Antoni Kacper Burbon-Conti
Komentarze
@RemigiuszL W sumie - wychodzi to samo, co sam napisałem. A na prywatne audiencje u Księcia nigdy nie jest zła pora. ;)
@Radomir oraz @Helwetyk: Książę postanowił, że dopóki systemu w całości nie skończy, dopóty nic nikomu nie powie. :) Chyba że coś mnie ominęło, ale jednak raczej nie.
Skoro mamy już "skok populacji", to może powinniśmy zastanowić się, jak takie osoby możemy przekonać do pozostania i zagłębienia się w naszych strukturach? Mamy instytuty i osoby wyznaczone do działania na rzecz nowych mieszkańców, ale wiadomo jak to działa, a zwykła odpowiedź na przywitanie może być niewystarczająca. Jeszcze kiedy ja zaczynałem, pojawiały się propozycje pracy, dołączenia do różnych instytucji czy zachęta do zamieszkania w jednej z prowincji. Dzisiaj tego nie ma.

Co do samego artykułu, gratuluję, WKM.
Ciepłe życzenia dla Almery i jej mieszkańców prosto z Eldoratu! :)
Chociaż cena jest powalająca dla bezrobotnego, trzeba wspierać sarmacką prasę. ;)
A ja przyznam, że mi się podobają krótkie i rzeczowe artykuły, które mają jasny przekaz. Być może nie zawierają one ogromnej ilości treści, jednak "ściana tekstu" często powoduje niechęć lub stwierdzenie, że ktoś nie ma wystarczająco czasu na przeczytanie danego tekstu, a co gorsze - przeczytanie tylko wybranych części.

Co do samego artykułu i całego przedsięwzięcia - chapeau bas, WKW @Helwetyk.
Akrypa: Kompletnie nie rozumiem zarzutu, aczkolwiek pozdrawiam serdecznie! ;)
@KonradFriedman W takim razie cieszę się i pochwalam takie podejście! Choć szczerze mówiąc, sam bym chyba to rozwiązał jeszcze prościej, aczkolwiek jeżeli chcecie ustawy i pełną sprawiedliwość, a przy tym trochę pracy... czapki z głów.

Gdyby tylko była potrzeba, a w szczególności wiedza jakiegoś Bialeńczyka, chętnie pomogę.
@RemigiuszL Na pół-śmiesznie: część Bialeńczyków albo chociażby i ja sam powinna się zebrać i zawalczyć o pieniądze przed Trybunałem Koronnym - pewnie nawet byśmy wygrali, mimo braku większych podstaw prawnych. W końcu sami wkładaliśmy w instytucje pieniądze, choć nie tylko my.

Na śmiesznie: zapewne JKM @KonradFriedman ma ochotę na wszystkie bialeńskie dobra, skoro nawet przez jakiś czas sam mieszkiwał wszystkie pozostałe majątki bialeńskie. ;)

A tak na poważnie: zapewne wszystko przejdzie na Radę Ministrów i/lub Korony.
Ciekawe, co przyniesie nowy sezon!
Chętnie dołączę, poproszę tylko o informację, jak to zrobić. :)
WKM, szybkiego powrotu do zdrowia!
@Hugo Antoni Kacper Burbon-Conti - pierwszy represjonowany? ;)
Niech żyje Bialenia!
Nazywanie Sarmatów "świniami w błocie" rzeczywiście jest pełne miłości. Niech bogowie trzymają Nasz kraj w opiece przed taką miłością!
Cieszę się, że wszystko ponownie zmierza w kierunku przychylnym Republice Bialeńskiej.
A może kolejne odejście zmusi byłych Obywateli do refleksji, że w ten sposób tylko pogarszają sytuację Bialenii i przyczyniają się do jej upadku?

@JanuszekPalasz Bialenii, Bialenii, Bialenii. Czwarty raz tego błędu już bym chyba nie przeżył. Bialenia, nie Balenia.
Cóż mogę powiedzieć... chyba już nietrudno się domyślić, dlaczego Bialenia trafiła do Sarmacji. Od zawsze były szantaże obywatelstwami i rzucanie urzędów, żaden kraj by tego nie wytrzymał. Czy w Bialenii tak już zawsze będzie?
Szanowny Panie @Sowinski, do nikogo nie piję, tylko stwierdzam fakt, iż większość programów wyborczych powstaje na spotkaniach partyjnych, a jeżeli nawet program powstanie wspólnie z Obywatelami, realizacja zazwyczaj podlega już wyłącznie decyzjom partyjnym. My chcemy to zmienić, chcemy przenieść część dyskusji sejmowej poza budynek Sejmu tak, aby każdy z Obywateli (oraz potencjalnych Wyborców) mógł zabrać głos, a my, jako posłowie, będziemy kierować się według tych wskazówek. Pozdrawiam serdecznie.
@Sowinski Nie chcemy tworzyć programu w ciemnych gabinetach partyjnych i narzucać go wszystkim Wyborcom. O potrzebach chcemy rozmawiać. Natomiast nie wiem, skąd Pan wywnioskował drugi "konkret", jednak z całą pewnością nie z powyższego artykułu.
Bialeński, nie Bielański.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Niech Ahura Mazda obdarzy nas swą Mądrością!
@AFvTD Bardzo się cieszę, że podoba się Panu bardzo prosta i nowoczesna forma mojego zaproszenia. Pozdrowienia z Wolnogradu! :)
A czy Pan Redaktor opublikuje artykuł o sobie? ;)