Ignacy Urban de Ruth
Komentarze
Witam,
trochę za dużo regulaminów. ;)
@MAP pisał też Strzał z Duppy: "Przez wzgląd na zatwardziałość serc Waszych pozwoliła Wam Powaga oddalać dzieci Waszych sąsiadów, lecz od początku tak nie było. Powiadam wam zaprawdę: Kto oddala teutońskie dziecko lub baridaskiego starca, ten źle czyni!"
@MAP Takim oto zatwardziały Prorok Powagi, Stał z Duppy, zaleca duchową lewatywę. Pisze on w swoich Skryptach Czarnoleskich: "Zadanie to spełnia duchowa lewatywa - po kilku próbach odbywa się przełamanie linii obrony, zburzenie murów babilońskich, nazywajcie to, jak się wam podoba". Niestety Prorok nie daje prostych odpowiedzi. Musimy sami rozpoznać w duchu, w Powadze, jak realistycznie uskutecznić duchową lewatywę, jak trafić i przemowic do zatwardziałych Sarmatów.
Jako teutońskei dziecko hodowane na sarmackim cycu mogę tylko zaświadczyć, że warto grosza dać wiedź... wanderlejowi!
@MAP, oczywiście, można też nie pomagać. Każde z nas może znaleźć wiele racjonalnych i polityczno-emocjonalnych argumentów, aby - w tych konkretnych przypadkach - nie pomagać. Pytanie jest proste - czy to coś zmieni? Wciąż przecież będą chorzy, cierpiący, głodni, jadem plujący, niedokarmieni, niedosłyszący, niedowidzący, paralitycy, potrzebujący, sieroty, trędowaci i ubodzy. Cała piękna historia Sarmacji utwierdza nas w przekonaniu, że lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, diuczej otwartości na świat, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności. Szczególnie, ze w tym przypadku, bylyby te złe uczucia kierowane ku teutońskiej dziatwie i biridaskim starcom. Wszyscy oni zasługują na pomoc!
@Jul zasadniczo to forma wzorcowa, wyparta przez obrzydliwy uzus wsparty przez opresyjną władzę mojego v-męża, brzmi: baridaskie. ;)
Ja też zupełnie nie pamiętam - dlatego szukałem na forum
@SantiVilarte, poszukiwania na szybko, dają takie wyniki: http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=246&t=4449#p44730 i http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=119&t=4742#p47497.

Swoją drogą, Wuju-Autorze, czy to nie powinna być (jak w linku wyżej), Królewska Kolej Transteutońska?
IKS.DE Miał być głupi żart, a wyszło, że nie przeczytałem. @SantiVilarte to była prawdopodobnie, na ile mogę sb przypomnieć "na już", jedna ze "spółek" kolejowych w ramach Złotej Wolności i Mapy.
@SantiVilarte Trzeba kupić bilet i przyjść na dworzec o dobrej porze. Potem to już się toczy samo :D
@Jul a to on nie jest taki specjalnie? ;O
@ignac zapytał oczywiście z ciekawości, chciałby bowiem poznać autorów tego bardzo przed laty udanego eksperymentu.
Oto powstały spekulacje, czy republika tkaczek zostanie wskrzeszona?
@defloriusz Niestety, nie tylko gimby... Aż takim jesteście dinozaurem xD
Bez sensu ta porażka Ormala...
@JanuszekPalasz W takim razie chyba powinna iść za tym zmiana herbu i polskiego brzmienia? :P
@JanuszekPalasz Nie zrozumiałem. W sensie zaproponował zmianę na Hipogryfa? :)
Nie kumam tego - w herbie gryf, w polskim tłumaczeniu nazwiska gryf, a brzmienie oryginalne nazwiska: "z hipogryfa". To się nie spina, przecież gryf to miks orła i lwa, a hipogryf (jak sama nazwa wskazuje - koń, gr. hipos) - orła i konia.

Reszta gites :P
Tłustodupo są najcwańsi, jeszcze Was wszystkich powiozą ;p
Muzyka Zenka śmierdzi :c
6fb690f3d2dce2d96fdd1f414e67067c.jpeg
@Albert no ja w Altborju jestem szefem, moze to faktyczbie to :(
Jak to zrobić, żeby pamiętac? Powinienem się bić na zapleczu, a będę w 3. klasie :c
@RemigiuszL SPFJ-FR została włączona do SZPM
Cytuję:
Warto więc wybrać się na salę sejmową i zobaczyć jak debaty w Sejmie wyglądają. W zasadzie, poza wyjątkami, są to niemrawe, stricte proceduralne, wypowiedzi Marszałka/Wicemarszałków Sejmu. Nie ma w Sejmie debat. Brakuje dyskusji i refleksji. Jest to, być może, spowodowane tym, że nie ma o czym dyskutować, że wszystko jest jasne w momencie składania wniosku, że koledzy w kuluarach już wyjaśnili

Ot, dojrzała demokracja xD