Rafał Jan
Komentarze
Bardzo ogólnikowo, typowo jak na reklamę
Cytuję:
Sarmacją nadal rządzi się zakulisowo
Cytuję:
realizuje prywatne interesy grup trzymających władzę
jak to w każdym państwie - czy tego chcemy czy nie
Cytuję:
∞ Michał Michaelus, 08.04.2014 r. o 20:21:13
Mój głos na NIE w referendum jak już wielokrotnie podkreślałem nie był głosem przeciw samemu dodrukowi a podejściu Rządu do gospodarki. Zresztą jestem ciekawy jakby sobie Rząd poradził gdyby dodruk doszedł do skutki. Połowę kwoty niedoszłego dodruku uzyskano ze sprzedaży znaczków, a śmiem twierdzić, że mamy mniej niż połowę normalności skoro doładowanie Funduszu Pracy nie wystarcza nawet na 24 godziny.
jeśli faktycznie tak wyglądają liczby to faktycznie dodruk by nam wiele pomógł
większość de facto robi strajk głodowy bo skoro mają 100% pracy i nie mogą sprzedać to po co jeść ? spadnie wydajność pracy, która i tak wynosi 0% ? wolne żarty

ogłoszenie strajku de jure fajne tylko w rzeczywistości nic nie daje :)

trza reformy gospodarki by ten "cyrk" znowu zaczął działać ;)
czyli demonstracja udana, bo bez spalonej kukły się nie liczy
czy pod oknem domu ex-Księcia spalono jego kukłe ?
wg mnie zmiany na lepsze :)
w sumie trochę pajda z tym że nie da się sprzedać pracy, ale też i nie ma tragedii ;)
Cytuję:
usuwam ciąże
męskie też ? :p
zapomniałem wysłać, wiem wiem masakra :D

tylko jednego słowa nie odnalazłem: Halabarda, bo takowego nie znałem (wstyd). Ale dzięki temu że rozwiązanie zostało zaprezentowane to już zapoznałem się cóż to takiego ;) ehh człowiek uczy się całe życie
dokładnie czas rozpocząć pracę nad nowym systemem gospodarki Księstwa. Grupa Trzymająca władzę doprowadziła do bankructwa i nie powinna zajmować się projektowaniem nowego systemu.

Pomysł z dodrukiem to klasyczne rozwiązanie dla demokracji, będzie dobrze do końca naszych rządów a potem niech martwią się kolejni co z tym zrobić.
Cytuję:
Nie można sprzedać pracy społecznej. Brak odpowiednich funduszy na koncie Rady Ministrów.
Cytuję:
Ja zawsze chciałem i się o tym już dowiedziałam
chłop czy kobieta ? hmm
1. czy zwierzętami będzie można handlować ?
2. czy zwierzęta będzie można rozmnażać ?
3. czy np. zdechłego węża będzie można sprzedać na skórę ?
a wyrazy które są niezwiązane w żaden sposób z wojskiem zaznaczać ? czy nie liczą one się w punktacji ?

czy skróty np. usa (którego nie ma oczywiście) liczą się ?
szczera wypowiedź że pieniądze to też cel :)
zamiast krytyki i żądania reform proponuję w następnym artykule napisać konkretne propozycje reformy gospodarczej
a ja nie jestem komunistą :p
dla mnie bardzo ciekawy artykuł
Cytuję:
@Pan Rafał Jan:

Markiz Leszczyński pisze żartobliwie, nie trzeba się nim przejmować. To taki... humor sarmacki.
ja akurat wcale tego nie biorę do siebie. Taki jestem że się ze wszystkiego (siebie chyba nawet jeszcze bardziej) śmieje :)
Cytuję:
jak śmiesz mnie tak nazywać kmiocie! jestem Jaśnie Wielmożny! na kolana i żryj teutoński kisiel!
przepraszam bardzo a czy Jaśnie Wielmożny Pan może podać podstawę prawną z której to wynika ? wszak chciałbym na przyszłość uniknąć podobnych "faux pas"
Cytuję:
ej, nikt mnie nie nazywa leszczem. jestem henio:(
trochę dystansu Panie Markizie bo fajnie się to czyta. Jak każdy szanowany arystokrata będzie się obrażał o jakieś uszczypliwości w teksie (oczywiście bez przekroczenia pewnej granicy) to będzie to nudne że tak zacytuję autorkę Diuczessę: jak flaki z olejem ;)
Panie Wicehrabio Majorze

Napisanie "Rafał Jan jest głupi" mnie obraża.
Napisanie "Ja uważam że Rafał Jan jest głupi" mnie nie obraża.

Ktoś powie że niewielka różnica - bądź nawet że to samo. A to nie jest to samo, a różnica jest ogromna. W pierwszej wypowiedzi to jest sugerowanie że to jest powszechnie wiadomo. a w drugiej wypowiedzi jest to ewidentnie wyrażenie swojej opinii (a każdy może mieć jaką chcę i nią się dzielić).

Autor wyraża dlaczego oddał głos pusty i przerobił loga - zgodnie z tym jakie skojarzenia mu się nasunęły po przeczytaniu ich programów
a dlaczego nie zarządzono ciszy wyborczej ?
uffff przebrnąłem cały artykuł. Kilka punktów bardzo ogólnych i wskazujących że mogą być jakieś różne dziwne zakulisowe zagrywki :( natomiast uważam też że kilka punktów jest ciekawych, ogólnie jest dobrze ale wymaga kilku korekt które umożliwią lepsze i precyzyjniejsze rozwiązanie :)
Cytuję:
Postaramy się doprowadzić do rozwiązania problemu domen Teutońskich

czy autor mógłby przedstawić jakiś konkret a ni tylko obiecankę (i to niezobowiązującą)
moim zdaniem nie powinno się zmieniać reguł w trakcie gry. Zmiana terminu wyborów moim zdaniem nasuwa pytanie czy przypadkiem pewne grono osób nie chce wpłynąć tą zmianą terminu na wyniki
Cytuję:
Panie Rafale - problem w tym, że prędzej ktoś się tego podejmie dla idei niż za kasę... choć bardzo chciałbym się mylić.
jeżeli ktoś podejmie się z idei to będzie to naprawdę pięknie zrobione :)
Cytuję:
No i na koniec wyszło na to, że w sumie każdy się z każdym zgadza, tylko że kwestia leży w tym, gdzie jest granica :)
Dokładnie. O ile w życiu realnym każdy z nas wie gdzie jest ta granica to tutaj Wy to wiecie a ja nie. Stąd też tytuł zaczyna się od słowa "Luźne" by nikt na mnie za bardzo nie krzyczał, że zły ton, że nie wstylu sarmackim, że to że tamto
Cytuję:
Myślę, że nawet gratyfikacja finansowa tego nie zmieni, bo to dość żmudne zajęcie... niestety.
Im więcej zer może pojawić się na rachunku tym każda praca staje się mniej żmudna ;)