Orjon Surma
Komentarze
Czegoś tu nie rozumiem. Przecież był termin na zgłaszanie kandydatur, w którym Prześwietny Hrabia się nie zmieścił. Gdyby Hrabia zgłosił się pomiędzy zakończeniem terminu zgłaszania kandydatur a publikacją informacji o zaakceptowanych kandydaturach, to z pewnością takie zgłoszenie, choć po czasie, zostałoby zaakceptowane, bo tak stanowi ordynacja. Tak trudno zmieścić się w 5 dniach ze zgłoszeniem kandydatury...?
Również serdecznie dziękuję za wspaniałą współpracę całej Radzie Ministrów :)
głos oddany! zobaczymy jakie będą wyniki :)
@AFvTD Jak nie zapomnę, a niestety czasem mi się zdarza, to wrzucę do Biblioteki w Galerii w najbliższym czasie.
Kuce zawsze w serduszku <3
Czekam z niecierpliwością!
Sondaż z pewnością pozwolił ocenić panujące obecnie nastroje wśród nas wszystkich. Co oczywiste, ucieszyło mnie wysokie poparcie dla mojej osoby, aczkolwiek nawiązując do wypowiedzi Szanownego Asesora nadal podtrzymuję stanowisko, że jednak na Księcia to ja się nie nadaję ;)
@KrzysztofHans na działania tego typu, o ile będzie taka wola nowego Księcia i Rady Ministrów, przyjdzie czas po ustabilizowaniu się i wyklarowaniu sytuacji wewnętrznej w Sarmacji.
Co do meritum - moje stanowisko jest jasne: materiały/strony archiwalne do zachowania - jak najbardziej tak, niemniej przejmowanie kraju na siłę, bez zgody jego władz - nie. O ile kojarzę, w niedalekiej przeszłości coś takiego z udziałem Wielmożnego Wicehrabiego było czynione, zresztą z wiadomym skutkiem. W obecnej sytuacji prowokowanie kolejnych sytuacji tego typu, przynajmniej na razie, jest moim zdaniem niepożądane.
@Rokusz Może to wynikać z tego, że obecnie jeszcze porządkujemy sytuację i nie wszystko można "ogarnąć" od razu. W kwestii SOBOSu prawo, konkretniej ustawa o SOBOS, nakłada na Kanclerza bądź Sejm konieczność wniesienia o odwołanie dyrektora SOBOSu (nawet w przypadku, gdy już nie posiada on sarmackiego obywatelstwa). Dopiero po odwołaniu obecnego dyrektora można powołać nowego...
@Seweryn kwestię KPpTK rozumiemy. Rada nad tym działa. Niestety, póki nowelizacja się nie pojawi, trzeba działać w ramach starego prawa. Staramy się, aby ten palący problem rozwiązać jak najszybciej.
WKW,
dziękuję również za nieoceniona pomoc w ciągu zarówno naszej wspólnej pracy na Dworze, jak i wcześniej. Mimo wszystko jest mi przykro, że koncepcja, której broniliscie i chcieliście, żeby się spełniła, okazała się fiaskiem. Nie czas i miejsce teraz na wymienianie winnych. To zapewne osądzi historia. Niemniej pracę na Waszym dworze z pewnością będę pamiętał dobrze i wracał do niej z sentymentem :)
Cytuję:
Chyba rozumiem jaki był zamysł, ale to zdanie jest jednak obraźliwe. Osoby zainteresowane prawem mogą odbić piłeczkę w drugą stronę i nazwać nieznajomość nowelizacji Ordynacji lenistwem lub ignorancją.
Owszem, można to zdanie uznać za nieco niefortunne. Wszystko pisałem praktycznie na gorąco, późnym wieczorem, po dość intensywnej walce z "Lalką", więc i głowa trochę przegrzana od tej walki była :) Niemniej swoją opinię nadal podtrzymuję - choć zapewne teraz nie powiedziałbym tego aż tak dosadnie.
Cytuję:
Całkiem sensowne stwierdzenie. Od czego konkretnego Prześwietny Kandydat chce zacząć? Samo uchylenie albo uproszczenie przepisów dot. Discorda nieszczególnie pomoże.
Na przykładzie Discorda pokazałem, jak mogłoby (a w przypadku Discorda pewnie i będzie wyglądać, jak już w ramach prac na Dworze Książęcym rozporządzenie dokończymy i przekażemy do Sejmu - musi on bowiem to zatwierdzić) wyglądać własnie upraszczanie prawa. Trzeba z pewnością przejrzeć DP i zobaczyć, co można byłoby obecnie usunąć z naszego porządku prawnego bez robienia większego bajzlu niż ten, który jest obecnie. Na razie - w mojej opinii - do uchylenia (choć w przypadku pierwszej z nich jeszcze bym się wahał) kwalifikują się dwie ustawy: o organizacjach paramilitarnych (http://prawo.sarmacja.org/akt,7642.html) i o Królestwie Baridasu - z znanych nam wszystkim powodów (http://prawo.sarmacja.org/akt,5200.html).

