Józef Sowiński
Komentarze
Daję serduszko przed przeczytaniem... A więc do lektury!
@Piccolomini Mam jedno pytanie... Czy Poważny kandydat mógłby przybliżyć Sarmatom na czym polega V Filarów Bialeńskości? Wielu może nie wiedzieć na czym to polega...
W ogłoszenie wkradł się błąd...
Cytuję:
> WYDARZENIE ROKU 2018
Tutaj nominujemy zdarzenie, które wpisało się w historię Księstwa Sarmacji w 2017 roku.
Brrr... Wolę jednak służyć w marynarce- zawsze mogę wygrzać się w kajucie, a również może paść rozkaz by z zimnych wód wypłynąć na wody tropikalne.
Nic nie szkodzi :)
no i do 120 dla właściciela instytucji jak dobrze pamiętam
@Zombiakov Każdemu literówka może się zdarzyć :P
Mam jedno pytanie: Spisk i Zemsta- jest to powieść/dzieło literackie? Jeśli nikt się nie znajdzie z chęcią zajmę się stroną edytorską...
@AJCartonwhisky Nieee... Już przyjąłem sobie, że moim avatarem będzie Otto von Bismarck i grafiki jemu pochodne. Wizerunku tego gościa nie użyje ;)
@Hewret Jeśli chodzi o moją osobę jest to raczej wynik wykluczenia ze społeczności Suderlandzkiej, i przyjęcia w Hasselandzie. Jako że Hasseland został włączony do Sarmacji tak i moja osoba przeniosła się tutaj.
Szanowny!

W tym miejscu należy mi się uderzyć pięścią w klatkę piersiową i zakrzyczeć Mea Culpa! Co do senatu- trudno mi się przestawić z trybu senatu niepodległego KH i raczej pomijałem senat uznając, że nie można mi głosować. Nie chciałem zabierać także głosu w sferze finansowej KH gdyż nie znam się na finansach, a to głównie o to oparte były prace senatu od mojego powrotu.

Co do planu działania sądzę, że jest on możliwy do zrealizowania i tak jak wyżej pisałem...
Cytuję:
Będziemy go realizować nawet jeśli nie wejdziemy w skład posłów sejmu, choć sejm ułatwiłby nam działanie.
No i jeszcze by nikt nie musiał szukać... Gdy zostanę prezydentem

W odróżnieniu od tekstu piosenki mamy 4 miesiące a plan realny, wypunktowany i oczekujący na spełnienie. Będziemy go realizować nawet jeśli nie wejdziemy w skład posłów sejmu, choć sejm ułatwiłby nam działanie.
Odpowiadam na zarzuty:

Panie Andrzeju! Po pierwsze chciałbym podziękować za przypomnienie dawnych przebojów! Co do zarzutów... Kto mówi, że nasza kampania promocyjna będzie skuteczna? Nigdzie o tym nie pisaliśmy- fakt mówimy o prowadzeniu akcji promocyjnej ale nie znamy ich wyników. Powtórzę: nigdzie nie wspomnieliśmy słowem o tym jakiej będzie to skuteczności. Podobnie funkcjonowanie władz prowincji i centrali- będziemy do tego dążyć, ale nie zapewnimy. Czy znajdziemy wszystkie luki w prawie? Zapewne nie ale próbować warto! Co do innych państw... Aktywność przynajmniej w obrębie polityki zagranicznej z Sarmacją- tak, to mogę obiecać.

Panie Jarosławie!
1. Zostało to ujęte w planie działania/
2. Rozumiem że jest to atak skierowany na moją osobę jako Hasselandczyka. Powtórzę to co powiedziałem w Waszym Biurze: nie jestem Senatorem KH chociaż spełniam wszystkie wymagania do zajęcia tego zaszczytnego obowiązku.
3. Akurat ten punkt jest celem programu partii nie zaś planu działania na tą kadencję. Będziemy starać się go spełniać w miarę pojawiających się możliwościach.
4. Myli szanowny osobistości. Pan Alex Joe nie był osobą, która błysnęła oddaniem Awary Dreamlandowi. Jeśli chodzi o jego członkostwo w partii oraz funkcję ministra- pan Alex wykazał się sporą aktywnością i pomysłem. Chce działać w PR i nikt mu tego nie zabroni. Partia Rozwoju jak sama nazwa wskazuje ma na celu rozwój co wiążę się z polityką otwartych drzwi. Co do funkcji ministra... Nie jestem w stanie odpowiedzieć w obecnej sytuacji: musiałby na forum partii samodzielnie się zadeklarować i wziąć odpowiedzialność za swoje działania.

Zachęcam do zadawania pytań! Z chęcią na nie odpowiem! W razie potrzeby odpowiem również na pytania przez pocztę konną.
@Ryszard_maj co do określenia Królestwa Suderlandu- nazwa Suderland była również wcześniej używana jako nieoficjalna na Południolandię- uznałem, że będzie ona bardziej stosowna ze względu na rozpoznawalność wśród współczesnych.

@Andrzej co do pytań- ma Szanowny rację- nie pojawiały się pytania w tymże wątku- pojawiły się za to pytania zadawane w poszczególnych artykułach kandydatów a ponad to zostały przeprowadzone wywiady osobiste wśród wybranych sarmatów- no cóż... Nie wszyscy chcieli się wypowiadać publicznie więc niczym Jehowi pukaliśmy do każdego prywatnie.

