Guedes de Lima
Komentarze
Skończmy z kryzysem! Wiwat Sarmacja!
Podziękowania dla Diuczessy za czujność. Skorygowane w wersji forumowej i wersji archiwalnej. Niestety w Parku Stołecznym już za późno na edycję. Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa.
Tak, archiwum RSiT w postaci forum posiadamy, aczkolwiek jest to wersja niekompletna. Mimo wszystko SIH podejmuje działania z kolegami z Trizondalu, by choć w części odtworzyć archiwalne dane.
Dziękuję bardzo za słowa uznania. Ubolewam jedynie, że na chwilę obecną brak jakichkolwiek źródeł dotyczących władz sclavińskich z okresu istnienia Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu (2009-2010), a także secesyjnej II Rzeczpospolitej i II Królestwa Sclavinii (2010-2011). Wierzę jednak, że z czasem, sclavińscy archiwiści odkryją źródła o których jeszcze nie wiemy.
Polityka zagraniczna z prawdziwego zdarzenia - miss you. :(
Wierzę w Sarmację. :)
Gratuluję i życzę powodzenia!
Cytuję:
Emil Potocki

Rozumiem więc, że powinniśmy akceptować próby nielegalnej secesji i ogłaszania się samozwańczym "królem".
Gratuluję i życzę kolejnych czterech lat w Księstwie!
Panie Malcher, nie uważam, żebym był wobec Pana w którymkolwiek momencie nielojalny. Wyszedłem z propozycją, by włączyć Pana do składu Prezydium Rady, gdyż uznałem, że Sclavinię budować należy ponad podziałami, którymi rządzi się nie tylko Sarmacja.
  • Sprawa sclavińska nie jest wyniesiona poza granice Konsulatu
  • Funkcja we władzach innego samorządu to nic złego. Tym bardziej, że nie godzi z interesem Konsulatu Sclavinii.
  • Ustawę dot. połączenia złożyłem zgodnie z własnym sumieniem i wziąłem pełną odpowiedzialność za tą decyzję. Sytuacja była krytyczna (nie pierwszy raz).
Panie Ahabejż, zachęcam do udzielania się na forum Konsulatu Sclavinii. Mamy kilka ważnych kwestii do omówienia. Myślę, że dałyby Panu kontekst do tworzenia i publikowania bardziej sclavińskich tekstów w Głosie Sclavinii! Pozdrawiam.
Prezydium Rady działa w granicach Konsulatu Sclavinii i jest legalnie umocowane. Żadna sprawa sclavińska nie jest rozpatrywana poza granicami Konsulatu. Wyjątkiem jest sprawa połączenia w Trybunale Koronnym. Skład Rady Koronnej Starosarmacji to następstwo planowanego połączenia i kontrargument w stronę oponentów twierdzących, że Sclavinia po fuzji mogłaby całkowicie zniknąć.

Pan ciągle powołuje się na Sclavińczyków, a ilu ich tak na prawdę jest? Głosowanie Rady nad Ustawą o obywatelstwie wprost wskazało, że aktywnie interesujących wydarzeniami w Konsulacie jest czterech! Pańskie teorie o okłamywaniu narodu, etc. są bezpodstawne i coraz bardziej zakrawają o science-fiction.
"Idąc Pańskim tokiem myślenia może najlepiej zlikwidujmy od razu wszystkie prowincje bo działamy na rzecz i tak Księstwa? Bo co rozdrabniać się do fuzji dwóch samorządów?"

Proszę nie nadinterpretować. To niesmaczne w wykonaniu urzędnika Konsulatu Sclavinii.

"Zdrowa konkurencja pomiędzy samorządami jest potrzebna, jest bodźcem do aktywności."

Tak, oczywiście. Zdrowa współpraca pomiędzy samorządami również jest bodźcem do aktywności.

"Ubolewam, że kręgosłup moralny towarzyszy gdzieś się załamał."

To jest niesmaczne i uwłaczające. Od pierwszego dnia istnienia Sclavinii działam dla Jej dobra i bronię sprawy sclavińskiej. Broniłem Jej w czasach, kiedy nie było Jej na mapach mikroświata i bronię teraz. Czuję się urażony. Proszę również nie zwracać się do mnie per towarzysz. Brzydzę się komunizmem i wszelkimi jego pochodnymi, kolego.
Pełna zgoda z Diukiem Leszczyńskim. Jak można porównywać sytuację w mikroświecie z lat 2007-2009 do tej obecnej? Proszę wziąć pod uwagę obecną rzeczywistość, a nie cytować wybrane pod siebie fragmenty. To nie ma najmniejszego sensu.
Szanowny Panie, nikt nie planuje składać dymisji ze stanowiska Członka Prezydium Rady Konsulatu Sclavinii. Proszę mi wytłumaczyć co jest niemoralnego w piastowaniu stanowisk w obu samorządach, kiedy celem nadrzędnym naszego działania jest dobro Księstwa Sarmacji? Dlaczego Pan próbuje generować antagonizmy między poszczególnymi regionami Księstwa Sarmacji?
Bardzo mi przykro, że w taki sposób Pan to odbiera. Znalezienie się w składzie starosarmackiej Rady Koronnej nie oznacza przeniesienia aktywności poza granice Konsulatu Sclavinii. Ubolewam, że tak krytycznie Pan podchodzi do decyzji Namiestnika Starosarmacji.
Robert, część na pewno się zachowała, bo zgromadziłem je i zarchiwizowałem w ramach Sclavińskiego Instytutu Historycznego. Wrócimy do tematu jak czas pozwoli. Nie widzę przeszkód, by podzielić się nimi z GvT!
Przyznam szczerze, że się nad tym nie zastanawiałem. To fakt, tinypic po pewnym czasie usunie grafikę. Myślę, że następny numer będzie już wrzucany do Instytutu Magazynowania Grafik. Dzięki!
Myślę, że bez względu na wyrok Trybunału Koronnego oba samorządy powinny zacieśnić współpracę i pokazać oponentom pomysłu fuzji, plusy które niosłoby to ze sobą. Tym bardziej teraz, kiedy w Radzie Koronnej Starosarmacji znalazło się dwóch rdzennych Sclavińczyków. Słowa uznania za artykuł. Myślę jednak, że "albo ze Sclavinią, albo w ogóle", to zbyt mocne słowa. Krok po kroku. Będzie dobrze.
Wspólnie tworzymy Sarmację! Brawo Wy! :)
Gratulacje dla wszystkich!
Gratulacje dla wszystkich wschodzących gwiazd Księstwa Sarmacji!
Serdeczne gratulacje dla wszystkich!
Wasza Książęca Mość,

Wszystkiego najlepszego i kolejnych trzech lat panowania!

Serdeczne pozdrowienia z Eldoratu.
Zapowiada się bardzo ciekawa batalia o fotel Kanclerza!
Gratuluję i życzę 20 wspólnych lat!
Wasza Książęca Mość, pełen szacunek i tyle. Książę ma do czynienia z poważnymi ludźmi. Ja to rozumiem. Pozdrawiam serdecznie!