Ignacy Urban de Ruth
Komentarze
@LudwikTommo, i widzisz, nie trzeba być licencjonowanym proktologiem, żeby wyciągnąć dobry tekst!
@AlbertJanMaat, przeprosiny to za mało! To się trzeba leczyć!
Panie, kilka lat temu to Prefekt juz by tu byl :c
2 września*
No i zbudowanie czarnego charakteru braci at Atera jest trochę nachalne. Bracia Be mają lepszy profil :c
Daję serducho za włożoną pracę. Jednak, szczerze pisząc, muszę przyznać, że tekst niewiele mi wyjaśnił. Rzucił (zasugerował?) wątki, ale nie ich pociągnął. Trochę kręcenie się w kółko :/
@anglov Dlatego nazwałem to potocznym. Tu przegiąłem - ale do języka najwyższej próby tego rozumienia też bym nie wrzucił. Dziw aż, że jest wymienione jako pierwsze ;p
No w zasadzie jeśli cytujemy tenże SJP dokładnie, to proszę zważyć na 1. znaczenie słownikowe. Ja potraktowałem je jako potoczne, ale fakt - skoro nie ma adnotacji, to chyba w ogóle nie ma dyskusji nad rozdzielnością pojęć? :D

No konsens faktycznie odnosi się tylko do tego znaczenia pierwszego, może się zagalopowałem. Chociaż to głupie, tak rżnąć łaciną :c
@anglov Po pierwsze primo - w mowie potocznej nie ma za bardzo różnic. Po drugie primo - jeśli chcemy być ąę, a chcemy - piszmy konsens :)
BTW dobry pomysł z tym orłem (na górze arta). W zasadzie to teraz wygląda dużo lepiej, niż w normalnym herbie. Może zmienić herb na taki właśnie? Tylko dodałbym pięć gwiazd, jak na fladze :)
Zaszczyt jest baridaninem i członkiem rodu A-M? Szkoda, że nigdy mnie nie spotkał :C
Po co jeździłaś samochodem po dworcu? :O
Jak w Gdańsku, to wiadomo, że zagraniczna! xD
Tzn. bardziej mi chodzi o to, że przekombinowana forma. Ładniej wydany artykuł, albo nawet pdf jest po prostu wygodniejszy :)
Nie wszystko złoto, co się świeci :c
Kadencje superowe, przemyślenia bardzo sensowne - znakomity tekst; tylko z tym liczeniem na mnie to pojechałeś Pan grubo! xD
@RemigiuszL No Morvan i to ma akurat trgo samego autora, wiec nic dziwnego :p
Ej, bez kitu - to jest zaczerpnięte z Historiae Sarmaticae xD Musimy to jakoś przeredagować... Co za jakieś Europy i Afryki! Mamo!
No ale jak z Europy, jak mamy inny zupełnie glob? xD
I czy to w ogóle spójne z Historiae Sarmaticae?
Plus:
1. Ciekawe byłoby zróżnicowanie herbów (np. płaszczy) księcia i książąt seniorów. W Dreamlandzie płaszcze seniorów są niebieskie (u nas to teutońskie, wiem).
2. Jeszcze coś dla Króla Baridasu :P
Wszystko bardzo ciekawe! Poza tym:
Cytuję:
możliwa wówczas jest sytuacja, iż herbownych danego herbu będzie więcej niż jeden

To wygląda lujowo :c
TA

MARKA

WRACA <3
Chciałem tylko zaznaczyć, że okolcie Ormala nie leża w granicach operowania przez Pogotowie Górskie w Baridasie.

Na terenie mojego lenna funkcjonują tylko ochotnicze grupy poszukiwawcze złożne z pasterzy.JŻadko znajdują choćby ciała. Jak ktoś jest idiotą i idzie na Ormal, chociaż nie umie, ani nie ma po co, niecj stamtąd nie wraca. To nasza dla góry ofiara.

W kwestii naruszenia granic lenna przez służby górskie, będę się zwracał do władz państwowych o informacje.


:)
*niewątpliwie