Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Komentarze
Strzelam, że tak. :D
Wasza Królewska Wysokość, zupa całkiem dobra. :)
Jako osoba, która tworzy troszku historię przed internetową Baridasu powiem jedno. Wielki Książę Alm nie był ani at Aterą ani Arpedem. Dynastia Eliów(czyli dynastia Alma) w linii prostej wygasła około XVI wieku. A tron baridajski stracili za Króla Markusa(rozbicie dzielnicowe). Dynastia Arpedów natomiast wywodzi się od najmłodszego syna Księcia Alma imieniem Arped. Linia męska wygasa podczas rozbicia dzielnicowego w XIV i XV wieku. Ostatni z męskich potomków Arpeda Książę Rudygier miał córkę, którą wydał za mąż za hrabiego Hieronima Muzyka. Ten przybrał nazwisko małżonki by wzmocnić swoje prawa do książęcego tronu. Tak powstał ród Arpedów-Muzyków, którego potomków widzimy po dziś dzień. Natomiast losy rodu at Atera, są mi nie znane i tak naprawdę trzeba by było usiąść i spokojnie o tym porozmawiać. Z tego co pamiętam były jakieś ustalenia o jakimś pochodzeniu od Laurenta Bezsilnego, jednak nic konkretnie nie zostało powiedziane. Pozdrawiam cieplutko.
Tylko Silna Monarchia Socjalistyczna! :)
Lechia Gdańsk pozdrawia. :D
Koń idealny :)
O ile się nie mylę autorem tejże przyśpiewki jest Śląsk Wrocław. Jaka to inna wersja? :D
Zbieżność nazwisk jest przypadkowa oczywiście. :D
No na pewno, napisanie tego po polsku zajęło mi szmat czasu. :D
Niekoniecznie. Baridas jest jakby nie patrzeć państwem w państwie i różni ludzi mają różne spojrzenia na wiele spraw.
Gratuluję wnuku drugiego miejsca, za rok liczę na podobny wynik. :)
W Árnovike jest tak zimno, że zimna herbata jest ciepła. :D
A kimże ja jestem w świecie pędzącym ku zagładzie. ;/
Fajny tekst, tylko na drugim obrazie uzbrojenie mało siedemnastowieczne.Wiadomo czepiam się. :D
Bardzo ciekawe spojrzenie na sprawę języków w mikroświecie, wydaję się być to opracowanie fachowe ze strony naukowego oka. Kawał dobrej roboty. :)
Ojoj, naprawdę? Czy ja coś krytykuję? Przedstawiłem swoje stanowisko i uważam, że tak byłoby lepiej dla kultury i tożsamości baridajskiej. Ależ co może o tym wiedzieć osoba, która sobie "uchodźcuje" z "ukochanego państwa", które jest pod "tyranią złych Arpedów i Siergiuszy". Bez pozdrowień ale z tantiemą dla twórcy.
Niby jestem w stanie zrozumieć ekspansje kulturową, jednak nie do tego stopnia, że każde imię mieszkańca Baridasu jest pochodzenia scholandzkiego. Szczególnie, że całkiem niedawno gdzieś na forum Baridasu powstał mini spis imion baridajskich. :)
Bardzo fajnie napisane. Szkoda tylko, że imiona mało baridajskie i muszę zmienić troszkę kronikę pisaną przeze mnie ale styl pisania mi się podoba. :)
Ród da Firenza chyba zostanie podzielony przez politykę w Królestwie Baridasu. Jeśli już ma tak być, liczę na to wnuku, że będzie to walka godna pieśni. :)
Przecież jesteś babcią.
No, no. Za Wicekróla Markusa to by nam autostrady nad oceanem do Árnovike nie zbudowali. :D
Aut vincere, aut mori

Jedyną drogą monarchobolszewizm!
Adrien Emil Esjar Józef da Firenza-Arped - chyba muszę znowu zmienić nazwisko.
Wziąłbym udział ale jeśli tylko sarmackie profile się liczą to nie mogę. :(
"Nacjonalizm nigdy nie był, nie jest i nie będzie patriotyzmem." O kurwa.
A w jakim programie to tworzyłeś? Chciałbym trochę pobawić sie w tworzenie ambientu ale nie stać mnie na syntezator obecnie. Trochę też się bawiłem muzyka swego czasu. Nawet dorobiłem się stanowiska "asystenta technicznego" w metalcorowym zespole Reshape, którego wcześniej byłem basistą. :D
Jak już doszukujecie się henoteizmu w judaizmie to polecam poczytać o zoroastryzmie i jego wpływie na judaizm(niewola babilońska). Przykładem jest pojawianie się szatana u żydów czy przyjście mesjasza(który ma się zrodzić z dziewicy przed Sądem Ostatecznym). Ogółem warto o tej religii poczytać. :)