Adam Jerzy Piastowski
Komentarze
Celem wiersza jest zmuszenie do podjęcia jakiejś decyzji nasze organy Państwowe. Brak decyzji i brak wzięcia odpowiedzialności za nią, to najgorsze z możliwych wyjść. Struktura v-państwa w wymiarze TK jest w chwili obecnej z dykty.

@defloriusz Mało tego, Prefekt Generalny jest w trakcie rezygnacji ze swojej funkcji... Swego czasu zostałem poinformowany o zabezpieczeniu dowodów świadczących o dalszych nielegalnych postępkach pozwanego, który defrauduje swój "prywatny" (mój!) majątek będąc podejrzanym o posługiwaniem się więcej niż jedną tożsamością w KS.

SKANDAL!
No i to jest dobry, ciekawy wstęp do narracji historycznej, które tak bardzo lubię. Miodzio, że pojawia się także wątek teutoński.
@Ramael - Dodam tylko, że wcale nie mam tutaj na myśli tych dwóch osobników jako potencjalnych celów odsłaniania czegokolwiek ;)
Golizna zawsze w cenie, może następnym razem więcej da się odsłonić :P
Pod dzisiejszą sarmatnicę i z dedykacją dla wszystkich powracających do jedynej słusznej v-ojczyzny.
Niech płonie, chętnie dorzucę chrustu ;)
Z jednej strony inicjatywa jest godna podziwu i może być potrzebna, baaa może stać się pewnym magnesem dla niektórych osób. Rozumiem także chęć tworzenia czegoś pod własnym szyldem, zapał zawsze wtedy jest większy. Z drugiej jednak strony obawiam się pewnego powielania tego, co mogłoby być, może nieco inaczej zrobione, lub ulepszone w istniejącym od lat TIHu. Czy nie lepiej byłoby wnieść powiew świeżości i przeorganizować TIH, aniżeli tworzyć nową instytucję o zabarwieniu historycznym?
I taką sztukę to ja lubię! Proszę o więcej.
Ooo i to jest podejście na +
@NvLH - Nie przyjmuje łapówek ;) W sensie wolę męską piłkę, bo są tam wspomniane cheerleaderki - żeby nie było niedomówień.
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
widziałabym cię jako gwiazdę cheerleaderów. Ewentualnie chippendalesów <3

@NvLH No way! Dlatego wolę męską piłkę :P
Tak się zastanawiam, skoro cheerleaderki są obecne na meczach męskiego futbolu i zabawiają kibiców przed meczami lub w przerwach, to czy w przypadku żeńskiej piłki będą nas zabawiać pokazy cheerleaderów :P
Gratuluję, to był świetny sezon w wykonaniu naszej drużyny.
Popieram, słuszna decyzja.
Bardzo ujmująco i niemal namacalnie potrafisz opisać miejsce, przedmiot lub postać. Można z łatwością przenieść się w myślach do własnego wyobrażenia Antares. Obiektywnie patrząc widzę także kilka niuansów, związanych z tekstem, które należałoby poprawić... Mogę wypunktować, ale na PW. Niemniej jednak, całość jest dobra i dawno nie czytałem tu czegoś równie urzekającego.
Bardzo ciekawie opisany mijający tydzień. Przydaje się taka garść informacji bo człowiek często najzwyczajniej w v-świecie nie ma czasu śledzić wszystkiego na bieżąco.
Trzeba było napisać od razu, że Helwetyk wziął udział, nawet bym nie klikał w test ;)
Bardzo ciekawa wzmianka, jakby udało się więcej wyciągnąć z okresu tworzenia się KH i opisać bardziej szczegółowo historyczne początki było by awesome. Lubię to!
Jest Szanowny Kawaler bardzo nowym zjawiskiem w KS i powiewem świeżości, choć czasem nieporadnej i nazbyt irytującej w odbiorze w szczególności dla wszystkich starszych Sarmatów. Jednakże Pański wiek wiele tłumaczy i z pewnością powinien łagodzić obyczajowość. Zazdroszczę, że w tak młodym wieku zainteresował się Poważany mikronacjami. Przy odrobinie szczęścia jest duża szansa, że Pańskie poczynania zaowocują na przyszłość w naszej v-społeczności jak i przede wszystkim w Pana życiu osobistym.

Z racji zaskakująco młodego wieku poczuwam się jednak aby przestrzec. Proszę baaaardzo uważać i pilnować się, aby zbyt dużo czasu nie poświęcać na KS, gdyż szybko się Pan zniechęci, lub co gorsza KS stanie się niebezpiecznym nałogiem. Proszę sobie nie odmawiać wyjścia pogrania w piłkę, pojeżdżenia na rowerze, desce, rolkach, spacerów, wyjścia na basen, czy innych hobby, które sprawiają lub powinny sprawiać o wiele większą przyjemność niż gnicie przed ekranem komputera.

ps. No i proszę rozreklamować KS wśród kolegów ;) W końcu chcieliśmy od dawien dawna mieć świeżą krew.
@anglov - Piękne konfucjańskie twierdzenie wyszło.
Chętnie bym wziął udział w tego typu inicjatywie! Czynnie jako zawodnik i organizacyjnie też na miarę możliwości bym się postarał pomóc... Zwłaszcza jeśli byłyby to Igrzyska Śmierci - przegrany odpada i kasujemy mu wszystkie tytuły szlacheckie. @piotr3lukasz - JKM kolejna propozycja na rozwiązanie zbyt dużej ilości diuków w KS leży na tacy :P
@MaHi - Albo Banksy. A mógłby Pan artysta na wielkim murze co wymalować? Może jakieś kozy 3D, czy coś.
Cytuję:
Barwami Hrabstwa są kolory: biały, czerwony i błękitny.

Żółty tudzież złoty (korona i pazury) jeszcze jest widoczny.
No i fajne wprowadzenie w zasady prawnego porządku w KH! Po serduszkach przynajmniej można z łatwością teraz zobaczyć ile jest osób z fetyszem konstytucyjno prawnym ;) Chciałbym dodać coś mądrego, ale się nie znam więc dopiszę tylko, że wzrokowcem jestem i ten obrazek bardzo przykuwa moje oko :P
Nurtuje mnie pytanie, co się stało z wozem GRODZISK 01?