Adam Jerzy Piastowski
Komentarze
Cytuję:
Ja pamiętam te dziwne czasy, kiedy nie było komórek, ba!!! nie było Internetu. Ale działała poczta, a nawet były budki telefoniczne. I można było się jakoś porozumieć...

Ooo tak te czasy również i mnie nie są obce. Padło hasło na trzepaku po obiedzie i nie było bata nie przyjść :D Może trzeba by stworzyć inicjatywę typu Sarmacki Trzepak, kto wie.
To zdecydowanie najlepsza wiadomość ostatnich dni napawająca optymizmem.

Co do ustalenia procedur wspomnianych przez JKW myślę, że nie jest to konieczne. Dobrym zwyczajem niech będzie jednak posiadanie jakiejś alternatywnej grupy kontaktowej do zaufanych osób (czy to fb, nr tel. WhatsApp, itp, itd.). Na wypadek nieprzewidzianych okoliczności znacznie łatwiej będzie można poinformować, że się niedomaga ze zdrowiem, z czasem, z czymkolwiek. Nie wspominając już o Discordzie, którego apkę można zainstalować na telefonie.

Jesteśmy tylko ludźmi, a jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach. Najgorsza jednak informacja, to brak informacji.

A Księciu życzę szybkiego powrotu do zdrowia i rychłego rzucenia się w wir codziennych obowiązków zza domowego zacisznego kąta. Bo jak wiadomo nic tak kojąco nie działa na człowieka jak siedzenie na L4 i ślęczenie na Kaesach od rana do nocy :P
Podobno przez żołądek do serca, ale nie jestem pewien czy dotyczy to również wojskowego jadła ;)
Zadzwoniłem pod wskazany numer, oto przebieg rozmowy:

L*: - W trosce o najwyższą jakość usług rozmowy mogą być rejestrowane. Jeśli nie zgadzasz się na nagrywanie - rozłącz się.

(Po 5 minutach czekania)

L: - Wybierz odpowiedni dział:
▸ 1 - Oferta i promocje.
▸ 2 - Faktury i płatności.
▸ 3 - Dział finansowy.
▸ 4 - Zaginiecie Księca.
▸ 5 - Bialexit
Lub poczekaj na połączenie z operatorem.

Ja: - 4.

L: - Uprzejmie informujemy, że wszystkie rozmowy są rejestrowane. Jeżeli nie wyrażają państwo zgody na ich nagrywanie, prosimy o przerwanie połączenia.
▸ Aby zgłosić zaginięcie Księcia, wybierz 1.
▸ Aby połączyć się z Kanclerzem, wybierz 2.
▸ Aby połączyć się z działem księgowym, wybierz 3.
▸ Aby wrócić do poprzedniego menu, wybierz 4.
▸ Jeśli nazywasz się Robert Fryderyk, wybierz 5.

Ja: - 1.

L: - Witaj. Dodzwoniłeś się na gorącą linię Rady Ministrów.
Niestety, nie możemy w tej chwili odebrać połączenia, ale możesz skorzystać z naszej oferty:
▸ Aby zamówić pizze, wybierz 1.
▸ Aby połączyć się z Panią lekkich obyczajów, wybierz 69.
▸ Aby połączyć się z Panem lekkim obyczajów, wpisz *Dreamland#
▸ Aby wziąć udział w losowaniu nagrody pieniężnej, wybierz 2.

Ja: - 2

L: - Gratulujemy, rozbiłeś bank. Rada Ministrów przeleje na Twoje konto 100000 lt. Podaj nam swój numer do przelewu.

Ja: - AF793.

Zatem z tego miejsca chciałem serdecznie podziękować RM :* Czekam na przelew.

*L - Lektor
Ooo wyczuwam poetycką wiosnę ;)
Bardzo wznośle słowa. A będziecie też robić czekoladki?
Być może coś mylę, ale czy Valhallę nie zakładał przypadkiem Robert von Thorn, zwany dziś jako Robert Fryderyk?
Szczególnie fajnie czyta się czasy współczesne! Jestem ich wielkim zwolennikiem.
Cytuję:
"Jest najczęściej stosowaną metodą przez chirurgów na terenie Sarmacji, ale może się z nią również spotkać w innej v-nacji."

Dobry początek już prawie myślałem, że cały art będzie rymowany ;)
Jak mawia klasyk: "Ramzes umarł, kryzys żyje."
Ciche początki, ale chyba nie w tę stronę ;)
X00Tzi33.jpg
Chciałbym to zobaczyć jak Calisto łapie Rattusa po poślizgnięciu się :P
Droga wódownika nie jest mi obca, ale w zabobony nie wierzę... Proszę mi wysłać 10kg tych el fruto de satanás - może mnie trochę ogrzeją.
Zaległości nadrobione! Jest moc ;)
@Zombiakov - Nie szczególnie znam Krk, ale strzelam, że słup stoi tuż przy ulicy, na trawniku, koło ścieżki dla pieszych, pomiędzy dwoma klonami, obok pomarańczowego bloku z wielkiej płyty po renowacji. Zdjęcie wykonano telefonem komórkowym w okolicach godziny 14:30 (patrząc po cieniu), pomiędzy 15-18.02 bo tylko wtedy w ostatnim czasie świeciło Słońce w Krk. Całość zedytowano małym wysiłkiem twórczym chyba w paintcie ;) Czy mogę zmienić personalia na Szerlok Holms, czy muszę jeszcze poćwiczyć?
Wypełniłem, choć nie sądzę abym był w tym wypadku godnym polecenia allegrowiczem :P
5 postów to nie dramat - Teutończycy zawsze byli oszczędni w słowach.
Za ten żarcik sytuacyjny z piłką aż zasercuję ;)
@JanushSundajski - Kamienie i proca są made in Sarmatia.
No takiej inspiracji się nie spodziewałem pisząc na ćwirku :P
@Albert - Ooo tak, wrażliwość mną kierowała przede wszystkim.
@CarmenLaurent - Aaaa to on, tzn JKW był wtedy w tej piwniczce? Tyle ludzi się tam przewinęło, że ... że szkoda gadać ;) Ale chyba już odśnieżono co miało zostać odśnieżone.
Cytuję:
Teutońska zima najwidoczniej przyspieszyła

Ooo tak, nie sposób się nie zgodzić, że przez ostatni tydzień strasznie wieje nicością.

@KonradFriedman - Książę chyba przypadkiem przejeżdżać musiał przez Teutonię i utknął w zaspie.
Na pierwszy rzut oka byłem pewien, że ta wytłaczarka to jakaś maszyna tortur do zadawania bólu, a to tylko zwykła maszyna do robienia oleju. Szkoda ;)
Wszystkiego dobrego na nowej drodze v-życia... Mnóżcie się, czy czego tam się życzy w takich przypadkach :P