Ignacy Urban de Ruth
Komentarze
Czy jest przewidywane przeprowadzenie jakiejś uprzywilejowanej szybkiej linii łączącej centra logistyczne stref z Grodziskiem? Jako członek prowincjonalnego Gabinetu z chęcią bym z takiej korzystał, nawet jeśli wymagałaby używania granatnika! :)
W kraju jest kryzys (ekonomiczny, jak rozumiem)?? o.O
@Jihymed Z drugiej strony patrząc - całkowite przekreślanie/ignorowanie tego, co już jest, też jest słabe :/
Tantiem komentarzowy, bo serduszkowy to za mało! :)
Do trzech wtyczek Książę
Polecam się na członka-korespondenta. Mogę być Waszym B. Piaseckim! xD
Diuku Czuguł-Chanie, recenzujcie!!! @piwniczak
Imho dobry pomysł! Czekamy na równie dobrą praktykę.
@Vanderlei jest. Byłem niespełna rozumu. Niech czlowiek dobrej woli z uprawnieniami wykresli ten kawalek pls
To ja się tylko pochwalę, pryz okazji, że nie zarabiam na serduszkach - możecie śmiało lajkować! xD
Cytuję:
Nie otrzymałeś tantiemy od serca z powodu braku środków na koncie RM w artykule nr 10851
Wymagana mała poprawka: opóścił ;)
Cytuję:
(...) razem z Księciem wyznajemy zasadę, że lepszym rozwiązaniem jest się skupić na ciężkiej, często niewidocznej pracy, niżeli na szumnym ogłaszaniu się (...)

[Częstokroć] wygląda to jednak inaczej.
>zmiana Marszałka Dworu
>krótka i mało ważna wiadomość
iks.de
@RCA oczywiście, że były merytotyczne przesłanki do zmian. Trudbo też przyjąć deklarację o niewtrącaniu się, kiedy jest nieprawdziwa - bo połączona z absurdalnymi agresywnym domaganiem się "prawa do własnej oceny", no i z tym ostatnim zdaniem.


Zrozumcie, Wasza Mość, że cali jesteście teraz instytucją i organem państwa. Nie ma podziału na urząd Księcia i piastuna urzędu. Dlatego powyższe pretensje to jest jakiś cyrk...
Szanuję!
@Zhao Tak, da się to ładnie wsadzić w herb. To jest imho dobry pomysł.
@Arsacjusz tak sobie nad tym myślę dalej - i chyba bym wyszedł z takiego startu, że podstawą ustrojową dla Baridasu jest Akt Unii (czy jak to się tam nazywa), który przekazuje kompetencje władzom KS - a więc tutaj jest dosyć blankietowa delegacja. Wykonują ja władze KS zgodnie ze swoim porządkiem prawnym, co powoduje umiejscowienie KB w porządku konstytucyjnym KS (na mocy ww. przepisu traktatowego), a to dokonuje się za pomocą ustawy opisanej w powyższym poście.

Nwm, to skomplikowane. W zasadzie mamy piękną sui generis sytuację ustrojową. Mrr <3
Swoją drogą - nwm, czy przy Baridasie nie podjąłbym się jakiegoś wyróżnienia. Wiadomo, działa jak prowincja itd., ale jest jednak zewnętrznym bytem i przejawia się to w tym, że jednak podstawą jego działania jest Ustawa Sejmu o KB, a nie przepisy regionalne. Także PK są oktrojowane, zgoda, ale jednak istnieje odmienność ustrojowa ze względu na tę ustawę. To taka lekko zarysowana uwaga po pobieznej lekturze tekstu.
Mam kolegę, który twierdzi, że ten tytuł mówi o podsumowaniu koronacji Króla Baridasu.
Uh, go. Tego Hugo. @Hugo
Dopiero to zobaczyłem (mimo oznaczenia mnie w komciu xd)! Cudowne :)
Nie była sarmacka, tylko baridaska. A wojska były sarmackie. #teutoniastajl
A co do MW - Dreamland wchłonąć, a Wandystan niech umiera na peryferiach :)


Dla niekumatych von Wittów: żartuję. Jest nam Korona Arbuzów potrzebna, jak USA był potrzebne USSR. :)
@RCA ale na Awarę już tak. Wiec czemu nie dalej? :)
*nie będę się o to napierdzielał