Katiuszyn Rewoluty Lepki
Komentarze
Trzy razy nie.
3 lata to stanowczo za długo to wieczność dla mikronacji co słusznie zauważył tow. Kwazi.
Likwidacja pewnej nomenklatury, usunięcie księcia a dalej może tytułów to likwidacja dobrej marki jak również klimatu który jest dla wielu ważny, jeszcze niedawno byłbym nawet za zmianą nazwy państwa na Rzeczpospolitą Sarmacka, ale zrozumiałem że byłoby to zupełnie niepotrzebne mordowanie dobrej i znanej marki.
I wreszcie połączenie księcia z kanclerzem to najgorsze co możemy zrobić. Będzie to fatalne skupienie w jednym ręku władzy i legitymacji, co uderzać będzie zdecydowanie za mocno do nawet i wybieranych głów.
No, moi chłopcy się bardzo starajo. Zwłaszcza odkąd pojawił się doping ultrasów (chociaż ostatnio przycichli...
E, myślę że spokojnie można by większe płace dać. Niech Kasa Ludowa sypnie hajsem.
No, gdyby był tu podryw na wandyste, monarchofaszyste, kefaszyste, khandyste itp to okej, a tak... Miło że zechcieliście stworzyć artykuł, ale następnym razem polecam bardziej się postarać :) I przynajmniej troszeczkę wejść w klimat mikronacji.
Cóż poradzić, że uwielbiam przesłodzony czaj... :*
Do Pracy Rodacy! ;)
Trochę szkoda, że głosowanie nie jest jakoś lepiej, niż zaufaniem, zabezpieczone...
O ile wyniki można uznać za miarodajne to kilka wniosków:
1. Istnieje sporo miejsca na nowy obóz polityczny
2. Najsilniejsze mimo powyższego jest ONR
3. Brak wyrazistej osoby, którą by naród widział na tronie. Oczywiście wciąż Pac jest najwyżej, ale nie ma tu entuzjastycznego poparcia. To dość ciekawe, a patrząc na osobę z 2 miejsca również przerażające.

Krytyka.
Tak na prawdę zarówno ONR jak i Balonik były tymczasowymi obozami powołanymi do albo szybkiego powołania księcia, albo do doprowadzenia do reform przed wyborem księcia. Po przeprowadzeniu Referendów nie ma pewności, że te obozy będą dalej trwać.
Pierwsze pytanie jest trochę dziwne, bo tutaj nie ma co popierać lub nie. Sąd musiał podjąć taką decyzję ale była to sprawa smutna i przykra. Lepszym już pytaniem było czy potępiasz działania niektórych członków KKW
Brak ważnego pytania "co dalej" czyli np czy chcesz rządu tehnicznego do czasu Referendów a potem ponowne wybory, czy chcesz ponownych wyborów od razu, czy chcesz jakiejś koalicji i normalnego rządu.
łotewer, bardziej monarchistycznych, od tych z Balonika :P
@Pac Nie, ale to chyba była odpowiedź wobec Havelocka, że my byliśmy przeciw zarówno rządowi, który nie podołał sytuacji jak i Marszałkowi, który niestety zrobił co zrobił... Gdyby na przykład Regentem został tow. Pupka to na pewno nie byłoby takiego nagannego zachowania KKW.
Marcus był dobrym Regentem ale nie wytrzymał jak widać presji sytuacji. Pupka raz że by wytrzymał, a dwa że by był kontrolowany przez Avrila o przeciwnej opcji i odwrotnie on by kontrolował Avrila. No ale cóż.
@Paulina Nie. Rząd, sejm i wybory to polityka, w przypadku anarchi nie wyobrażam sobie jej. Wprawdzie obecnie również polityka jest w bardzo kiepskim stanie, ale jest. A to właśnie wirtualna polityka jest mimo wszystko najważniejszym elementem stanowiącym mikronacje. Musimy o ten element zadbać, poprawić, naprawić. Nie zaś likwidować. Dlatego też Książe powinien być wybieralny i kadencyjny, by stał się elementem polityki (i tak nim jest, ale za bardzo stoliczkowej i gabinetowej i niefajnej).

