Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Komentarze
Niekoniecznie. Baridas jest jakby nie patrzeć państwem w państwie i różni ludzi mają różne spojrzenia na wiele spraw.
Gratuluję wnuku drugiego miejsca, za rok liczę na podobny wynik. :)
W Árnovike jest tak zimno, że zimna herbata jest ciepła. :D
A kimże ja jestem w świecie pędzącym ku zagładzie. ;/
Fajny tekst, tylko na drugim obrazie uzbrojenie mało siedemnastowieczne.Wiadomo czepiam się. :D
Bardzo ciekawe spojrzenie na sprawę języków w mikroświecie, wydaję się być to opracowanie fachowe ze strony naukowego oka. Kawał dobrej roboty. :)
Ojoj, naprawdę? Czy ja coś krytykuję? Przedstawiłem swoje stanowisko i uważam, że tak byłoby lepiej dla kultury i tożsamości baridajskiej. Ależ co może o tym wiedzieć osoba, która sobie "uchodźcuje" z "ukochanego państwa", które jest pod "tyranią złych Arpedów i Siergiuszy". Bez pozdrowień ale z tantiemą dla twórcy.
Niby jestem w stanie zrozumieć ekspansje kulturową, jednak nie do tego stopnia, że każde imię mieszkańca Baridasu jest pochodzenia scholandzkiego. Szczególnie, że całkiem niedawno gdzieś na forum Baridasu powstał mini spis imion baridajskich. :)
Bardzo fajnie napisane. Szkoda tylko, że imiona mało baridajskie i muszę zmienić troszkę kronikę pisaną przeze mnie ale styl pisania mi się podoba. :)
Ród da Firenza chyba zostanie podzielony przez politykę w Królestwie Baridasu. Jeśli już ma tak być, liczę na to wnuku, że będzie to walka godna pieśni. :)
Przecież jesteś babcią.
No, no. Za Wicekróla Markusa to by nam autostrady nad oceanem do Árnovike nie zbudowali. :D
Aut vincere, aut mori

Jedyną drogą monarchobolszewizm!
Adrien Emil Esjar Józef da Firenza-Arped - chyba muszę znowu zmienić nazwisko.
Wziąłbym udział ale jeśli tylko sarmackie profile się liczą to nie mogę. :(
"Nacjonalizm nigdy nie był, nie jest i nie będzie patriotyzmem." O kurwa.
A w jakim programie to tworzyłeś? Chciałbym trochę pobawić sie w tworzenie ambientu ale nie stać mnie na syntezator obecnie. Trochę też się bawiłem muzyka swego czasu. Nawet dorobiłem się stanowiska "asystenta technicznego" w metalcorowym zespole Reshape, którego wcześniej byłem basistą. :D
Jak już doszukujecie się henoteizmu w judaizmie to polecam poczytać o zoroastryzmie i jego wpływie na judaizm(niewola babilońska). Przykładem jest pojawianie się szatana u żydów czy przyjście mesjasza(który ma się zrodzić z dziewicy przed Sądem Ostatecznym). Ogółem warto o tej religii poczytać. :)
Gdy przy świątecznym zasiądziemy stole
I znów chrześcijańskie otoczą nas idole
Nie niszczmy tych kilku dni magicznych
Naszym dążeniem do ideałów ateistycznych

Bo w tym święcie nie o religię już chodzi
Nie jest ważne kto i gdzie się urodzi
Ważne jest to z kim spędzać będziemy ten czas
Tak aby rodzinna wiara nie umarła w nas

Odwiedźmy również kolegów naszych wielu
Tych wesołych świeckich i tych z kleru
Nie zapomnijmy o tych co za kratami
Oni to są dopiero smutnymi wariatami

Pamiętajmy o tych bez rodzin i znajomych
Nie zostawiajmy ich opuszczonych i samych
O tych z domów dziecka szczególnie pamiętajmy
Złóżmy im życzenia i prezenty od nas dajmy

Wesołych Świąt.
Czasami trzeba wylać swoje dziwne realne upodobania na "rzeczywistość" w której jest się dość anonimowym. Zabawne.
A po chuj wrzucasz realne obrazki? Realna polityka a sarmacka rzeczywistość to dwa różne światy.
Myślisz, że mało razy byłem? :D
Walczycie o komentarz, który nie jest treściwy. Niestety ale Pan Lambert ma trochę racji. :)
Przetłumaczę to. Nie wiem kiedy ale przetłumaczę. :D
Cytuję:
Baridianów (Baridasar Partiax)...mam nadzieje, że sprawią że będzie ciekawie. To ugrupowanie jakby nie patrząc promonarchistyczne i probaridajskie.

Używajmy albo formy uzusowej albo drugiej formy. Mieszanie ich wygląda strasznie. :D

Za dużo dla mnie "trzykropków. Kilka mało znaczących błędów typu zaczynanie zdań małą literą.

Skupiając się jednak na merytorycznym aspekcie artykułu, warto chyba kilka spostrzeżeń przemyśleć. :)
No to rum w dłoń... :)