Guedes de Lima
Komentarze
@anglov no pewnie, że nie :) domyślam się jakie niosłoby to konsekwencje.
@KrzysztofHans musisz zrozumieć, że wspólna Rzeczpospolita to zamierzchła przeszłość. Projekt, który przyniósł obu stronom więcej szkód niż pożytku. Rozumiem Twój sentyment do tamtego okresu, bo doskonale pamiętam Twoje początki i rozwój. Można pamięć o kulturze i historii Trizondalu pielęgnować w inny sposób niż wysyłanie tam KSZ i Waffen-OK. To zła droga, musisz to zrozumieć. Skorzystaj z pomysłów proponowanych przez @SantiVilarte chociażby. Sclavinia to miejsce, gdzie na pewno znajdzie się miejsce dla instytucji (?) kultywującej kulturę i historię Trizondalu.
@anglov ależ oczywiście :)
@CarmenLaurent niemniej jednak wolałem to zaakcentować, bo Jaśnie Wielmożna użyła liczby mnogiej, a ja prócz autora artykułu nie znam nikogo w Konsulacie kto chciałby prowadzić prowadzić politykę aneksji ziem istniejącej (oficjalnie) mikronacji. Proszę mi wierzyć, że mamy o wiele większe problemy w Konsulacie i jesteśmy ich świadomi. :)
@CarmenLaurent to nie jest oficjalne stanowisko Konsulatu Sclavinii.
@piotrIIgrzegorz zrobimy coś na kształt strefy schengen. :)
Cytuję:
Przecież w Sclavinii jest tyle do roboty...

Praktycznie wszystko jest do zrobienia lub odtworzenia (zaktywizowania).
@piotrIIgrzegorz gdybyśmy nie mieli na głowie MASY innych problemów wewnątrz Konsulatu to pewnie byłby to pomysł warty uwagi... niemniej jednak wydaje mi się, że ziemie trizondalskie powinny trafić do Księstwa. Jest tu duże pole do popisu dla naszej polityki zagranicznej. :)
@CarmenLaurent pracujemy nad tym. :)
Serduszko za powrót :)
A czy od punkt 3 są jakieś odstępstwa?
Mimo wszystko chciałbym przeprosić za zamieszanie. Absolutnie nie miałem intencji, by promować się artykułem Pan @czartoryski. Wręcz przeciwnie, chciałem zaakcentować, że w IKT powstaje takowy artykuł do którego warto zajrzeć. By jednak zrekompensować w jakiś sposób zaistniałą sytuację, zaoferowałem autorowi 25% dochodu za numer 174 Przeglądu Politycznego. :)
@anglov ale we wstępie jest jasno zaznaczone, że w IKT rozpoczęte zostały prace nad artykułem. W treści tego artykuł jest wyciągnięte tylko to co najważniejsze. W żadnym przypadku nie podpisuje się pod artykułem @czartoryski i nie mam zamiaru sobie go przywłaszczać. Oczywiście podpisuje się pod moją notką, która promuje szerszej publice to co stworzył w/w. :)

@Bocian wybacz! Ważne, że reszta się zgadza. :)
@kaxiu @CarmenLaurent @EugeniuszMaat słuszne uwagi! Tak jak wspominałem, muszę się wgryźć bardziej w Teutonię, bo chcę również rzetelnie relacjonować to co się u Was dzieje! Step by step. :)
@EugeniuszMaat muszę udać się na podstawowy kurs języka teutońskiego! :D
@CarmenLaurent ah będzie trzeba sprostować, artykuł powstał jeszcze przed wyłapaniem tego błędu przez Królową. :)
@piotrIIgrzegorz http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/biblioteka/ proszę bardzo :) plus oczywiście to co dostępne jest na stronie internetowej Księstwa.
@MaHi dziękuję, jak już uda mi się znaleźć czas to staram się by wyszło dobrze!
Cytuję:
Niektóre gazety są dostępne jedynie za opłatą. Proponuję przemyśleć taki sposób publikacji - zawsze będzie to sposób na wydanie libertów.

Nie umiem - rzekł główny informatyk Przeglądu Politycznego. :(
@kaxiu ahh... to wynika tylko i wyłącznie ze słabej znajomości tego co się dzieje w Teutonii. Nie chcąc urazić kogokolwiek lub źle zinterpretować dane wydarzenie, wolałem pomijać Teutonię. Bardzo jednak chętnie poznałbym lepiej Królestwo i pewnie, kiedy poczułbym jego klimat to zacząłbym śmielej pisać na Wasz temat.
@AlbertJanMaat zgadza się, to na pewno. Akcje muszą być jednak przemyślane, bo ja np. zawsze niechętnie wystawiałem nos poza granice mojej prowincji. Można by rzec, że centrali bałem się jak wody święconej. W sumie sam nie wiem czemu. :)
@kaxiu ciężko mi stwierdzić, aczkolwiek ten kierunek był zawsze moim celem. Dlatego postanowiłem wykorzystać chwilę i trochę odświeżyć ramówkę. Tym bardziej, że konkurencja nie próżnuje. To mnie dodatkowo zmotywowało do pracy. :)
Centralizacja w zaistniałej sytuacji tak ale pod warunkiem, że byłaby to przemyślana zmiana. Nie wyobrażam sobie by kosztem centralizacji zacierał się dorobek kulturowy poszczególnych regionów Księstwa Sarmacji.
@Albert dłuższe o całe dwie strony, których dobre kilka lat z braku czasu zawsze brakowało. :) A na budowę Stonehenge zawsze można zrobić zbiórkę! Bardzo chętnie Unicorn Media Corporation dorzuci pewną kwotę na budowę.
Bardzo ciekawe, dobrze się oglądało. :)
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Gratuluję, co za forma, co za treść.