Gazeta Teutońska, Gotfryd Slavik de Ruth, 04.06.2017 r. o 12:41
Festyn z okazji dnia dziecka w Ruhnhoff.
Seria wydawnicza: Enderasja

Dnia 3 czerwca br. w Ruhnhoff odbyła się już trzecia edycja, rodzinnego piknika z okazji dnia dziecka. Ponownie za organizacje odpowiadały Władze Miasta oraz Teutońska Lwi Gwardia Królewska, przy bardzo dużym zaangażowaniu byłych żołnierzy 150„Teutońskiego”batalionu pancernego. Na terenach Wielkich błoni miejskich i sąsiedniego parku Eleonory Wilhelminy, odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Dziecka.P
iękna, słoneczna pogoda oraz moc atrakcji przygotowanych na pikniku z okazji dnia dziecka zapewniły wspaniałą zabawę wszystkim jego uczestnikom. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele konkursów sprawnościowych, plastycznych i zabaw integracyjnych.

F
unkcjonariusze TLGK dla najmłodszych i nie tylko, przygotowali wiele atrakcji, takich jak ścieżka saperska, most linowy, tor sprawności dla dzieci, trenażer samochodowy oraz trenażer strzelecki. Najmłodsi mogli skorzystać także z zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach oraz wziąć udział w organizowanych konkursach i zabawach. Była także możliwość popływania kajakiem oraz rowerem wodnym.

N
ajmłodsi uczestnicy festynu oblegali dmuchane trampoliny oraz stoiska ze słodyczami. Równocześnie odbywały się konkursy indywidualne i rodzinne, których uczestnicy honorowani byli atrakcyjnymi nagrodami.
Militarny charakter podkreślały konkursy strzeleckie. Na mini strzelnicach, można było sprawdzić umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz ASG.

S
ekcja saperska prezentowała specjalistyczne wyposażenie, uświadamiano najmłodszych i ich rodziców o zagrożeniach jakie stwarzają niewybuchy oraz zasad posterowania po ich znalezieniu.
Sekcja lekkiej piechoty zapoznawała z swoim wyposażeniem i umiejętnościami walki wręcz. Dodatkowo organizowano pokazy dynamiczne z licznymi efektami pirotechnicznymi.

C
ałość uzupełniały pokazy i przejażdżka pojazdami; największą popularnością cieszyły się przejazdy motocyklem BMW R75 z lat 40 XX wieku. Można też było zapoznać się z innymi pojazdami,wykorzystywanymi obecnie przez jednostki 4 Waht piechoty gwardyjskiej TLGK w Ruhnhoff. Dużą popularnością cieszyły się pokazy pojazdów do przewozu VIP-ów; BMW X5 oraz pojazdów terenowych używanych na co dzień przez funkcjonariuszy jak popularne : Humvee czy Land Rover.

B
yły konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, dużo muzyki, tańca i różnych smakołyków. Atmosfera dobrej zabawy udzieliła się również rodzicom, którzy chętnie dołączyli do swoich pociech. Tradycyjnie już w punkcie gastronomicznym można było również skosztować bigosu, wojskowej grochówki oraz potraw z grilla. Był też zimne napoje, które obok „ściany wodnej” cieszyły się dużym powodzeniem z uwagi na wysoką temperaturę i przysłowiowy „żar lejący się z nieba”.

FOTOGALERIA
j1ye0Y85.jpg
L5N29m9h.jpg
EoeHH6wk.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 934,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Fryderyk von Hohenzollern, Julian Fer at Atera, Yupeng Beijin-Zhao, Roland Heach-Romański, Guedes de Lima, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Henryk Wespucci.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Integracja wojska ze społeczeństwem to zawsze dobry pomysł :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Nić tak nie pomaga zainteresować dzieciaki, jak właśnie sprzęt wojskowy i służby mundurowe. Radość najmłodszych jest bezcenna, i warto w nich inwestować.
Permalink
Guedes de Lima
Zgadza się. Obcowanie z wojskiem. To coś co dzieciaki lubią najbardziej.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Mam nadzieje że to nie ostatnia impreza dka cywilów ze strony wijsja :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak pokazuje życie jest to już trzecia edycja. Tak wiec liczę że będą i następne ;) bo w końcu robimy to dla najmłodszych w dniu ich święta. A skoro do tego dołączają sie różne organy państwa to tym bardziej cieszy.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.