Co do "miłych i mądrych facetów"- dla zainteresowanych: wiersz Andrzeja Bursa w wykonaniu Przemysława Gintrowskiego
Dziękuje panie Andrzeju za przywołanie tego utworu! Najbardziej podoba mi się ostatni wers... Jest to arcyciekawy manewr obrazy.
@Zombiakov tak to namiestnik/v-król
@RemigiuszL Odpowiadając:

1. Mam nadzieje, że tak nie będzie... Jeśli jednak tak się stanie będziemy napierać na radę ministrów i na kanclerza żeby albo wykazywali się na tymże stanowisku poprzez działania, albo ustąpili...
2. Oczywiście! Z tych bardziej rozpoznawalnych w Sarmacji jest to przykładowo SOBOS, z innych Fundusz Pracy, Imbryk Ambasadorów itd...
Cytuję:
Wprowadzanie praw[...]
~Jakich konkretnie?
Uchwał sejmu i rozporządzeń RM. Wiele organizacji jest obecnie w fazie stagnacji. Niektóre z nich są własnością państwa, a na ich czele stoją osoby nie wykazujące chęci aktywnego uczestnictwa w Sarmacji. Dzięki takiemu postępowaniu i przez powoływanie mieszkańców, którzy będą wykazywały się pomysłami i chęciami chcemy nagradzać ich możliwościami rozwoju danych instytucji.

PS Przepraszam za komentarz pod komentarzem... Za wcześnie kliknąłem "opublikuj"
@RemigiuszL
Na niektóre pytania postaram się wyręczyć szanownego Januszka i sam odpowiedzieć w imieniu PR na niektóre z nich...
Cytuję:
Aktywizacja Rady Ministrów
~W jaki sposób?
Chodzi oczywiście o stworzenie silnego i aktywnego rządu. Aktywność proszę oczywiście nie mylić z spam postami bo nie o to nam chodzi... Chodzi przede wszystkim by wypełnić misję i zadania, którą opisaliśmy szerzej tutaj oraz by każdy obywatel czuł, że rząd centralny działa jak dobrze naoliwiona maszyna i spełnia swoje obowiązki.
Cytuję:
wykreślenie niepotrzebnych paragrafów
~j.w.
To określenie proszę nie odczytywać w sposób dosłowny. Chodzi o usunięcie z Sarmacji wszystkiego, co nie spełnia swojej funkcji- tak jak ostatnio Rada Naukowa. O ile uda nam się wejść do sejmu przyjrzymy się pracy organów rządowych i państwowych oraz ich podstawom prawnym. Będziemy chcieć usuwać bariery i ograniczenia dla instytucji tworzone prze artykuły ustaw.
@Zombiakov nieoficjalnie pewnie tak- w komunistów z Hasselandu
@Hugo ot marketing w czystej postaci. Poza tym nikt nie każe czytać całości choć polecam zapoznać się z planami PR...
I oczywiście jak Sam możesz zauważyć wciąż prowadzimy konsultacje na forum... Jesteśmy otwarci na dyskusję, polemikę, problemy, jesteśmy otwarci na rozwój.
@Antoni wywnioskowałem go z artykułu członka Waszej partii. Jeśli źle odczytałem intencje- mówi się trudno. Co do tworzenia programu... Pije pan ewidentnie do PR. Odpowiedź będzie brzmiała tak:
- nie, program nie tworzyliśmy w ciemnych gabinetach. Nikomu nie zostało odebrane prawo głosu na zjezdzie partyjnym- Ba! Zapraszaliśmy do uczestnictwa w rozmowach. Ponadto zostały przeprowadzone rozmowy z Sarmatami z różnych rejonów Księstwa dotycząca problemów Sarmacji i na tej podstawie powstał program. Jeśli oczekujecie szerszych informacji z chęcią ich udzielę, jednakże tylko w formie prywatnej i bez szczegółowych nazwisk gdyż partia zapewniała o anonimowości personaliów naszych rozmówców.
Z konkretów wyczytałem jedynie dwie rzeczy: utworzenie Komitetu Regionów i dążenie do przekształcenia Sarmacji w bezwładny system łączący na swoim forum wszystkie mikro- i yoyo- nacje. Cóż więcej?
Partia Rozwoju Starosarmacji osobom chętnym może zafundować wpisowe.
@thomas też mnie to zastanawia :P
@Swarzewski Dodatkowo zachęcam do składania takich pytań w tym miejscu co pozwoli większej ilości osób zobaczyć pytanie oraz Naszą odpowiedź na nie.
Wypowiem się tutaj jako prezes PR...
Wszystko już w kwestii promocji zostało powiedziane. Prawie wszyscy wyrazili swoje opinie, w tym niektórzy mówią że nie jest potrzebna Sarmacji. Ale czy coś to dało? Czy z tych Szczytów płynęły działania?

Partia Rozwoju stawia sobie promocję za jeden z głównych celów. Jak ją chcemy prowadzić i po co przedstawię w najbliższym czasie. Mogę powiedzieć za to jedno: będzie prowadzona aktywnie i wytrwale, a zaczniemy nie od dyskusji (która notabene przez te lata nic nie dała) a przez działanie.