Adrian Józef Alatristé
Komentarze
Bardzo mnie to cieszy, że zostajesz, aktywność będzie rosła dalej. Obiecuję, że jeśli będziesz ze swojej strony proponował czy to referendum czy nową ustawę na pewno zostanie ona poddana dyskusji i głosowaniu. Nie zauważyłem, żeby komuś stronnictwo republikańskie zabraniało komukolwiek wyrażać swoje myśli i poglądy, nie mamy nawet takich narzędzi. Król owszem miał i z tego korzystał zamykając dyskusję. Proszę również o potwierdzenie moich "często wypowiadanych słów" odnośnie braku umiejętności w tworzeniu prawa, napisałem to raz - kurtuazyjnie :). Dodać do tego również bym chciał, że napisałem o tym, że nadałbym obywatelstwo co w sumie przeczyło decyzji Wicekróla.

Co do cytowania
Cytuję:
"...przez wzgląd na abdykację JKW Laureta Gedeona i powołanie Interrexa jestem zmuszony oddalić wniosek..."

Dobrze, że potem wrzuciłeś zrzut ekranu z całą wypowiedzią. :)
Uaaaaaaaa, mocne
@JulianF xD ale wy jesteście zjebani xD
@EugeniuszMaat w sumie to jeszcze nie republika. :)
Cytuję:
Żadnych propozycji współpracy z Waszej strony nie było. Były tylko deklaracje współpracy i na pytanie na czmy WKW zależy, a z czego chciał by zrezygnować nie doczekałem się odpowiedzi.

No ja nie wiem, może popadłem w jakąś chorobę, która mi ocenę rzeczywistości przesłania. Mam cytować multum postów, ćwirków itp. czy zrzuty ekranu wrzucać?
Cytuję:
I jeszcze to zdziwienie związane z przekazaniem korony. Niby komu ją miałem przekazać? Wam osobie, która nawet nie ma obywatelstwa?

To tylko dowodzi o braku czytania ze zrozumieniem. Przecież cytat odnosi się do "zwrotu" korony.
Cytuję:
Z jednym mogę się zgodzić, że rewolucja to wiatr. Dzisiaj wieje, ale w końcu przestanie i wtedy wyjdzie słońce.

No cóż piosenka klasyk.
Cytuję:
Nadal kręcicie się wokół bólu dupy i ciekawy jestem co na tym fundamencie zbudujecie - klocka?

Podniosłe. To nie ja akurat mam ból dupy. :)
Cytuję:
Nie lepiej wziąć się do pracy i zrobić coś pożytecznego zamiast brnąć w to co się skończyło?

To tylko dowodzi braku zrozumienia całego problemu i o co się rozchodzi. Jeszcze nic się nie skończyło bo nic się nie zmieniło. A przecież o zmiany się rozchodzi, jednak niekoniecznie o te, które oznaczają zmianę osoby "panującej". Nikt przecież nie nawoływał do abdykacji.
Już pisałem na discordzie ale zadeklaruję również tutaj. Jako stronnictwo republikańskie, o ile będziemy w mocy, chętnie byśmy usiedli do rozmów odnośnie regulacji stosunków. Pozdro i z fartem.
Przecież nawet tutaj w komentarzach już podałem parę propozycji. Nie ma sensu z wami rozmawiać jednak, bo to paranoja. Do wspólnych rozmów też się nie odnieśliście, trudno.
Gratuluję towarzysze!
A co do zarzucania mi złej woli albo republikańskiego despotyzmu to pragnę jedynie podkreślić, że gdy jako Król Baridasu mogłem sam, bez niczyjej zgody(stan ten jest taki sam aktualnie), wprowadzić zmiany w prawach kardynalnych, a nawet powołać nową ustawę zasadniczą czy zmienić ustrój - nie zrobiłem tego. Nie było takiej odezwy i poparcia, teraz to się zmieniło dlatego czuję się zobowiązany do walki o reformy.
@JulianF Nawet nie wiem czy warto na tak zakłamany post odpowiadać. Proponowaliśmy również szereg zmian wewnątrz ustrojowych z których najważniejsza to kadencyjność króla oraz zmiana ustawy zasadniczej itp itd. Miały to być również dwa z trzech pytań odnośnie referendum. Nie chce mi się po raz kolejny wypisywać i rozpisywać tego samego. Dopiszę jeszcze, że zgadzam się z towarzyszem wyżej co do jego komentarza. Wyraziłem chęć rozmów ale na jasnych warunkach.
Mówicie o propozycjach, ja niestety nie widzę innych niż poza tym, że my mamy ustąpić. Król również popełnia wielki błąd w rozumowaniu. W republikańskim państwie jest miejsce dla każdego, czy to komunista czy to monarchista. Każdy ma prawo do działania i forsowania swoich poglądów. Tutaj jednak mamy po prostu do czynienia z gaszeniem każdej opozycji w stosunku do monarchii. Nikt przecież nie będzie wyrzucał z państwa swoich obywateli.

Nic nie stoi żeby w Republice uznawać tytuły nadane przez Księcia Sarmacji. Wszystko kwestia rozmów. Wydaje mi się, że padały ważniejsze postulaty z naszej strony.

Co do niezależności względem Księstwa, jestem zwolennikiem rozwiązania federacyjnego. Wszystkie państwa, o ile wyrażają taką wole, powinny być wolnymi państwami związanymi w federacji Sarmackiej. Kwestie regulacji prawnych i zależności to temat na inną dyskusje. Nikt nie chce odchodzić ze wspólnoty sarmackiej.

Mówicie o kompromisie, a nie padły żadne konkretne propozycje. Odrzucacie możliwość referendum i zmian ustawy zasadniczej. Jesteście chętni do rozmów - zapraszam. Jeśli rozmowy na ten temat mają być tajne to wystarczy do mnie napisać listem prywatnym, ustalimy wtedy skład i platformę rozmów.
@JulianF Można zadać również pytanie kto jest przeciwko? Może sprawdzimy w referendum?
@MaHi Jak żadna zmiana to co wam szkodzi? Czy jednak boicie się chociażby kadencyjności? :)
Pomysł ciekawy i spróbować warto, bez tego nie dowiemy się czy to ma szanse funkcjonować.
A ile taka współpraca by kosztowała? :)
Gratuluję i wszystkiego dobrego. :)
@piwniczak Stąd moje zdziwienie. :)
@Hugo W sensie, że ja? :D
@demollari arystokraci i szlachta nadają się tylko do likwidowania. :)
Podoba mi się. "Zróbmy tak by nie było niczego" :)
Wow!
Dam serduszko i komentarz mimo, że tak naprawdę jedyną różnicą w stosunku do polskiego jest sposób zapisu. Od czegoś trzeba zacząć i w razie pytań zapraszam na pw. Chętnie jako osoba lekko zaznajomiona w temacie wesprę wskazówkami.

@JanushSundajski - nie jest podobny tylko jest to po po prostu język polski z innym sposobem zapisu. Pod dialekt też tego podciągnąć nie można, ale nie powiem inny sposób zapisu samogłoski w zależności od sylaby w której się znajduje jest ciekawy. :)

Powodzenia przy rozwijaniu. :)
Naprzód Kusznicy!
Muszę przyznać, że wino naprawdę wyborne! :)
@LukaszN Idealnie <3