Adam Jerzy Piastowski
Komentarze
Cytuję:
Mało kto zauważyl, ale jako znawca języka ukraińskiego w realu, zauważyłem że dwie pierwsze linijki to fragment znanej kolędy ukraińskiej, a pozostałe - listu historycznego.

Zawsze jest drugie dno.

Niemniej, dobrze wplątany wątek :)
Federacja Al-Rajn tak jakoś kojarzy mi się z radykałami islamskimi, a nie wiem czy to dobrze ;)
Ale z tego Buddusa materialista :P
Tego ostatniego dziwnego, latającego stwora chyba wczoraj rozpłaszczyłem zwiniętą w rulon gazetą Teutońską, którą akurat miałem pod ręką. Dziad jeden leciał prosto na mnie, zupełnie jak by chciał wygryźć mi tętnice, trzeba uważać... Spróbuję mu się bliżej przyjrzeć, bo nie miałem odwagi do tej pory zdrapać jego resztek ze ściany ;)
Szkoda, ale dobre i to, że chociaż sporadycznie będzie można rzucić się w wir hazardu ;)
Chociaż z drugiej strony, te zawrotne wygrane i nieustanna chęć ich zdobywania musiała by skutkować powstaniem nowej instytucji od leczenia uzależnień związanych z hazardem.

Najbardziej zawiedziony może się czuć p. Krzysztof Kura, któremu nie da się nie zauważyć szczęście ostatnio sprzyjało ;)
Ja politykę zostawiam na deser, (na daleką przyszłość) trzeba być gotowym żeby w nią wejść i w niej czynnie uczestniczyć, bo biernie każdy by mógł, zapisać się gdzie bądź jest łatwo, ważniejsze żeby miało to czemuś służyć. Jeśli są osoby, których oczkiem w głowie jest polityka i chcą się w niej sprawdzić w wirtualu to Sarmacja jest do tego bardzo dobrym miejscem, propagowanie swoich racji i przekonywanie innych może mieć wpływ na przyszłość nas wszystkich. Nie powinno być ograniczeń dla osób chętnych i zdecydowanych pragnących zostać politykiem. Przecież każdy ma swój rozum i nie sądzę, żeby do polityki garnęła się osoba pozbawiona przede wszystkim chęci odnalezienia się w tej strukturze, która ma pewne pomysły i pragnie wznieść coś od siebie, najlepiej powiew świeżości ;)

Odkrywcze to na pewno nie było, ale pozwolę sobie napisać pewien cytat, który bardzo lubię, pasujący do tej dyskusji. Dodam, że pochodzi od człowieka, którego podziwiam:

"Wiel­ka po­lity­ka to tyl­ko zdro­wy rozsądek zas­to­sowa­ny do wiel­kich rzeczy"

Na marginesie... dobrze by było jak by wszystkie osoby deklarujące się jako politycy pamiętali właśnie o takich drobnych rzeczach :)
Bardzo ciekawe, świetny dobór słów... Czekam na więcej ;)
Mam nadzieję, że chociaż troszkę przyczynię się do reaktywacji Loży Rycerzy Teutońskich, dzięki czemu nastąpi zwiększona aktywność w tej instytucji oraz chęć działania wszystkich jej członków, a być może pozyskanie kogoś nowego ;)
WOW - szacun :)
Oficjalnie: następny artykuł o jaki się pokuszę postaram się zrobić w pełni traktujący tylko i wyłącznie w oparciu o v-życie w Sarmacji :) A dziękuję wszystkim, za pochlebne opinie oraz za tantiemy tzw "na zachętę".
Piszę dla rozrywki, w dziale o rozrywce... Powiedzmy, że to wymyślony artykuł o tym co realnie nie realne ;) A "Sarmacja" ma kilka znaczeń w szerokim świecie, które można połączyć w ciekawostki, po przeczytaniu których chyba nikomu nie zaszkodzą.
Rolka w myszce mi się zepsuła ;) Pomysł dobry, ale ilość materiału jak na jeden raz przygniata. Mniej więcej w połowie już mi się nie chciało czytać, więc musiałem się zmuszać do reszty tekstu, pomimo że przyzwoicie napisane. No i ilość nazw, miejsc, kultur, nacji ciężka do ogarnięcia, zdecydowanie szkoda, że nie rozłożył pan tego na kilka mniejszych artykułów, które w połączeniu z ilustracjami wyglądały by na pewno bardziej przejrzyście i interesująco.

Ale ogólnie rzecz biorąc jest moc z przekazu :)
Ku chwale Ojczyzny :)
Panie Sergiuszu, te artykuły mają mieć charakter informacyjny, służący głównie rozrywce od codzienności tej wirtualnej (dlatego też taki dział publikacji wybrałem).
Rozumiem, że ten wątek akurat może być mało ciekawy, dlatego starałem się nie zamęczyć :P No ale w zamyśle będę starał się również przeplatać realne wątki z tymi wirtualnymi.

A z płytami to przyznam ciekawy pomysł, zgłoszę się w swoim czasie.
Dobry opis, który łatwo i przyjemnie się czyta...

A będzie jakiś ciąg dalszy z tymi genitaliami, bo to interesujący wątek może być :P
Bardzo szczegółowy i techniczny opis dla prawdziwych pasjonatów kolei...

Mam tylko nadzieję, że nie dojdzie do usterki, bo jak będzie z górki i pociąg chcąc nie chcąc pójdzie ponad 75 km/h to te łożyska osiowe mogą jednak się zagrzać i potem niestety bocznica. Taki żarcik, oczywiście ;)

Niechaj hula jak najdłużej!
Popieram inicjatywę propagowania wszystkiego co wartościowe i co może przynieść wymierne korzyści dla organizacji ;)

A z ciekawości, była kiedyś obowiązkowa służba w KSZ? Może warto by było coś takiego przegłosować?

W końcu na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że wojsko uczy poczucia obowiązku, przynależności, wlewa w serca młodych ludzi wiele wartości jak honor, ojczyzna i w pewnym sensie wychowuje ;)
Świetny pomysł! Bardzo ciekawa wystawa, skłaniająca do refleksji ;)
Jeden z moich ulubionych herbów posiada pańska drużyna ;) Powodzenia w dalszej zabawie i sukcesów.
Drobno zmieloną cebulkę może jeszcze widać, ale buraczków to nie poznałem na powyższym "talerzu" ;)
Ja nie przepadam za bardzo za gołębiami, pewnie dlatego że wszędzie ich pełno i zawsze mają na celowniku mój samochód :/

Przy okazji, taki krótki, suchy dowcip:
Siedzą dwa gołębie na gałęzi, jeden grucha drugi jabłko ;)
Portrety są mega ;)
A jest już w planach kolejna misja?
Bardzo fajnie opisane, boję się tylko, że nie będę miał czasu na grę, dlatego muszę jeszcze to przemyśleć ;)
A kiedy miała by ruszyć liga?