Adam Jerzy Piastowski
Komentarze
@Ramael moje wizje twórcze często są oparte pod wpływem impulsu i jeśli przypadkiem znajdę czas to okazjonalnie przeleję taką wizję. Ale nie wiem czy aż tak, żeby robić to systematycznie, więc zostawiam otwarcie studia innym, szukającym pomysłu. Mogę co najwyżej obiecać, że coś tam wymyślę od czasu do czasu jak mnie wena najdzie.
@piotrIIgrzegorz Piękny wiersz biały wyszedł.
Qń by się uśmiał.

cavalo-sorrindo.jpg
Upadły literata, literatki upadły,
U upadłego literaty, wylały litrami,
Litrami literatura zalana wódą,
Ale przynajmniej nie wieje nudą.
Zabiorę głos jako MS... Słusznie zwracasz uwagę na pewne, powiedzmy nadużycie lub lekkość w interpretacji istniejących przepisów. Chwała za to, że zawsze znajdzie się ktoś kto czuwa.

Pomimo, że nie jestem związany w żaden sposób z obecnym rządem to stanę w obronie Kanclerza, który po prostu umiejętnie wylawirował sposób na najłatwiejsze rozwiązanie kwestii, o której mowa. Za przeproszeniem jest to taka pierdoła i niedopatrzenie, które umknęło wszystkim, że nie widzę nic złego w wydanym zarządzeniu, które wyjaśnia zamysł poprzednio wprowadzonej ustawy.

Faktycznym jest jednak stwierdzenie, że taki sposób załatwiania sprawy nie może stać się pewnym trendem. Na to trzeba uważać, choć mając obserwatorów Twojego pokroju, będę spał spokojnie.
Całe zalegające żelaztwo zostało przemielone na żyletki przez Teutonię. Nie potrzebuje Diuk jednej?
Panowie, panowie za mało ku**a, ku**a!
Brakuje mi tu kilku podstaw. Może zamiast tradycyjnego sarkazmu, tym razem wypunktuje kilka uwag na przyszłość. Wywiad powinien być dłuższy, pytań kilka o ciekawej, różnorodnej tematyce (a jakby jeszcze zawierały podtekst do bieżących wydarzeń, lub między wierszami jakieś insynuację, to już w ogóle byłoby super). Oprócz tego, nie przyłożenie się do ogólnych zasad interpunkcji, błędów stylistycznych, zwrócenia uwagi na dopracowanie wrzucanego tekstu za pomocą bbcode i trochę mniej chaotycznych zdań. Pomysł jest OK, podszkolić warsztat musisz.
Kawał porządnie napisanej opowieści.
Ja wciąż czekam.
@joahimvonribertrop - A to nie jest prawdą. Przestrzeń kosmiczna nie jest niczyją własnością, można eksplorować, prawo kosmiczne jest jeszcze w powijakach, a i tak możni tego świata próbują robić je pod siebie.

Istnieje mikronacja, która działa, legalnie na orbicie, gdzie ma swój skrawek. Jest to ASGARDIA. Swoją drogą to świetna propozycja marketingowa, żeby wybić się z niszy i dotrzeć do większej ilości odbiorców. Już kiedyś próbowałem zainteresować tematem i taką formą nawiązania chociażby stosunków z Asgardią, było to za czasów Roberta Fryderyka, ale plany jakoś nie doszły do skutku.

Poza tym podjąłem też próbę wysłania pewnej części Sarmacji w przestrzeń i jak na razie z powodzeniem, bo rakieta leci już w kierunku Marsa z zapisanym na dysku twardym biletem Księstwa Sarmacji - Walka z kryzysem demograficznym.
Czyżby postrzał w dupala oznaczał, że ppłk salwował się ucieczką?
Jak ktoś chciałby się zabezpieczyć przed tajemniczą chorobą z Leocji, zanim będzie za późno, zapraszam po Virusa, 500 lt cena detaliczna, w hurcie niech będzie 350 lt przy zakupie 10x sztuk.
Jest OK, choć wolę prześmiewcze rymowanki ;) Tematyka znalazłaby większy wydźwięk w państwie kościelnym.
@joahimvonribertrop Przyszła zima i wszyscy zasiedli w karczmie pijąc i paląc i tak przez 2 lata :P
@Eradl Poza tym litr z litereturą podobnie brzmią, a jeszcze jak rozlewanie by było w literatkach, to już w ogóle bajka. Wszystko łączy się w jedną całość.
Ja bym kazał zabezpieczyć tunel od środka i sprawdził dokąd prowadzi ;)
Szczęście jest wtedy, gdy jest zdrowie. A zdrowie jest wtedy, gdy jest czym się oliwić. Zapraszam więc do zakupu odrobiny szczęścia.
@JanuszekvHP - Karta stałego klienta jest ciekawym pomysłem, zastanowię się nad nim ;)
@defloriusz - Następnym razem zrobimy coś, czym będziecie mogli smarować nie tylko gąsienice czołgów.
@Ramael @EugeniuszMaat @joahimvonribertrop Czy wyście na głowę upadli, będziecie pić 250 mililitrową flaszkę na trzech? ;)
Portret artystki Petroneli jest naprawdę imponująco szczegółowy.
Uderz w stół, a pijaki się odezwą. Przynajmniej wiem do kogo personalnie mam uderzać, żeby znaleźć odpowiednich odbiorców ;)

@GuedesDeLima - Moje laboratorium pracuje jeszcze nad dobraniem odpowiednich składników zwalczających wszystkie choroby tego świata.
Cytuję:
(...)z tego poruszenia wśród ekipy z Teutonii może być jeszcze jakaś draka.
Czekam z niecierpliwością ;)
Dziękuję za słowa uznania.
Cytuję:
Ja tu tylko narzekam.
@anglov Może właśnie dlatego, zawsze musi być Smerf Maruda :P
Byłem w karczmie w zeszłym tygodniu i troszkę ją ogołociłem, więc w sumie przyczyniłem się do powstania tego artykułu. Czuję się winny, chyba będę znowu musiał czymś zagryźć.
@BvTJ
Cytuję:
Ewentualnie przez narodową zrzutkę zamówić system zewnętrznie.

Myślę że zrzutka by wyszła - Potencjalne zadanie dla nowego Księcia, jeśli będzie chciał coś z tym zrobić. Ja chętnie dorzucę z własnej kieszeni PLN'ami na ten, czy inny pomysł wymagający dofinansowania.
Artykuł trochę wybrzmiewa jak wyrzut kierowany w stronę Księstwa, dlatego pozwolę sobie odpowiedzieć broniąc trochę jego interesów. (Co jest w sumie śmieszne, biorąc pod uwagę, że jestem Teutończykiem).
Cytuję:
zawartych umów należy przestrzegać

KH zgodziło się dołączyć do KS na tych samych warunkach jak pozostałe prowincje. Wolna elekcja jest częścią umowy, a że kandydaci na urząd Księcia proponują odmienne punkty widzenia to w mojej ocenie dobrze, przynajmniej jest z czego wybierać. Niech zatem każdy wybierze opcję, do której mu najbliżej, jeśli ogół społeczeństwa zdecyduje inaczej i KS obierze kierunek np.: Federacja to tak chcieli obywatele (grec. demos, kratos) . Nie można wybiórczo traktować porozumienia i wtedy kiedy jest nam po drodze to OK, ale kiedy idzie nie po naszej myśli, to bijemy na alarm wysuwając argument o nie przestrzeganiu umowy międzynarodowej... Zapytam zatem, który punkt umowy jest nieprzestrzegany?