Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Komentarze
Bardzo fajny pomysł. Mam też swój. Wprowadźmy wojny między prowincjami i niech każdy bije się z każdym lub zawiera sojusze w celu zdobycia i utrzymania władzy. Spiski, zdrady, mordy polityczne, intrygi, bezwzględność - to wszystko by nas ożywiło. Szef prowincji, która wygra ten pojedynek zasiadlby na tronie w Grodzisku i sprawował władzę w oparciu o preferowany przez siebie model, tak długo aż nie zostałby strącony z tronu przez innych żądnych władzy rywali.
@Leszke Miło mi to czytac, ale do poziomu wskazanych drużyn nam daleko. Dobrze będzie jeśli w ciągu 3/4 sezonów będziemy w stanie awansować i utrzymać się w ekstraklasie.

Co do artykułu - super, brakowało wieści z SLP :)
Brawo, brawo, brawo!
Cytuję:
odkleiłem ze ścian plakaty Cannibal Corpse, papieża Bambuły XIII i portret mgr Khingi Khrupin

Towarzyszu, dziękuję za współpracę, ale jeszcze bardziej dziękuję, że nie zabiera z sobą Towarzysz plakatów Bogumiły Wander i Krystyny Loski. Niech te bohaterki walk o Awarę dalej inspirują w pocie czoła walczących na froncie prawa i sprawiedliwości adeptów sztuki asesorskiej.
Te 30% to sromota dla Teutonii. Jakaś ukryta opcja końska, piątka kolumna aparatu represji, pogrobowcy mrocznych czasów kefaszyzmu. Albo prowokacja!
A tak w.ogole, nic tak nie robi atmosfery jak ten kawałek:

https://m.youtube.com/watch?v=9wQbC2uBK4s
taki kisiel to jest fisiel!
:D Towarzyszu Marszałku, proszę sflaczyć swój bojowy zapał. Ja nie krytykowałem. Stwierdzałem fakt.

Nie dziwię się przestojom. Po prostu mówię, że można, w drodze odważnych decyzji i innej interpretacji procedury, wiele postępowań przyspieszyć. Nie rozumiem co w tym obraźliwego.
Myślałem, że chodzi o słynne Superssące Destrojery Mandragoratu Wandystanu :(
I to jest głos rozsądku. Brawo.
Ja nigdy nie myślałem o KSZ. Natomiast z całego serca polecam SAL.
@AlexJoe aha. Czyli w takim razie inwestycja byłaby ciekawa ale przy cenie udziału 100 lt. Przy 1000 szansa zysku jest stosunkowo niewielka.
A co jeśli kupię 100 udziałów za 100 000 Lt a zysk z kolekcji wyniesie 20 000?
@defloriusz niech się dzieje wola Lecha, co zza grobu się uśmiecha.
@defloriusz Niech się dzieje wola Poli, Pola dobrze się ... drapie za uchem.
Boubaliny <3
@RCA Bo? Zlikwidujmy Sarmację i pozostawmy ją jedynie jako opcję narracyjną.
@defloriusz klikasz co 10 minut. Klik, klik.
Nie śpię. Pilnuję demokracji w Bialenii.
Pan na wielki talent.
Teutonia przygląda się z największym zaniepokojeniem sytuacji na Tropicanie. Szczególnie martwi ją bezpieczeństwo teutońskich turystów przebywających na wyspie. Jeśli będzie ono zagrożone, Królestwo będzie zmuszone do wysłania korpusu stabilizacyjnego w celu zaprowadzenia demokracji i poszanowania praw człowieka.
Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom i również dziękuję Timanowi i Leszkowi. Jednocześnie przepraszam, że nieraz realioza ostro dawała mi się we znaki :)

Dziękuję także @KonradFriedman i @kaxiu za przychylność wobec inicjatywy.

To była przyjemność!
@LudwikTommo

Niby tak, ale w 91 minucie był incydent - na boisko wbiegł nagi Asesor TK i zaczął krzyczeć 'Wolne Sądy! Konstytucja!'. Zanim służby porządkowe go usunęły, minęło trochę, więc I połowa dogrywki została przedłużona!
Daję lajka, chociaż mogliście chociaż pół słowem napomknąć o reprezentacji Hasselandu :D
Wydaje mi się, że autor ma trochę racji, ale trochę jej nie ma i nagina rzeczywistość pod własną wizję świata.

To nie jest tak, że za Piotra Mikołaja nie było buntów, sporów ideologicznych, kontrowersji, docinków, pyskówek, a naród był zhomogenizowany w uwielbieniu Księcia. Bynajmniej. PMK przez jednych był ubóstwiany jako własnie jeden z 'ojców założycieli', ale przez innych nieznoszony jako tyran, osoba niezdolna do refleksji, konserwatywna w poglądach, niszcząca wszystkie przejawy oporu. Akurat w Teutonii coś o tym wiemy, ale nie tylko. PKM miał swoich przeciwników również w Gellonii, Trzyczaszkowie, Morvanie i wszystkich innych ówczesnych dzielnicach Księstwa.

Owszem, autorytet to jedno i z nim rzeczywiście nikt się nie rodzi, ale mamy też drugą stronę medalu - poziom kultury obywateli, poszanowanie etykiety (także w odnoszeniu się do Księcia!), rozumienie i utrzymywanie klimatu gry jaką są mikronacje. W stosunku do PMK nikt - nawet jego przeciwnicy - nie pozwoliliby sobie na taki hejt i bezpardonowe chamstwo jakim obecnie epatuje się w stosunku do swoich przeciwników na politycznych salonach Sarmacji. I nie, wcale nie dlatego, że PMK miał autorytet - bo gwarantuję, że wśród swoich przeciwników ideowych nie miał żadnego albo miał śladowy - ale dlatego, że ludzie rozumieli, iż nie należy przekraczać pewnych limesów, granic, opluwać pomników, bo wtedy klimat zabawy się rozmyje i stanie się ona wyzuta z określonej konwencji, a przez to nijaka i nieciekawa. Teraz nikt już tego nie rozumie lub rozumieć nie chce.

Reasumując - być może tak, obecni monarchowie nie mają już tyle autorytetu, co Ci panujący kiedyś i raczej nie mają szans go zdobyć (tyczy się to zresztą zarówno władców Sarmacji, jak i jej części składowych - bez wyjątku), ale z drugiej strony również obywatele nie prezentują już takiego poziomu kultury i jakości co dawniej.

Zabawa w Sarmację schamiała i większości się to bardzo podoba.
@demollari tantiemy poproszę na rzecz Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii :)

@RCA coo, to jest ta sama osoba?!