Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Komentarze
Niekoniecznie. Zarówno VB, jak i VW Beetle to dzieła pana z wąsem :)

A seria nazywa się jak się nazywa. Może podobieństwo jest nieco kłopotliwe, ale niezamierzone. Z resztą masz w Sarmacji już zdecydowanie bardziej zamierzone nawiązania do III Rzeszy (vide Waffen OK). To już jest dopuszczalne?
I NTB nie jest serią wydawniczą o wydźwięku nacjonalistycznym, tylko dodatkiem informacyjnym, poruszającym sprawy polityczne, obyczajowe i kulturalne.
Myślę, że trochę za daleko poszedłeś w poszukiwaniu analogii. Nazwa ma następującą genezę:

1) Neuteutonischer (Nowoteutoński) - ponieważ ma siedzibę w Złotym Grodzie, w Nowej Teutonii i jest serią wydawniczą związaną z tą właśnie Rejencją

2) Beobachter (Obserwator) - osobiste nawiązanie do gazety, którą kiedyś prowadziłem w Mikrosławii - Obserwatora Morińskiego

3) Nazwa jest po niemiecku, bo nasza prowincja ma oczywiste powiązania z kulturą niemiecką

4) Nie znałem tej gazety o której pisałeś, więc nie mogę do niej nawiązywać, a jeśli będziemy tak podchodzić do tematu to powinniśmy zakazać poruszania się VW Beetle, bo przecież powstał z inicjatywy Hitlera
Tak, dowiedziałem się o tym całkiem niedawno z gazety Arctiq News. Nie rozumiałem dlaczego mikronacja budowana w klimacie eskimoskim połączyła się z mikronacją opartą na kulturze orientu, ale teraz wszystko się dodaje :)
A swoją drogą nie chce mi się wierzyć, że ostatni z listy - Arctos I, także jest klonem. Swego czasu znałem tego mikronautę i miałem z nim dobry kontakt, więc teraz zastanawiam się z kim tak naprawdę wówczas rozmawiałem.
Aktywność wszystkich rajńskich drużyn w lidze MUP (system X11) ustała w tym samym dniu, co może potwierdzać tezę o wspólnym delegacie, ale przy okazji także wspólnym trenerze.
Drogi Autorze, a na wypadek gdyby Teutończyk pohańbił się przebywaniem w pobliżu wroga narodu, albo nie daj Boże, zamienił z nim kilka słów i (o zgrozo!) podał mu rękę, to w jaki sposób należy zadośćuczynić Matce Teutonii, zmyć plamę na honorze i odczynić zły urok?
Popieram przedmówcę. Historia tak dobra, że aż zgłodniałem.
Pozwolę sobie zaproponować Obywatelce biczowanie przez osobę trzecią, najlepiej przez silnego, przystojnego, szlachetnie v-urodzonego Sarmatę... Najlepiej w domowym zaciszu i po zmroku.
Przelałem Pani liberty, bo mogę!
Jeszcze minuta i mielibyśmy jeden punkt :(
Również uważam, że jeśli przyjmujemy nowe zespoły to tylko w celu utworzenia IV klasy rozgrywkowej. Poszerzanie istniejących dywizji psuje ligę.
Wówczas nawet czwarte, a może i piąte zespoły z Niższej i Średniej załapałyby się na awans :)
Cześć Jego pamięci.
Jeszcze ze dwie rocznice KT i wszyscy będziemy wyglądali tak :D 635575446899981023.jpg
Jeszcze raz dziękuję :)
A w sobotni wieczór można odwiedzić Auterra Štataštádion i oddać się sportowym emocjom :)
Mieszkanie w Eldoracie powoduje raka i choroby serca.
Sam łapię się na tym, że wchodzę kilka razy w krótkim okresie czasu na sarmacja.org, tylko po to żeby sprawdzić czy pojawiło się coś nowego i na tym koniec mojej aktywności.
(chciałem to opublikować w jednym komentarzu, ale nie trafiłem w opcję "podejrzyj przed publikacją")
Bardzo wartościowy artykuł. Sporo w nim prawdy, a zwłaszcza w tym miejscu:
Cytuję:
Wydaje mi się, że zamknęliśmy się w błędnym kole. Wszyscy zaglądamy bardzo często (na miarę naszych możliwości) do Księstwa. Szukamy tutaj emocji, czegoś, co będzie można skomentować. Nie ma ich, nie ma więc naszych postów, artykułów, polemik.
Badacze są pewni, że te malowidła nie są starsze niż 3,5 tys. lat?

Swoją drogą, chyba odkryłem znaczenie 3 piktogramu od dołu po lewej :D
Za podróż w przeszłość zawsze dam serduszko. Tym bardziej, że ten artykuł pomaga w przejrzysty i prosty sposób przyswoić skomplikowaną historię Teutonii :)
Racja, zacząłem czytać od kalendarium. Proszę się nie gniewać :)
Zawsze chętnie poczytam co się dzieje za Murem :)

A tak swoją drogą, Zoara jest już chyba Szlachetną Damą.
Cieszę się, że nowy mieszkaniec znalazł sobie zajęcie. Powodzenia! :)
Moim zdaniem przepis o konieczności zgłoszenia kandydata na Zastępcę Prezydenta jest pożyteczny. Gdy Prezydent znika to Zastępca od razu przejmuje obowiązki głowy państwa, ergo mamy ciągłość władzy i nie mamy zamieszania spowodowanego przyspieszonymi wyborami.

Swoją drogą, ciekawy z Ciebie człowiek o wyrazistej osobowości, Krzysztofie.
Mocne zakończenie! Wytrwałości w tworzeniu :)