Henryk Wespucci
Komentarze
Wow. Jeden brukiewkowy screen wywołał w Sarmacji tyle aktywności. Oznacza to, że Sarmaci znaleźli przepis na spadek aktywności i przepad marazmu. Trzeba po prostu zajrzeć na Brukiewkę. Fajny serwer. Miła atmosfera. Można poobgadywać każdego, wszyscy i tak się dowiedzą.

Brukiewka nie jest i nie była miejscem, gdzie toczyły się spory niedotyczące ZWiV. Cieszę się, że wiele mieszkańców Sarmacji postanowiło zagościć na niej i obserwować czasami nawet merytoryczne dyskusje. Linią Związku Winkulii i Volkianu, Federacji Nordackiej jak i Unii Trzech Narodów była ogólnopojęta neutralność, szczególnie względem duopolu Sarmacja-Dreamland, starając zachowywać się względnie dobrze w stosunku do państw Nordaty. Nigdy nie mieszaliśmy się w spory wewnętrzne i dyplomatyczne niedotyczące bezpośrednio ZWiV. Komentujemy na bierząco sytuacje w krajach, jednak nie należy tego rozumieć jako popieranie któregoś z rozwiązań. Nastroje chwilowe ZWiV nie wpływają na długoterminową neutralność. Przekopywanie Brukiewki w celu znalezienia informacji godzących w kogokolwiek w pewnym sensie stawia nas, jako element gry prowadzonej w Księstwie Sarmacji. Godzi w zaufanie do Brukiewki, jako miejsca, gdzie można swobodnie porozmawiać, jak i w sam ZWiV i jego neutralność. Z polecenia zarządcy serwera utajniono kanał główny, pozostawiając dla osób niebędących obywatelami resztę kanałów zmian. To nie jest atak w stronę użytkowników z Sarmacji, ani obrona aktualnego Księcia Sarmacji. To działanie, którego celem jest pozostawienie Brukiewki miejscem niebędącym związanym z oficjalnymi kanałami informacji.

Mam nadzieję, że cała sytuacja w Sarmacji szybko się wyjaśni. Życzę wszystkiego dobrego, sto lat Teutonio tak przy okazji.
Bardzo nie fajne jest, podbieranie screenów z Brukiewki - serwer Związku Winkulii i Volkianu z tradycjami, bez podania źródła, sposobu pozyskania screena. Samo wynoszenie rozmów też nie jest fajne. Z tego miejsca zapraszam wszystkich Sarmatów na Brukiewkę. Fajno jest.
To jak tworzymy Policję, to czemu nie stworzyć Służby Więziennej? Żeby zamykać ludzi, trzeba mieć ich gdzie zamykać i osób które ich będą pilnować, żeby sobie nie uciekły. A przecież nie od dziś wiadomo że stan sarmackiej służby penitencjarnej jest poniżej pollińskich standardów. Odpadający tynk, jedna sala dla 10 więźniów. Większość więzień i aresztów śledczych to jakieś dawne klasztory wandejskie, czy Kościoła Diuczej Wiary, które zostały znacjonalizowane i małymi kosztami przystosowane do takich placówek.
Buduję i nie ma to tamto!
Panie Prezesie! To jest kłamstwo! Obrażacie mnie, obrażacie cały zarząd tymi słowami! Obrażacie każdego pracownika, który wtedy pracował w Królewskich Kolejach Baridajskich! Królewskie Koleje Baridajskie, wybudzone zostały z głębokiego snu za sprawą JO Laurencjusza Ma Hi at Atery i Henryka Wespucciego (taki jeden, strasznie mało aktywny ostatnio).
Ciekawie, nie powiem... Czy władze Gideny mają plany na rozwój lenna?
Bardzo ciekawy artykuł muszę przyznać. Jednak, strasznie mało rozmowny jest ten pan Henryk, ja nie wiem skąd go pan wziął. ;)
Piękny artykuł, aż wzięły mnie chęci na powrót.
Zrozumiałem sens tego komiksu. Przypadkiem zresztą :')
Ankieta wypełniona. Ciekawa inicjatywa.
Łoł! Almerska Komunikacja Miejska działa, nawet gdy kasztelan Almery nie wie... Trzeba się podać do dymisji...
Salvadore, wracaj do nas! Bez Ciebie, Baridas sobie nie poradzi!
@JohnRasmusen zostało jeszcze 5 lotniskowców do opisania... W tym okręt flagowy.
Wywieźliśmy z Arcadiem, Laurencjusza moją prywatną Wołgą do jego zamku, bo tak sie chłopak opił, że nie mógł ustać na nogach...
KKB dojedzie wszędzie! W cenę biletu jest wliczone 110 minutowe opóźnienie.
Wypraszam sobie! W Królewskich Kolejach Baridajskich, mamy też szybkie pociągi, a dokładniej składy ciągnięte przez traktory. To coś co jest na zdjęciu jest klasyfikowane jako drezyna. Ponadto stan torów jest zawyżony. W rzeczywistości ktoś ukradł część szyn...
Smoki lecą w dół! O nie! Czy trener powinien się tym przejmować - nie.
Szybkie pytanko - czy kasztelan miasta, jakim jest Almera wg obowiązującego prawa jest członkiem dworu? Jeśli tak, to dlaczego go tu nie ma.

Same pomysły itd.bardzo mi się podobają.
Chodzą plotki że prezes klubu z Gideny obrał ciekawą i jak widać owocującą taktykę - "na kij mam wchodzić na x11? Na wakacjach jestem, a oni sobie poradzą".
Ukryto...
Smoki mają trudny sezon, a to wszystko przez to, że zawodnicy z trenerem zamiast trenować, zbierają ogórki. Ja zaś na x11 wchodzę, jak mam taką chęć...
Gdzie tam. Kanclerzem mogłaby zostać partia Głos Pusty.
@vonFryssau - dla Wiernego Obywatela nie jest to[/b] Tymoteusz, jest to Wierny Obywatel Tymoteusz von Hohenzollern, czy jakoś tak. Tymuś poprawi <3

Aż przypomniały mi się przez WO Cezarowcy von Freyssau te piękne chwile, jak głosowałem za tymi ustawami jak byłem w sejmie. :)
Czuję się pominięty i to bardzo! Fochłem!
@kaxiu nie można jakiegoś bezpośredniego połączenia dać?
Dziwne te ludzie, stawiają mikronację na jakieś Europie. Dodajmy że ona nie istnieje! Jak można stawiać coś, co istnieje, na czymś co nie istnieje?
Kto to jest Rosja? Na jakiej Nordacie to jest? Czy to na pewno na tej planecie hrabio von Thorn?