Odnosząc się do komentarzy będących - jak rozumiem - odpowiedzią na to, co w swoim zapytaniu zamieścił @Seweryn, owszem - musimy wspólnie przyjąć konsensus w kwestii stanowienia i porządkowania prawa. Inaczej za rok czy dwa - o ile do tego czasu przetrwamy, a pewnie jakoś przetrwamy, nawet w agonii - możemy mieć do czynienia z podobną sytuacją co teraz. W celu wypracowania takiego stanowiska możemy wykorzystać np. instytucję debaty nielegislacyjnej w ramach działającego Sejmu, o co będę zabiegać w ramach nowej kadencji Sejmu.
O ile kojarzę na pewno było coś na batracerze (@Zibby chyba powinien wiedzieć) i jeszcze było F1 na stronie @Vhris ale to się później jakoś rozpłynęło.
Świetna inicjatywa :)
w kwestii stricte technicznej - Izby Poselskiej nie ma z nami od 2011 roku.
Składam wyrazy uznania za wymyślenie genialnej nazwy operacji.
@SantiVilarte mnóstwo rzeczy tam jest. Nigdy nie miałem tyle czasu by ogarnąc wszystko sarmackie co da się tam znaleźć, ale jeśli ktos chce mi pomóc to może Galeria von Thorn się o kilka nowych rzeczy wzbogaci ;)
@defloriusz OK, być może mój art był nieco prześmiewczy - jeśli chodzi o sam kontekst i wymowę - lecz miał na celu ukazanie samemu zainteresowanemu, że nie wszystko, co robi, jest właściwe i dobre. Chciałem, aby Filip po prostu zauważył, że niektóre zachowania po prostu nie są wskazane, a mogą nawet szkodzić. Niestety, sądząc po opinii, jaka pojawiła się nazajutrz po publikacji mojego artykułu, nie zrozumiał on kontekstu mojej wypowiedzi. Patrząc po nim, w sumie trudno mi się dziwić - nie każdy, a szczególnie nie tak młodzi ludzie, rozumie, czym jest ironia. Tu zgadzam się, że mój artykuł - jak zresztą i zawiadomienie do Prefektury - mogłem przemyśleć, zastanowić się, czy aby nie postępuję tu krzywdząco w stosunku do zainteresowanego (w mojej ocenie zawiadomienie wygląda raczej jak akt oskarżenia, a nie jak zawiadomienie - pisałem je trochę na szybko, w późnych godzinach wieczornych, pod wpływem zmęczenia). I za to @Powietrzny również przepraszam.
@LCdR, nie dodawałem jej, bo nie chciałem duplikować zawartości tego co leży na ftp Baridasu bez zgody osób odpowiedzialnych za niego ;) aczkolwiek - mam tą stronę, więc dodać mogę... tylko czasu brak... tak samo zresztą jak i na galerię.

Ale jesli ktos ma jakas strone ktorej nie ma to pisac prosze :) czy tu (ale szansa nieco mniejsza że odczytam), czy na maila, ewentualnie na discordzie - powiadomienia dostaję na telefon więc nie ma problemu, zagladam na discorda w miare regularnie :)
Może gobliny i Bank Gringotta jeszcze do tego? ;P
Głośność słabiutka, ale zacne :D
o.0
Zajebisty przegląd!
WIEEELKIE PROPSY!

Świetna robota!
Dopiero co prąd odzyskałem po huraganie więc więcej nie napiszę, ale naprawdę mega!
Na głównej. F5 ;)
Huhu :D
W sumie się nieco zdziwiłem, ale jestem zadowolony :)

Zobaczymy co dalej, powodzenia!
Będzie ciekawie, powodzenia wszystkim na trasie! ;)
Oby tak dalej! Gratulacje, no i życzę dalszej inspiracji... jest skąd brać ;)