Guedes de Lima
Komentarze
Szanuję decyzję. Mogę jedynie mieć nadzieję, że po definitywnym upadku tematu fuzji znajdą się chętni by odbudować Konsulat. Wierzę, że obrońcy samorządności będą aktywnie budować Sclavinię.
Kawaler jaki ma stosunek do koncepcji połączenia Konsulatu Sclavinii ze Starosarmacją?
Serio? Prawie uwierzyłem.
Nie interesuje mnie to czy Pan wierzy czy nie. Liczą się fakty.
Proste pytanie - dlaczego baron nie zdecydował się na rozstrzygnięcie kwestii naszej przyszłości w samorządzie, lecz w sejmie... zwłaszcza wiedząc, że nie wszyscy deklarowali poparcie dla pomysłu z fuzją?
Kto jasno deklarował, że sprzeciwia się fuzji? Pan i Pana kolega z partii, którego ze świecą szukać w Księstwie? Zanim w Sejmie pojawił się projekt, można było się wypowiedzieć na ten temat. Pan się wypowiedział, a raczej przedstawił zbiór odgrzewanych kotletów.

Tak z Panem dyskutować nie będę.
Szczerze rozumiem oponentów podjętej decyzji. Ci, którzy interesują się tematem fuzji wiedzą, że byłem temu pomysłowi bardzo przeciwny w lipcu. Stanąłem wówczas obok Emila Potockiego na czele Ostatecznej Krucjaty Zombie w Eldoracie. Minęło kilka miesięcy. Emila Potockiego nie ma już wśród nas. Mimo że w Eldoracie zamieszkuje kilkunastu aktywnych Sarmatów, nie zabrali oni głosu w sprawie fuzji. Pomijam komentarze pod artykułami, które różnie można interpretować. Zapaść aktywności w Konsulacie doprowadził do sytuacji w której okazałem się jedynym legalnym przedstawicielem władzy w Eldoracie. Podjąłem decyzję o wznowieniu rozmów z samorządowcami w Grodzisku. Zaznaczyłem, że jeżeli ktoś zaproponuje lepsze rozwiązanie to całym sobą je wesprę. Alternatywą okazało się jednak powstanie "Sclavińskiej Wolności", której program dla ratowania Sclavinii oceńcie sami, zgodnie z własnym sumieniem. Uważam, że Sclavinia nie zginie. Dlaczego? Skoro nie zginęła po upadku secesyjnego Królestwa Emila Potockiego to nie zginie i tym razem.
Cytuję:
Część z nich jednak działała przez dłuższy czas i śledzi sprawy Sclavińskie. Dlaczego pozbawia się ich prawa o decydowaniu? Czy ktoś nie ma prawa do wypalenia i odpoczynku? Sam baron miał przerwę.
Panie Malcher, a czy decyzja o połączeniu została podjęta potajemnie i sfinalizowana w ciągu jednego wieczora? Proszę się nie kompromitować, bo temat połączenia był już podejmowany w lipcu bieżącego roku. Nikt nikogo nie pozbawił prawa o decydowaniu. Nikt się nie wypowiedział i nie zadeklarował aktywności. Z kim zatem dyskutować? Niczego też wbrew prawu nie robię. Sam poprosiłem, by sprawdzono wszelkie wątpliwości. Proszę z uczciwego i działającego na rzecz dobra Sclavinii samorządowca nie robić tyrana!
Masz dotację i twórz dalej. (y)
Aktywni obywatele zamieszkujący Konsulat Sclavinii: Helwetyk Romański, Jan via Teutończyk, Guedes de Lima, Mustafa Owski, Daniel Chojnacki, David de Hoenhaim, Wincenty Małachowski, Serieus Ahabejż, Ludwik Tomović, Emil Potocki, Defloriusz Dyman Wander, Malcher Estery Naw, Otto von Spee-Asketil i Michal Malys.

Odpowiedzmy sobie szczerze na pytanie: ile z tych osób w ostatnich miesiącach żywo uczestniczyła w działaniach mających poprawę sytuacji Konsulatu?
Z kim więc jedyny legalny aparat władzy miał konsultować swoją decyzję? Opozycja została bardzo elegancko potraktowana, tzn. podjęto z nią merytoryczny dialog i wyjaśniono szereg wątpliwości.
Giełda i cała otoczka w okół niej jak dla mnie to jest jeden z lepszych pomysłów z którymi spotkałem się w mikroświecie. Gdyby tak wystartowała z 5-7 lat temu, eh. :)
Jak założyć lenno? Kto może, gdzie to jest opisane?
Tylko SKS Palestin, ole!
Przez Sarmację wreszcie zrozumiem jak działa giełda... :)
Wyjście naprzeciw oczekiwaniom! Świetna decyzja Wasza Książęca Mość. :-)
W komentarzu napiszę tylko w skrócie. Szczegółowo rozpisałem się na forum Konsulatu. Cieszę się, że powstała Sclavińska Wolność, bo to jakieś ożywienie sceny politycznej. Program zaś puentuje bardzo krótko: ale to już było. Szkoda, bo liczyłem na świeże spojrzenie świeżych ludzi.
@Krzysztof Czuguł-Chan: jak ja uwielbiam głosy rozsądku! Zgadzam się co do joty.
Slavianie <3
Podniesie się. Jestem o tym przekonany. :)
Świetny wywiad. Nie pierwszy z resztą. Gratuluję, brawo.
Wartości sclavińskie są doskonale zarchiwizowane i zabezpieczone przez Sclaviński Instytut Historyczny, który będzie nieskrępowania nadal funkcjonował w Eldoracie.
Chwała wszystkim tym którym się chce! Ku chwale Księciu. Vivat Książę!
Sport to zdrowie!
Gratuluję. A w Eldoracie zabrakło jedzenia...
Teutońska historia i teutońskie podejście do historii... piękna sprawa. :)
UMC mogłoby drgnąć. :)
Doceniam wkład pracy włożony w przygotowanie tego artykułu. :)
Szczęścia życzę. :)