Santiago Vilarte von Hippogriff
Komentarze
Zwycięstwo Sarmacji, a przy okazji zwycięstwo Hippogriffów, gratulacje :)
@AlbertJanMaat w praktyce to się robi. Podatki w naszych warunkach nie mają finansować wydatków rządu, ale odsysać z obiegu nadmiar pieniądza. Bo pozostaje jeszcze kwestia psychologiczna - zaryzykuję tezę, że jeśli ceny i płace istnieją w tysiącach zamiast w dziesiątkach czy setkach, zmniejsza to wrażenie wartości pieniądza i dodatkowo zachęca do podawania np. przy konkursach potężnych stawek
@BvTJ u mnie problem jest analogiczny. Zaczynam się (powoli...)uczyć makr, żeby między innymi móc zmontować jakiś prosty układ arkuszy jako system bankowy czy pieniężny, jak zwał tak zwał. Aczkolwiek nie byłoby to tak atrakcyjne jak osobna strona z grafiką itp.

@kaxiu nie wiem, czy więcej, w takiej perspektywie jaką ogarniam (czyli od marca 2019) - pensje urzędowe się nie zmieniły, konkursy z nagrodami po 10k lt jak były, tak są, a pozostałe rzeczy trudno porównać bo zbyt rzadko się pojawiają albo są unikalne jakościowo (np. wytworzenie logo - za każdym razem jest potrzebny inny nakład pracy).
W oczekiwaniu na system gospodarczy, który być może powstanie, a być może nie musimy właśnie działać w tym kierunku, aby ograniczać ilość pieniądza w obiegu, a nie ją jeszcze zwiększać. Gdyby faktycznie krążyły u nas stałe dobra i ludzie faktycznie nabywaliby je z myślą o zarobku, to mielibyśmy widoczną sporą inflację. Skoro jednak mamy taką "niematerializującą się inflację", to wypuszczenie w obieg dodatkowych lt jest ostatnim, co możemy zrobić. W weekend powinienem mieć gotowe kilka zmian, idących w przeciwnym kierunku.

@BvTJ chyba w dyskusji za duży nacisk kładziemy na kwestie techniczne, a za mały na sam pomysł...
Hasła, hasła....Z częścią bym się zgodził, ale jeden przykład: 'ofensywa militarna' - czyli znowu tworzymy historię podwójną na naszym i na ich forum? Bezsens.
Może się powtórzę, ale widzę to prosto: spotykają się reprezentacje wojujących państw, wybierają grę, ustalają ogólne zasady jak w narracji będzie interpretowany wynik. Ciekawe, na ile Kandydat zgadza się z taką opcją.
Federacja mogłaby się udać tylko pod jednym warunkiem: że przystępując do rozmów nad jej kształtem, wszystkie obecne części Sarmacji uznałyby się za partnerów równych w prawach, niezależnie od tego, jaka jest ich tradycja czy szczególne uregulowania. Inaczej to będzie ciągnięcie każdy w swoją, bo każdy chce być wyjątkowy.
Musimy rozróżnić różne sfery życia. Jeśli chodzi o kulturę, to tu faktycznie Sarmacja żyje prowincjami i nie jest to złe. Ale już przechodząc na politykę, dalsza decentralizacja może nam bardziej zagrażać niż dawać nadzieję.
@BvTJ zabrakło jednego istotnego czynnika w kwestii liberta: samej satysfakcji z posiadania okrągłej sumy. Mnie to akurat daje przyjemność, że stan konta powoli, ale systematycznie rośnie, pomimo ograniczonych możliwości wydawania (częściowo rekompensuje mi to giełda).

Jeśli chodzi o tantiemy, to jedna rzecz jest dla mnie absolutnie nie do pojęcia: proporcje między tantiemami z serduszek a z komentarzy. Przecież wysokość tantiemy powinna odzwierciedlać nakład pracy, jaką ktoś włożył w takie odniesienie się do artykułu. Tymczasem za kliknięcie serduszka przez kogoś mogę dostać 500lt, a za komentarz, który może być rozbudowany i zająć ładnych parę min na sklecenie np. 88 lt.
Nie znam się na programowaniu niestety, ale może ktoś mnie oświeci, czy da się wstawić taki próg, żeby tantiema za serduszko w żadnym przypadku nie mogła być wyższa niż za komentarz.
spytałem drugiego z kandydatów, więc i tu spytam - jakie stanowisko w kwestii konkordatu?;)
@AFvTD odpowiem artykułem, żeby ten komentarz jak i odpowiedź trafiły do szerszej grupy, bo tu mogą przejść niezauważone
@Bocian wszelkie szerzenie info o BW wśród mikronacyjnych znajomych mile widziane ;) Tym bardziej, że już wkrótce bank poszerzy swoją ofertę o nowe waluty, głównie na Nordacie
W kwestii polityki zagr. : nie wiem, jak było to ustalane z P3Ł, ale jeśli obecnie znajduje się ona w większości w rękach świeżo wybranego rządu, to dajmy mu czas i kredyt zaufania, żeby realizował swoje pomysły. Przypuszczam, że mamy z Kandydatem sporą zbieżność poglądów, ale gdyby z góry zażądał jako książę przeniesienia uprawnień na siebie, to wywołałoby to siłą rzeczy ostry kryzys.

