Katiuszyn Rewoluty Lepki
Komentarze
Michał Jerzy Hass czemu jesteście tak wrogo nastawienie do naszego Regenta?! Mnie też jego poglądy nie odpowiadają, ale żeby zaraz krzyczeć mu precz? :o
Masz rację Jack obrażanie się jest bez sensu. Tylko że usmiechanie się gdy plują Ci w twarz i wychwalanie jaki to piękny letni deszczyk jest jeszcze gorsze. Jeszcze gorsze jest również siedzenie w jednej piaskownicy z ludźmi którzy sami, bo jest ich więcej chcą o wszystkim decydować i najlepiej jeszcze do siebie szepcząc. Wreszcie jeszcze gorszy jest brak ponoszenia konsekwencji, skoro nie udało się nam osiągnąć naszych zamierzeń to ja jako nasz lider ponoszę odpowiedzialność i usuwam się w cień.

Po za tym moje jebcie się jest moim uniwersalnym komentarze do wszystkiego co Baloniki mogą teraz powiedzieć(np. DŁ"Polecam meliskę" KRL"jeb się tępy chuju").
Jasne referendum może się odbyć inną drogą. Jest kilka sposobów. Wy jednak zablokowaliscie najbardziej naturalny i za to kij wam w oko i bawcie się beze mnie. Osobiste poglądy lol. Można było się wstrzymać jak Pupka. Wiadomo było że przejście tej ustawy to tylko referendum, a nie zmiana. Głosy przeciw więc to czysta złośliwość i chujoza w stopniu wyższym.
Z całym szacunkiem, ale ja do was w ogóle się nie zwracałem. Jak chcecie to zyjcie w swoim uzbrojonym świecie, nie mam zamiaru was na siłę z niego wyciągać :-)
To w grodzisku macie milicję i piszecie cyrylica? I cóż to za flagi biało-czerwono-białe? Wprost wyborne milordzie.
Nie widać żeby była rozpędzona ta demonstracja. Coś chyba ściemniacie.
Kasa Ludowa (http://www.sarmacja.org/instytucja/profil/S00003) deklaruje wsparcie finansowe w wysokości 15k libertów.

Nooo tworzyć, wymyślać!
Bo tam w ustawie jest dodane takie dziwne coś: "Kwota jednego procenta przed przekazaniem wybranej przez mieszkańca instytucji zostanie podzielona przez 5." taka legislacyjna zmyłka ;)
- Tak! Juhu! Chodźcie, no niech nie żyje tam no i, i zdychaj! Krzyki słychać.

(Zaczyna ktoś ostatnie 4 cyfry drugiej linijki 9821)
Kurwa :-P za długo wymyślałem
Jakby ta cholerna ścieżynka mała, a smrodliwa dobroci i miłych postępków nie smakowała przenigdy.

Ps. Lepiej choćby jak ja nieudolnie coś dodajcie, zamiast krytykanctwo uprawiać.
Szkoda że tow. Paczenko czy tow. Khand czy jacyś inni skrajni antyprzepadyści nie wysłali swoich prac. Żalek...
Przepad jako narzędzie replikacji władzy <3
Deszcze Teutoni <3
No właśnie, kontekst. A do tego proporcje.
Działanie na szkodę spółki to przestępstwo, nie wykroczenie. Zatem jeśliby trzymać się porównania to musiałbym zgłosić na policję że jakiś iksiński pije na osiedlu, publicznie(przy założeniu że zniesiono ten zakaz) i do tego rozgłosić na tymże osiedlu że powiadomiłem policję. To jest szanowny oburzony zachowana proporcja i kontekst (jesteśmy mikronacją, czyli małym osiedlem, a nie wielkim państwem :)).

Nie wiem też co oznacza pytanie "a co boli donosicielstwo"? Przecież właśnie was zachęcam żebyście ten donos złożyli, czyli mnie nie boli. Sam jestem ciekaw waszego uzasadnienia, reakcji prefektury i ewentualnego wyroku.

Dodam, że to czego się bałem to że jednak Prefekt zareaguje karą. Oczywiście wtedy natychmiast bym interweniował i z chęcią bym pokrył z własnej kiesy odszkodowania dla pokrzywdzonych. Na szczęście nie stało się tak i można się skupić na prawdziwym problemie, jakim są trudności z "ogarnięciem" Dziennika Praw. Znaczy możnaby, bo szanowny oburzony coś tam plecie o jakichś brzozach.

