, kto zna się na programowaniu powinien zacząć nad tym pracę. Ewentualnie przez narodową zrzutkę zamówić system zewnętrznie. Amen.
Czy to jest oficjalne stanowisko Teutonii? Że jest w Sarmacji by nadać jej splendoru, a uważa Księstwo za "niejaki twór" i jest z nim w "toksycznej relacji"?
@Vanderlei Wolna, niezależna, lepsza... To dlaczego tkwi w czymś tak "gorszym" jak Sarmacja?
Myślę, że chodzi bardziej o to, by ludzie myśleli "najpierw Księstwo, potem prowincja". A jest odwrotnie. Zamykają się często w swoich małych ojczyznach i nie wychodzą z działaniami poza nie. Przykład? Porzucanie KSZ na rzecz regionalnych gwardii. I nagle centralne ośrodki, tworzące całość księstwa tracą sens działania.

Tak jak przeciwny byłbym skansenowaniu prowincji, tak trzeba pomyśleć nad wieloma usprawnieniami, by Księstwo nie było zdominowane przez regionalizm.
Ostro. Ale przyznam, że jest w tym trochę racji... Kiedyś było się najpierw Sarmatą, a potem obywatelem prowincji... dziś chyba już z rzadka się wspomina w ogóle o byciu Sarmatą.
Z dużą ilością diuków to jest też tak, że najczęściej są to "starzy" Sarmaci. I gdzieś tam w przeszłości dużo zrobili i... zasłużyli. Więc nie wiem czy ograniczanie możliwości wskakiwania po szczeblach nowym ludziom, tylko dlatego że starych (najczęściej nieaktywnych) jest dużo nie będzie nieco dyskryminujące i odstraszające. Pomyślałbym nad innym rozwiązaniem. Może w momencie utraty obywatelstwa albo braku odpowiedniej aktywności (komentarze, artykuły, działania, cokolwiek) szlachcice
i arystokraci trafiają wtedy do czegoś jak Izba Pamięci czy... Dom Sarmackiej Starości i przestają się wyświetlać na liście Szlachty i Arystokracji (aż do momentu powrotu do aktywności).

Mówiłem to ja, prosty baronet od lat 14 :)
@PiotrdeZaym Chętnie wesprę. Jak coś, zapraszam na PW.
Myślę, że nawet przed elekcją można przygotować projekt i zaproponować go jako ustawę.@PiotrdeZaym
W sumie ciekawy pomysł. Tylko najpierw te kodeksy trzeba by wymyślić ładnie. I w sumie taki marszałek mógłby być ciałem doradczym/sugerującym nobilitacje - a jego sugestie/rady by aprobował/odrzucał Książę (zachowująco czywiście własną inicjatywę nobilitacyjną). Fajne, jestem za. Chętnie wspomógłbym tworzenie.
@joahimvonribertrop O, żebym to pamiętał... Nie wiem czy nie M. Bartkowiak.
O, pamiętam jak DAWNO TEMU budowałem firmami bazę lotniczą w Ferze, dla 9. DS. I zebrać trzeba było surowce na budynki, zaplecze, podłoże, z nich wyprodukować półprodukty budynkowe, potem budynki, potem z odpowiedniej ilości budynków - samą bazę. I to bylo fajne, raz że wymagało kombinowania (rynek surowców), dwa że było po prostu fajnie coś stworzyć (firmy, potem produkty)... i obracało się tym wszystkim. I konsorcja mogły powstawać (firma budowlana miała firmy produkujące np. cegły czy cement) i jakoś tak fajnie było. A potem umarło. Szkoda.
@anglov Naprawdę nie ma nikogo, kto by się odważył usiąść i zrobić choćby MOCNO uproszczonego Syriusza? Nie znam się na tym totalnie, to jest aż tak przerażające? Wtedy można by spokojnie prowadzić raz że obrót liberta, jak i jego odpływ z rynku, więc zyskiwałby na wartości...
@AJPiastowski Miło mi to słyszeć! Niedługo będzie, mam nadzieję, kolejna część! ;)
@AlbertJanMaat Jeśli ludzie będą musieli coś robić, żeby móc przeczytać artykuł, jakikolwiek, to to oleja. Dobijecie i tak ledwo dyszące KS.
@AlbertJanMaat Jeśli ludzie będą musieli coś robić, żeby móc przeczytać artykuł, jakikolwiek, to to oleja. Dobijecie i tak ledwo dyszące KS.
@AlbertJanMaat To po co praca społeczna i po co płaca? Skoro efekt ten sam jakby nie było jednego i drugiego.
Czym i jak wymóc stosowanie konwencji, które się podpisało? Zwyczajnie niektórzy mogą to mieć gdzieś i tyle. 'Bo co nam zrobicie?'. Pytanie więc, czy nie będzie to martwy twór, w którym słabi będą się zrzeszać i działać, a silni... I tak będą mieć ustalenia tam gdzie słoneczko nie zwykło sięgać.
Żeby myśleć nad wartością i sensem liberta, moim zdaniem trzeba odpowiedzieć sobie na ważne pytanie. Po co ludzie są w mikronacji?

By wymieniać się poglądami i tworzyć mikropolityke, ćwicząc/eksperymentując na żywym, acz nieumieralnym (jako tako) organizmie? Fajnie. Libert jest zbędny.

By uczestniczyć w swego rodzaju 'rpg' polityczno-gospodarczym? Fajnie. Gospodarka praktycznie nie istnieje (Syriuszu, wróć!). Libert jest zbędny.

By dać upust działaniom literacko-twórczym? Fajnie, mogą być za to nagradzani tytułami, funkcjami, odznaczeniami, itd. . Libert jest zbędny.

Sa tu dla znajomych i z przyzwyczajenia. Fajnie. Libert jest zbędny.

Po co nam właściwie Libert skoro jest... Zbędny?

Panie i Panowie, moim zdaniem dopóki Sarmacja nie zyska elementu oddolnych cech 'gry', niewymagającej fabularyzowania, tylko zwykłej grywalizacji, to Libert tak naprawdę jest zbędny i nie ma racji bytu.

PS. Syriuszu! Wróć!
'Zachęcający do pracy na rzecz NOWEGO Ładu' - czy w planach jest budowa miedzymikronacyjnej stacji bojowej?
@JulianF Trzeba to wojsko rozruszać ;)
Trzeba teraz tylko liczyć na uczciwość głosujących... :)
@TadeuszBrus To wtedy trochę dziwne będą wyniki, bo mogę siedzieć całą noc i głosować cały czas na wybraną opcję? :) Jeśli nie będzie takiej blokady.
Z zainteresowaniem czekam na dalsze informacje, zwłaszcza, jeśli chodzi o politykę wewnętrzną.
@PiotrdeZaym dementuję! To, że jestem gruby jeszcze nie znaczy, że mój głos liczy się podwójnie! :(
@Bocian Oczywiście chodziło o "Orzeł Wylądował". ;)