W kwestii Rotrii to samo, co wywołało ożywioną dyskusję pod expose: konkordat - zawieramy czy nie, a jeśli tak, to o jakim charakterze?
@AJPiastowski chciałbym, ale to byłoby skomplikowane - ustawa ustawie nierówna, w zasadzie tylko wypowiedzi możnaby liczyć i porównywać takie dane ze sobą...Więc ew. możnaby przyjąć jeden próg minimalny aktywności i poniżej niego wypłacać np. 2/3 pensji
@Bocian tak, kupony są jednorazowe. O wielokrotnych na razie nie myślę.
I tak - w razie zmiany kursu w przeciwnym kierunku do podanego traci się całość zainwestowanych pieniędzy, a w razie "odgadnięcia" - to,co się zainwestowało i drugie tyle, czyli zysk 100%.

Przy czym tego typu premia jest wyjątkowa, jako rodzaj promocji na początek, bo na dłuższą metę to z kolei mnie by się nie opłacało ;)
Hippogriff has joined the game
@Bocian @joahimvonribertrop potwierdzone
Oznaczenie serduszkiem komentarza = przelew dotarł do BW, kupon zakupiony.

Uwaga: gdyby w międzyczasie posiadacz kuponu zechciał się go pozbyć, może go SPRZEDAĆ dowolnej osobie po dowolnej cenie, na jaką się umówią. Wówczas przynajmniej sprzedający musi wysłać mi wiadomość, a ja potwierdzam u kupca.

Pozostało 28 kuponów, zapraszam do zakupu:)
Dlatego podstawą naszej polityki zagranicznej w tej kadencji musi być miękka dyplomacja, realizowana przez inicjatywy kulturalne, gospodarcze itp.
Jeśli zostałbym wybrany, to czynnie włączę się w...optymalizację naszych tytułów :]
@PiotrdeZaym @AJPiastowski w końcu monarchowie w swoich pismach określają siebie "my" ;D
@anglov I'm coming
Aktualnie tron jest pusty. Akt komisji wyborczej został opublikowany w DP, a więc wszedł w życie. Jeśli TK go uchyli, to książę zostanie przywrócony na tron, ale aktualnie przestał sprawować swoją funkcję
"najprędzej przeciwko Alfredowi staną osoby z młodego pokolenia," to on z niego nie jest? ;)
@JanuszekvHP

"Z myślą o takichże mieszkańcach Hasseland musi pomyśleć o motywacyjnej obniżce zasiłków w 2020"
Uff, przez chwilę miałem wrażenie, że wrzuciłem komentarz pod niewłaściwym artykułem. Tu zabrzmiałby dość obraźliwie.
A ogólnie: dobrze by było, gdyby coroczne orędzia tego typu, z ogólnymi planami na Nowy rok stały się tradycją;)
Z myślą o takichże mieszkańcach Hasseland musi pomyśleć o motywacyjnej obniżce zasiłków w 2020 >>>
Generalnie byłoby z korzyścią dla naszego systemu prawnego, gdyby Konstytucja "obrastała" w precedensy, orzeczenia, praktykę sejmową i tym podobne prawo "pomocnicze", zamiast być zmienianą nawet od czasu do czasu. Jak na tak krótką kadencję, to wystarczający program i mogę się pod nim podpisać.
Aktualnie zastanawiam się nad innym rozwiązaniem - jeden Excel ze wszystkimi transakcjami i włączonym filtrowaniem, przez co każdy będzie mógł szybko sprawdzić stan swojego konta. Wówczas moja ingerencja byłaby co parę miesięcy albo i rzadziej - zbiorczo archiwizowałbym już wykonane transakcje żeby zachować czytelność.