Michael von Lichtenstein
Komentarze
Miałem to napisać :)Szkoda, że Sławek tak rzadko publikuje :D
cudne :D
Sławek jak chce, to potrafi :)
HM - Kocham Cię!
Mapy niestety u nas kuleją ostatnimi czasy. Przyzwoita pracownia się przyda z pewnością.
Diuk Hasselandzki musi przeprosić!
Cytuję:
(...) dawno temu istniały narody sclaviński, teutoński i baridajski, ale prawie wymarły i ostatnie elity tych państw włączyły je w skład Sarmacji, która zajęła się ich osiedleniem. Natomiast elity zostały udanie zsarmatyzowane (...)

Nie wiem skąd pojawiło się tak dalece błędne i przez to kompletnie absurdalne stwierdzenie. Z pewnością nie ma oparcia w faktach. Osobiście znam niejednego mikronautę, który zamieszkuje Księstwo Sarmacji - nie czując przy tym przynależności do Narodu Sarmackiego. Sam do tej grupy należę i nigdy nikt tego powodu problemu nie robił.

Arbitralne imputowanie komukolwiek przynależności do narodowości innej niż ta, do której się poczuwa to Broad Peak arogancji.
Wyjaśnimy! :D
Ciekawe ciekawe :D :D
Ja myślę, że idealnym remedium na sytuację w Księstwie byłoby spuszczenie nieco szamba ze zbiornika :)
Ja mam dość Banków :P
A Batony najlepsze kupicie od Ziutka :)
Bracia i Siostry, Dobry wieczór!
Brakuje mi jeszcze komentarza Pana Jasińskiego, ciekawe czy zauważy w tej inicjatywie wzrost zagrożenia nazizmem i faszyzmem :P
A co świętujesz :D ?
Tak swoją drogą, skoro mamy diuka Graudenza na pokładzie, to może czas zmienić to paskudne logo loży ? :D
@ Zbyszku - myślę, że kolejne pomówienia pod moim adresem (jak słusznie MAP zauważył podpadające nawet pod złamanie zakazu zbliżania się :)) nie wymagają komentarza.

Co do zawiadomienia - zarówno ja, jak i materiał dowodowy i stan faktyczny jesteśmy do dyspozycji Prefektury :)
Oj chyba będziemy mieli recydywę :)
" po dostaniu " owned.
" Walcz z kułactwem! " co za urocze hasło :D
PMK żywi się wyłącznie kawą i papierosami i jest okazem zdrowia :D
Może perukę kupi :P
Wiersz mi się akurat bardzo podoba. Zwłaszcza ten fragment o turkmeńskim mięsie - w sytuacji gdy po weekendzie w lodówce jedynie jarskie menu...
Fiu fiu... niezły fryz :) Najpierw musiałaby napad na Rossmana urządzić :D
@ Martin von Primisz, Panie Martinie - w żadnym wypadku nie poczułem się urażony Pana sercem/lajkiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że nowy mieszkaniec może nie znać kulis sprawy. Doceniam gest przeprosin.

Abstrahując od spraw personalnych to w pewien sposób dobrze świadczy o nowym mieszkańcu, pokazuje nam, że przybysz przejawia jakąś formę aktywności w tym przypadku - próbuje zapoznać się z aktualnymi wydarzeniami w Księstwie, czyta artykuły, zapoznaje się z opinią publiczną.

To wszystko służy bliższemu poznaniu Sarmacji i jest doskonałym środkiem do "wgryzienia" się w nasze realia, bo bez tego, jak wszyscy wiemy z autopsji - niewielu nowych decyduje się zostać.
Osobiście jestem zwolennikiem zniesienia pensji obywatelskich. Lepiej dać większą kwotę tytułem dotacji na jakieś ciekawe przedsięwzięcie niż rozmieniać się na drobne kwotami, które w zasadzie nie zmieniają niczyjej sytuacji ekonomicznej w sposób wymierny.
Program całkiem mi się podoba :)

Mam oczywiście kilka małych zastrzeżeń, ale to już detale :)
Pozostaje przyłączyć się do życzeń! :) Najlepszego!