Severin von Verwaltung
Komentarze
@AFvTD A przy 8-letnim stażu, powinienem być od 7 lat na emeryturze.
@AJPiastowski To już zależy od Wysokiej Izby. Ja jestem w stanie przygotować projekt lub projekty ustaw zawierających moje postulaty w ciągu jednego dnia. Kwestia, czy zostaną od razu przyjęte, czy jednak wywołają głębszą dyskusję.
Ja myślałem że mikroświat już fermentuje, a jednak wciąż jakoś dycha.
Ojej, wzruszyłem się :<.
Więcej optymizmu w Nowym Roku!
@AlbertJanMaat Trochę negatywnie, ale jednak zainteresowałem artykułem :D. Pojęciami prawno-politycznymi ciężko zgrabnie rymować.
Podoba mi się ta klauzula na dole :D.
Tytuł to bardziej do jakiegoś filmu pasuje. Nazywanie braku czasu lub innych negatywnych okoliczności w świecie realnym grzechami jest przesadzone. Osobiście JKM z Sarmacji nie zamierzam wyganiać i ogółem przykro mi gdy piszę te słowa, ale uważam że opróżnienie przez Niego Tronu ulży i Jemu i nam, dlatego też wniosek o przeprowadzenie referendum podpisałem.
Jakimś cudem jeden z Radców NIA zdążył się już wypowiedzieć na postawiony przeze mnie problem — niemniej chyba dalej potrzebne są reformy i ustalenia.
@JulianF Tak, to był żart.

1pO1UeBE.png
Mnie się podoba, ale ja nadal nie jestem pewien powrotu więc niczego nie obiecuję. Jeśli zdecyduję się wrócić, to wolałbym się zająć bardziej alarmującymi problemami niż brakiem systemu.
@JanuszekvHP Kanclerz jest jedynym aktywnym członkiem NIA. JO Diuk-Sekretarz nie loguje się od tygodnia, a nie wiem czy można liczyć na pozostałych radców.
Cytuję:
Nie moją rolą jest wypominać, co Książę zrobił źle, a co mógł poprawić. Z mojej strony jest to bezpodstawna krytyka, ale nie dlatego, że tej podstawy nie ma, a dlatego, że niektórzy może są w stanie sami zobaczyć swoje błędy. Jeżeli Jego Książęca Mość nie podejmie się refleksji, tudzież nie postanowi tak, jak zasugerowałem - będę sięgał po kolejne środki konstytucyjne. Więc jeżeli Książę nie widzi swoich grzechów, te zostaną mu wypomniane.

Może nie jest to twoją rolą, ale, jak widzisz, poparcia na razie nie uzyskałeś. Może to kwestia świąt, ale są jednak osoby, które się logują i działają, ale ignorują twój manifest. Polecam nie przedstawiać konkretów w następnych artykułach, tylko zrobić coś później, a się do tego dobrze przygotować i konkrety przedstawić od razu, bo efekt jest jaki jest.
Szkoda że już więcej wieści z Królestwa Baridasu nie będzie. Nawet lubiłem ten Kraj Koronny.
Cytuję:
Jednakże analiza ostatnich działań JKM pozwala dostatecznie stwierdzić, że nie jest to monarcha odpowiadający wymaganiom Sarmacji.

Ze spostrzeżeniami się zgadzam, chociaż niektóre problemy nie są problemami np wakaty w TK i standardy w Prefekturze. Przestępstw się teraz nie popełnia, a TK nie ma czego kontrolować, bo się nic w Sejmie nie tworzy ;). Sejmu też bym się nie czepiał. Sarmaci lubią, jak tam nie ma nic do czytania i gdy przesiadują x kadencję posłowie, którzy nie mają 5 min by wziąć udziału w debacie, tłumacząc się całą kadencję realiozą. Im mniej nowych postów, tym krócej się odświeża forum po kliknięciu "oznacz działy jako przeczytane".

Muszę zauważyć, że niezbyt przekonująco wezwałeś Księcia do abdykacji. Powinieneś swoje twierdzenie, że "Księstwo zasługuje na lepszego monarchę" jakoś uargumentować. Tutaj by się przydały takie smaczki jak np. zignorowanie przez Księcia każdego opublikowanego na forum i zaadresowanego do niego zaproszenia władz innych mikronacji na ich uroczystości albo że nie napisał obiecanego systemu. To że Książę nie ma pomysłu i czasu (chęci pewnie też), to już wszyscy wiedzą. Sprowadzenie Tronu do wykonywania obowiązków etatowego urzędnika też nikomu nie przeszkadza. Podsumowując, takie suche proklamacje nie wzbudzają specjalnych emocji albo wywołują efekt widoczny w dwóch pierwszych komentarz. To że Książę tu działał tu 15 lat temu i to że realnie jest koło 40ki, nie jest powód do nawet polubownego puczu.

Pozdrawiam cieplutko w nierównej walce :). Mam nadzieję, że ktoś jeszcze przeczyta twój artykuł.
Odpowiedziałbym merytorycznie na niniejszy artykuł, ale z dniem dzisiejszym staję się indyferentny odnośnie prawa w KS. Pozostaje mi zatem napisać, że cieszę się WKW nadal zagląda i stara się brać udział w życiu Księstwa.
Doceniam inicjatywę. Następne artykuły powinny być jednak trochę dłuższe i bogatsze w treść ;).
@piotr3lukasz @Yenn Trochę krótkie te terminy... Tydzień na każdy z konkursów to chyba oczekiwane minimum.
Cieszę się że zamierza Pan zostać z nami na dłużej. Szkoda tylko że nie podzielił się Pan swoimi planami na życie w Księstwie Sarmacji ;). Byłoby to dobre uzupełnienie niniejszego artykułu.
Ak czy siak... komentarz dla tantiemy i statystyk.
Exposé to deficytowy gatunek dziennikarski w KS. Ostatnie było pół roku temu!
Artykuł raczej z tych na Prima Aprilis.
@AFvTD Załatwiłem sobie posadę ale coś ciężko im tam idzie w Sejmie z tym wyborem Marszałka i Kanclerza ... dlatego formalnościom nie stało się zadość ...
Całkiem majestatyczny ten słup. Ja bym pomyślał nad indywidualnym stanem np. wyklętym dla tego nikczemnego manipulatora.
Bardzo pożyteczna i merytoryczna aktywność. Przeczytałem "od deski do deski". Powodzenia w działaniu i nic na siłę!
@MarekChojnacki Artykuł o tej tematyce, to najszybciej w połowie przyszłej kadencji. Inny artykuł polityczny wymaga jakiegoś wydarzenia, które mogłoby mnie zainspirować.
Widzę, że nie tylko jak poddałem pod wątpliwość zasadność zobowiązania Filipa do publikacji przeprosin. Apelacji żadnej ze stron się nie spodziewam, więc może tym razem takie rozwiązanie przejdzie.