Artur Jarowit
Komentarze
tchórz się schował, wysłał swojego obrońcę by studził atmosferę xD
@AF widzę że uwiera coś co jest oczywiste i jak widać udowodnione. nie zdziwię się jak tk odrzuci protest wyborczy xD
@Hugo dokładnie tak! sms na nr 0700880747 i dostaniesz 120 libertów
@ZwariujeZaraz Ważne, że się mówi nie ważne co.
Sclavinia bawi Sarmatów xD
@KrzysztofHans jest mi bardzo smutno, że nie będzie burdel.
@KrzysztofHans czy korporacja planuje utworzenie miejsc uciech cielesnej tzn burdeli?
nuda
@kaxiu No tak, dlaczego miałoby kogokolwiek interesować zdanie Posła na Sejm Sarmacji w sprawie ustawodawstwa.
@kaxiu zapewne chodzi o konkretną sytuację z historii. Jak się ona odnosi do problemu Pnie Pośle?

@PiotrdeZaym Może się niedługo dowiemy.

Dziękuję wszystkim za dyskusje i zauważenie problemu. W szczególności @JanuszekvHP @AJPiastowski @AF @PiotrdeZaym @CarmenLaurent @Zombiakov
@CarmenLaurent Jednak głosowała Pani Marszałek ZA
@CarmenLaurent nawet z błędem, który wskazuje na układanie kolejności list których nie ma? Więc kolejność czego Książę układa? Niczego a kolejność kandydatów jest dowolna. Cudownie wręcz cudownie Pani Poseł, Marszałek Sejmu. Podejście godne władzy ustawodawczej. Życzę sukcesów w nadchodzącej elekcji! Stuk puk laską w podłogę sejm sejm wyraża zgodę
@JanuszekvHP Zacznę od tego, że nie chodzi tu o spowiedź ale o wyjaśnienia motywów, celów i sposobu odciążenia JKM z nadmiaru obowiązków przy organizacji wyborów. Nic nie zostało rozwiane. Jedynie JKM uzasadnił inaczej zmianę tzn. wskazał, że problem nie leży w znajomości alfabetu co było oczywiste lecz w ustaleniu personaliów kandydata - co dla mnie również było oczywiste. W sejmowej debacie mogłoby zostać zaproponowane inne rozwiązanie choćby najprostsze - kolejność zgłoszenia się kandydatów bądź doprecyzowanie kolejności alfabetycznej w ten sposób, że pod uwagę brane byłyby personalia z systemu bez rozróżnienia czy to imię czy nazwisko i co jest pierwsze. I to pierwszy problem, na który chciałem zwrócić uwagę - brak debaty obniża jakość stanowionego prawa.

Natomiast drugim problemem jest fakt, że przepisy w tej formie budzą wątpliwości, jak każda uznaniowość w procesie wyborczym. Proponowana zmiana taką uznaniowość wprowadza. Książę może losować bądź może powiedzieć, że losował - ktoś się nie zgodzi?. W samym zapisie mój Panie jest błąd (i wiem skąd on się wziął) "Książę ustala kolejność list kandydatów na karcie do głosowania w drodze losowania.". Według tego zapisu JKM ustala kolejność jakichś LIST a nie kandydatów na liście. List nie ma. Gdyby może jednak nie rezygnować z debaty zostałoby zaproponowane rozwiązanie lepsze od obecnie głosowanego i nie zawierające błędów. Wiadomo oczywiście o co chodzi i w razie "W" trybunał przyklepie ale jednak bądźmy uważni i przede wszystkim precyzyjni w tak ważnej dziedzinie jaką jest stanowienie prawa. Jakość, jasność prawa i procedur nie tylko wyborczego wiele upraszcza.

Taka propozycja złożona teraz, przed wyborami, wzbudza ogromne wątpliwości.

@CarmenLaurent Wiadomo o co chodzi, wiadomo że jest burdel ale to nie jest argument by większy burdel tworzyć tylko go sprzątnąć. Zwłaszcza ten prawny.

Niech żyje Książę !
Niech żyje Sarmacja!

PS: Z argumentów typu mała społeczność, system prawny musiałby być przeogromny będę starał się twórczo kpić - oczywiście w granicach mej marnej twórczości.
@TadeuszBrus nie jesteśmy w kościele, tu liberty nie są najważniejsze xD
@TadeuszBrus ale warto skomentować xD
@leszcz
Przepis ma otrzymać brzmienie: "Książę ustala kolejność list kandydatów na karcie do głosowania w drodze losowania." a więc bez wykładni czcigodnego trybunału się nie obejdzie.
@leszcz zabawna konstrukcja nieprawdaż xD Jak mogłoby zabraknąć drobnej manipulacji w artykule o manipulacji. Prostując chodzi oczywiście o "ustalane przez Księcia w drodze losowania".
@AJPiastowski twierdzi Pan, że jest w stanie swoimi komentarzami pod bulwarowym artykułem wpłynąć na posłów? Cóż to za słabi posłowie musieliby być xD
@AJPiastowski Afery nie szukam, poklasku tym bardziej. Chociaż xD ... Opisuję to co dzieje się w Księstwie. To jakiś problem? Fakt, że czuje się pan w obowiązki wziąć w obronę JKM świadczy tylko o braku zrozumienia dla tego co opisuję jestem ostatni w Sarmacji, który ośmieliłby się na atakowanie Księcia. Co nie znaczy, że ze wszystkim muszę się zgadzać, niczym klakier Szanowny Panie.

Problem jest i jak Pan słusznie zauważył nie tylko w Sarmacji. Sposób głosowania nie jest istotny, To że społeczeństwo jest małe tego problemu nie eliminuje. Argument niewielkiego społeczeństwa nie jest dla mnie żadnym argumentem, wykorzystuje się go w dyskusji z braku innych.
@BvTJ Pusta makówka rozpaczliwie szuka zajęcia
@Nthiefs Nic nie stoi na przeszkodzie by ten projekt wskrzesić!
@PiotrdeZaym Może jest możliwość zaproszenia na obchody? Byłoby fantastycznie
Magda Hasse działa jeszcze w mikronacjach?
jak w agencji towarzyskiej
no faktycznie, ktoś sie pomylił i na hansa zagłosował
jestem ciekaw komu p Hans podziękujesz za głosy xD
Nie przeczytałem, ale komentarze raczej pozytywne a więc "świetny artykuł" oby tak dalej