@Daniel Co nazywasz cyrkiem? Referenda w sprawie reform? Danie możliwości wypowiedzenia się obywatelem czy chcą zmian? Dla mnie to nie cyrk, a święto demokracji. Cyrkiem stało się to co zrobiliście z tego święta wy, wasz Regent, oraz Avril. Nie jestem obiektywny, ale nie mam zamairu ubiegać się o władze w KS w najbliższym czasie więc nie będę politykował i mówił jak nic nie robicie. Wasz konkurs literacki okazał się bardzo dobry (dziękujcie Rolandowi:P), administracyjne rzeczy ogarniacie, Rada Samorządowa jako tako działa, rozmawiamy o Subwencjach, o przekierowaniu nowych do Samorządów. Nie wiele z tego wynika ale jest, wiem też że i MSZ prosił o pisanie not dyplomatycznych, że Pogotowie pisało raporty. Nie zarzucę wam więc braku działań. Macie za to zupełnie inny grzech na sumieniu. Wiedząc jaka jest sytuacja, że będę Referenda, że nie będzie od razu wyboru Księcia nie zajęliście się najważniejszą rzeczą która w tym momencie powinna spocząć na rękach rządu. Powinniście z jednej strony pilnować by wszystko przebiegało możliwie sprawnie (niezależnie od starań, nie wyszło), a z drugiej zadbać by odbyła się odpowiednia debata społeczna. Przyznaję, że to również nasza wina. Przyznaję. Niemniej to właśnie sprawy związane z reformami powinny być priorytetem Rady.
Twardych skrajnych monarchistow
W sumie to chcieliśmy by reformy poszły do Referendum i tak się stało, jeśli by przeszły popierane przez nas reformy wbrew społeczeństwu to byłoby źle.
Natomiast zgadzam się że szkoda że ta 3 siła się wcześniej i w komitecie nie ujawniła.
Nie jest, ale fejs ułatwia pewne rzeczy.
Jedno ale. ONR nie obiecywał szybko księcia, wręcz przeciwnie. Obiecywalismy reformy tak szybko jak będzie się dało. Oczywiście poddanie ich pod referenda, nie do końca to wyszło jak miało, ale jednak.

Udanej pracy regionie :-)
Pchnąć na tory ku lepszej przyszłości miały reformy i rządy ONR pod moim kierownictwem. Społeczeństwo wybrało status quo przynajmniej w rządzie, w reformach jeszcze zobaczymy :-)
Jak się sprawdził ten rząd status quo i Regent z ich nadania wiemy i widzimy, na szczęście ta kadencja sejmu już się kończy.
Henryk to w sumie b. dobre pytanie. Ja np zostałem członkiem mimo że wycofalem się z polityki i na pewno o to się nie prosiłem ;-) no ale też i nie uciekłem.
Jeszcze tylko dodam, że jak widać obywatele wybierali bardzo różne opcje, bez wyraźnej dominacji jednej z nich. Czyli jednak nasza praca wtedy nie była pozbawiona sensu. Brakuje mi tu jeszcze jakichś danych libertowych.

Przepraszam za podwójny komentarz.
I to nawet nie mało. A mnie zachwycają te dwie osoby które zrezygnowały z majątku! Ciekawe też jest dla mnie, że aż 23% osób korzystających z transferu nie zechciało przekazać swojego półprocenta na żadną z instytucji, ciekawe. Cieszy też, że zdecydowana większość w tym wypadku wybrała Samorządy.
Sławomir czemu smutny? Przecież z wcześniejszych wypowiedzi wiemy że Roland przeżył i się wydostał.

Ogólnie świetne i epickie.
Milusia Khandzilla
Jeśli chodzi o powiadomienia, to jak donoszą źródła w NIA, problem z avx który jest na czarnej liście spamerów.
Frekwencja nie jest taka zła(60%), a będzie pewnie większa.
Co do braku dyskusji, to może faktycznie, szkoda że bezpośrednio przed Referendum jej nie było, ale była już wałkowana wcześniej, po wielokroć, przy różnych okazjach, a ostatnio chyba przy przedstawieniu programu przez kandydata na księcia, który tę zmianę popiera (o ile pamięć mnie nie zawodzi).

Co do Mandragorskich głosów na Nie, to powiem że czuję tylko i wyłącznie zażenowanie i smutek. I "nie chce mi się z wami gadać".
No zasadniczo to już chyba znamy wszystkich. Przecież nic już nie może się zmienić w żadnej z grup (to znaczy jeśli chodzi o to kto przejdzie, bo może jeszcze miejsce z którego wyjdą).
A właśnie, Mir jak na monarchofaszystę przystało, okazał się draniem ;))
Okropieństwo :D

A tak po za tym cały czas zadziwia mnie że trzymają w więzieniu z samymi facetami kobietę jaką jest towarzyszka Paulina... A niby reżym taki niechętny równości!
Nie ma to jak merytoryczna krytyka. Czemu mnie to już nie dziwi?
"Kakulski tu był" <3

Jaj aż przyjemny dreszcz przeszywa jak się czyta o sobie będącym w powieście!

Po za tym kolejna mega ściana tekstu. Szacun za wysiłek. I jeszcze dość dobrze się czyta!