Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Komentarze
Uwielbiam opisy lokacji z przemyślaną narracją, ubarwione klimatycznymi grafikami! To miód na me serce :)
A tego zdjęcia redakcja nie dostała? :D

gay-pride-news.jpg
Cisza, spokój, natura - idealne miejsce do zamieszkania dla v-emerytów :D
Rozgrywanie meczów ligowych w soboty to najlepsze rozwiązanie. Dobrze, że nie będzie tutaj zmian :) Swoją drogą, ile drużyn zostało już przejętych przez nowych trenerów? :)
Program na pewno wart uwagi, aczkolwiek nie wszystkie postulaty popieram. Czego nie popieram?

1) Likwidacji IES - ta instytucja nie działa jak powinna, to fakt. Sama idea IES jest dobra, ale problemem jest to, że nie ma osób, które są w stanie skutecznie i cierpliwie realizować zadanie pomagania nowym. Jednak może warto dać jeszcze szansę tej idei. Jeżeli będziemy co chwilę zamykać kolejne instytucje, bo nie działają jak należy, to w końcu zostaną nam tylko Sejm i Prefektura, bo całą resztę zamkniemy (łącznie z prowincjami).

2) Likwidacji kantyn - nie podoba mi się dążenie do nadmiernej centralizacji, zwłaszcza tak prostych czynności jak zakup zupy. Poza tym widzę tutaj prostą tendencję: Niedostępna zupa - Zarządca dupa. Zmienić zarządcę, kantynę zostawić w spokoju.

A co mi się podoba?

1) Rotator
2) Rozbudowanie profilu (przydałoby się więcej niż tylko ilustracja domu)
3) Zwiększenie przydatności zdrowia - jeżeli już jest to zróbmy coś z tym.

Co uważam za problematyczne? Zwiększenie tantiem (nie będzie kasy na sensowne podwyżki) i zwiększenie kompetencji Księcia i RM (jest dobrze, po co majstrować przy ustroju?).

Pozdrawiam
Cieszy mnie, że wywiązała się tutaj taka dyskusja. Przynajmniej nie napracowałem się na darmo :)
ale miło mi, że moje podsumowanie nie odbiega aż tak bardzo poziomem od podsumowań Vladimira :)
Tym razem wykonanie w podsumowaniu moim (po raz drugi z resztą) :D
No cóż, ja jestem Starostą Nowej Teutonii nieprzerwanie od prawie roku, chociaż przez ten czas byłem nieaktywny przez okres ok. 6 miesięcy. Nie ma chętnych do objęcia funkcji to na stanowisku wciąż tkwi nieaktywna osoba.
Zapewne rozwiązaniem byłaby reforma ustroju, były nawet pewne pomysły, ale nie było komu tego zrobić.
Świetny artykuł! Trzymam kciuki za pomyślną odbudowę lenna :)
Obywatele RON również docenili wkład pracy autora wywiadu :)
Brawo! Mamy dobrego trenera to i są wyniki :)

Oby kolejny mundial zakończył się finałem Sarmacja - Teutonia :D
Drapię i drapię. Jak już chciałem przestać to nagle wygrałem 2500 lt, więc gram dalej :D
Świetna robota, szacunek. A co do mojej drużyny to cóż... Nie idzie, ale będziemy walczyć do końca :)
Przynajmniej wiemy jakimi kanałami warto się promować. Trzeba stawiać na artykuły w internecie. Ostatni artykuł z sadistic.pl ściągnął do nas dwie osoby.
Takie widoki to ambrozja dla moich oczu <3
Jak tak dalej pójdzie to być może akcja któregoś z reportaży będzie toczyła się w Eldoracie :(
Cieszę się, że artykuł Was zainspirował :D
@Eradl rozumiem, że chętny na nockę w szpitalu? :D
Daj namiary Danielu, to na pewno wyślemy tam kiedyś fotoreportera :)
Ciężko patrzeć na ten wynik :(
Słuszna decyzja. Z klonowaniem trzeba walczyć wszelkimi, możliwymi sposobami, bo to niszczy naszą społeczność i psuje zabawę.
Nawet się nabrałem :)
Wytrwałości w tworzeniu, wielu serduszek i dotacji.
Świetny pomysł. Lenna w większości leżą odłogiem, może to zmobilizuje szlachtę do jakiejkolwiek narracji.
Ewentualnie w trosce o czytelnika zmienię nazwę w banerze na polską.
No cóż, nie mogę mieć do Ciebie pretensji za takie,a nie inne skojarzenia. Następny artykuł nie będzie już traktował o wrogach i narodzie, więc może podobne skojarzenie już się nie pojawi :)