Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Komentarze
@Eradl Nie, prawda jest tam gdzie jest prawda. Nie ma czegoś pośrodku. :)
Jak zagramy w piłę to wpadnę. Ankieta poszła, 50-70% bo jak nie będzie piły to na pewno nie przyjadę. :)
Pozwoliłoby to ewidentnie odzyskać samorządom swój własny klimat. Chętnie bym zobaczył jakby to działało. Popieram wizję. :)
@AleksanderAF uuu, w sumie fajnie. Ja buszuję w Dreamlandzie, jak coś zapraszam na herbatkę. :P
@AleksanderAF Dawno się nie widzieliśmy exmężu, co tam? :*
@JulianF W papierach nie jest jak powinno być bo kłóci to się z gramatyką języka baridajskiego. :)
@JulianF Przecież w Sarmacji nie ma Eislar. Jest Eislear. Sami sobie paskudzicie w papierach, a przecież pisałem o złej nazwie kilka razy. :)
Szkoda, bo kiedyś sobie też własne system na tych zasadach utworzyłem. :D
Pod kreską kropki też oznaczają samogłoski? Góra/dół to określenie pozycji przed/za spółgłoską? :D
Jeśli Hrabia o to zapytał to myślę, że Hrabia wie. :)

Okultyzm, nacjonalizm, faszyzm. Można połączyć z każdym jak i ze wszystkimi na raz. Odniesienie do współczesnych ruchów nacjonalistycznych używających tego symbolu. Jak pisałem w tym artykule(jak i we wcześniejszych) to głównie te środowiska radykalnie manifestowały i zasiliły batalion.
Teutoński jest dużo bardziej poukładany(lepszy) niż baridajski. Panuję w nim szlachetny ład i porządek. Natomiast baridajski jest chaotyczny i momentami sam się w nim gubię. Dziękuję jednak, za miłe słowa na temat mojego dziecka. :D
à-la-Triste? To jakaś daleka rodzina? :D
Jul, kochanków? :(
"Nibyjęzyk"? :(
Komentarz dla hajsu i drażni mnie jedyne(i przede wszystkim) literówka w języku baridajskim. :D
Poza tym co to za wina. Każdy mógł mieć na ten temat zdanie jakie miał. :D
Szkoda, że nikt tak naprawdę nie chciał obalać Króla, przynajmniej ta część "spiskowców" z którymi rozmawiałem.
Strzelam, że tak. :D
Wasza Królewska Wysokość, zupa całkiem dobra. :)
Jako osoba, która tworzy troszku historię przed internetową Baridasu powiem jedno. Wielki Książę Alm nie był ani at Aterą ani Arpedem. Dynastia Eliów(czyli dynastia Alma) w linii prostej wygasła około XVI wieku. A tron baridajski stracili za Króla Markusa(rozbicie dzielnicowe). Dynastia Arpedów natomiast wywodzi się od najmłodszego syna Księcia Alma imieniem Arped. Linia męska wygasa podczas rozbicia dzielnicowego w XIV i XV wieku. Ostatni z męskich potomków Arpeda Książę Rudygier miał córkę, którą wydał za mąż za hrabiego Hieronima Muzyka. Ten przybrał nazwisko małżonki by wzmocnić swoje prawa do książęcego tronu. Tak powstał ród Arpedów-Muzyków, którego potomków widzimy po dziś dzień. Natomiast losy rodu at Atera, są mi nie znane i tak naprawdę trzeba by było usiąść i spokojnie o tym porozmawiać. Z tego co pamiętam były jakieś ustalenia o jakimś pochodzeniu od Laurenta Bezsilnego, jednak nic konkretnie nie zostało powiedziane. Pozdrawiam cieplutko.
Tylko Silna Monarchia Socjalistyczna! :)
Lechia Gdańsk pozdrawia. :D
Koń idealny :)
O ile się nie mylę autorem tejże przyśpiewki jest Śląsk Wrocław. Jaka to inna wersja? :D
Zbieżność nazwisk jest przypadkowa oczywiście. :D
No na pewno, napisanie tego po polsku zajęło mi szmat czasu. :D