Ps. tak zupełnie realowo, to czytniki których używa prokuratura, ponownie wskazały (bo ponownie pojechano pobrać próbki niedawno), że na Tupolewie jest trotyl... więc w zasadzie tak, czuć swąd trotylu. Chociaż nie wiadomo czemu :)
Głupio się powtarzać, ale problem jak wspominałem i w arcie i w komentarzu był zgłaszany. Ponadto tu jest potrzebne raczej jakieś systemowe rozwiązanie i uregulowanie prawne.
Co do pomówienia to nie gadaj po próżnicy tylko składaj zawiadomienie. I nie zapomnij i screenach.
Ależ jak można pomówić że ktoś jest zły bo zakłóca porządek publiczny, skoro prawo tego nie penalizuje? Czyli co jakby poszedł do prokuratury i powiedział im a mój sąsiad jest gruby moim zdaniem to wykroczenie, to też bym jakieś czyjeś dobre naruszył? Nie rozśmieszaj mnie. Czekam na to zawiadomienie :D
Kolego Jack! Jak jest napisane w artykule, uwagę odpowiednia osoba zwracała. Co więcej kwestia burdelu w DP była wielokrotnie publicznie podnoszona jak widać bezskutecznie. Mam nadzieję że troszkę większa akcja dziennikarska przyniesie w końcu jakiś skutek.

Ponadto przecież nikogo nie oskarżam, a jedynie naświetlam istnienie problemu.

Na pytanie po co to wszystko też w artykule odpowiadałem, ale jeszcze raz: po to by wreszcie zająć się porządnie tą sprawą.
Grig W skrócie osoby odpowiedzialne z DP od ponad grubo miesiąca nie ruszyły dupy, żeby zaktualizować znowelizowany Kodeks Sprawiedliwości. A przynajmniej o tej jednej zaległości wiem.
W zasadzie Sejm tu nie ma nic do rzeczy, czekamy po prostu na realizację ustawy przez NIA, zresztą termin jaki został wyznaczony jest elastyczny (zrobią jak zrobią), nie sądzę by było to najważniejsze, a jak mówi samo NIA jest to kawał niewdzięcznej informatycznej roboty.

Innymi słowy trzeba czekać cierpliwie. Miasta i Prowincje już dostały, więc i na nas też przyjdzie kolej :)
Gorzej! Smutna kopipasta, smutnej kopipasty.
No chyba Ty :o
A w ogóle jako kto to osunęliście?
Tak, cintra była wandnym Systemem Gospodarczym, kolejne odsłony również chociaż ze względu na małą skalę i inne mankamenty niestety zdupczyły.
Kontrola w tym przypadku nie ma oznaczać bezpośredniego rządzenia. Co do strachu przed zmianami polityki... No cóż, alternatywą jest monarchia absolutna przy założeniu że monarcha będzie stały w swych poglądach i planach :)
Prosiłem o cywilizowane państwo :)

Po co cywilna kontrola? Dla kontroli. Jeśli uznajemy że KSZ jest państwowym wojskiem to muszą istnieć wewnątrzpaństwowe mechanizmy kontrolne i tyle. Tak jak rząd z jednej strony kontroluje sejm i lud głosując w wyborach, a z drugiej np. książę przynajmniej w Konstytucji. Chociaż też nie jest idealnie ;) Po co jest kontrolowanie się instytucji państwowych? By zapobiec patologią, trwonieniu publicznych pieniędzy, rozkładowi państwowych instytucji itd. Wreszcie, również i po to by zwiększyć obszar zabawy związany z KSZ.
Nie, nie jest. Ale jeśli nie odpowiada to słowo, możemy zamienić na rządową kontrolę proszę bardzo :) Zna kolega jakieś cywilizowane państwo, w którym rząd danego państwa, lub Sejm nie ma żadnej kontroli nad wojskiem?
@Jack przecież PTR jest w tej propozycji rządu Ministrem. Jest to nie do pogodzenia ze stanowiskiem Hetmana w mojej opinii. Co więcej, czy gdzieś mówiłem cokolwiek o zmianach personalnych w wojsku? Nie, a to dlatego że to nie jest w kompetencjach Rządu. Nie wspominając, że dopóki nie znamy dostatecznie dobrze sytuacji wewnętrznej proponowanie zmian personalnych byłoby stanowczo przedwczesne. My proponujemy żeby wprowadzić cywilną kontrolę nad wojskiem, coś co w każdym cywilizowanym kraju jest normą. I jest to dobra norma, bo pozwala na wzajemne się kontrolowanie.
Pisze przecież że "przedruk" :) A nie każdy zagląda na forum Sejmu niestety, no i nie ma tam miejsca na dyskusję zwykłych obywateli. Ja się cieszę że ktoś to przedrukował. Przypuszczam że mój kontrkandydat też by się ucieszył jakby jego wystąpienie przedrukowali :)