Niespodziewany lider Ekstraklasy
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Za nami już trzy kolejki 29. sezonu rozgrywek Ekstraklasy. I póki co sezon ten przynosi niespodzianki. Faworyci zaliczyli już potknięcia, a stawce ekip przewodzą ekipy skazywane na przeciętność.

Znakomity stary rozgrywek zaliczył FC Czarnolas. Trzy mecze, trzy zwycięstwa, dziewięć punktów, dziewięć goli zdobytych i ani jednej straconej. Podopieczni trenera Leszczyńskiego są największym pozytywnym zaskoczeniem początku sezonu. Czarnolesianie pokonali już FC Grodzisk, FC Bullace i Republikanów.

2C7bWdX0.jpg

Na drugim miejscu kolejne pozytywne zaskoczenie sezonu. Anioły prowadzone przez Roberta von Thorna może nie grają efektownej piłki, ale efekty póki co są więcej niż dobre. Dwa gole i siedem punktów. Pokonanie obrońców tytułu i Republikanów musi budzić respekt.

Wielcy faworyci i dominatorzy poprzedniego sezonu zaliczyli już po jednej wpadce zajmują póki co trzecią i czwartą lokatę. Krasnoludy zaliczyły porażkę w sarmackiej stolicy z beniaminkiem FC Grodzisk. Jednak w pozostałych spotkaniach imponowały formą strzelecką. Na Łące pod Wulkanem Rantiochczycy pokonali Grabarnię 4:0, a FC Bullace aż 6:2. Synowie wpadkę zaliczyli już na inaugurację przegrywając z Aniołami. Jednak kolejne kolejki przyniosły dwa pewne zwycięstwa po 3:0 nad FC Auterra i Grabarnią.

W środku stawki znajdują się póki co dwaj beniaminkowie z Sodomii i Grodziska. Słoniki wbrew przedsezonowym obawom dobrze rozpoczęły rozgrywki w najwyższej klasie rozgrywkowej i po trzech seriach spotkań są niepokonane (zwycięstwo i dwa remisy). Całkiem dobrze radzi sobie także FC Grodzisk. Po klęsce na inaugurację (porażka 0:4 z Czarnolasem), stołeczni sensacyjnie pokonali Krasnoludy i zremisowali ze Słonikami. Ponadto zostały rozwiązane problemy na ławce trenerskiej. Tomasza Ivona Hugona zastąpił Rafał Sokołowicz.

WMrvblV7.jpg

Wbrew przedsezonowym zapowiedziom póki co zawodzą Republikanie. Scholandczycy wygrali tylko jeden mecz z Bullace. Jednak słaby start sezonu można usprawiedliwić faktem, że ekipa Gauleitera Kakulskiego póki co grała tylko wyjazdach.

W strefie spadkowej bez ani jednego zwycięstwa na koncie znajdują się FC Auterra, Grabarnia i FC Bullace. Największą niespodzianką jest obecność w tym gronie Zombiaków. Co prawda aż dwa z inauguracyjnych spotkań rozegrali przeciwko Krasnoludom i Synom, ale rozmiary tych porażek (0:4 i 0:3) nie wróżą dobrze na przyszłość. Twarde zderzenie z Ekstraklasą zalicza Bullace. Aż jedenaście straconych goli z pewnością boli. Co gorsza podopieczni Alberta Felimi-Liderskiego nie zdobyli jeszcze punktu. Pewien zawód panuje także Auterrze. Brązowe medale zdobyte w poprzednim sezonie rozbudziły nadzieje kibiców w Loardii. Trzeba jednak przyznać, że dotychczasowi rywale byli wymagający, m.in. aktualny mistrz i obecny wicelider.

2ewfh5L3.png

Sobotnia kolejka na pewno przyniesie przetasowania w tabeli. Najciekawiej zapowiada się starcie aktualnego lidera i wicelidera w Czarnolesie. Bardzo ważny mecz także na dole tabeli. O przełamanie złej passy i pierwsze zwycięstwo w sezonie powalczą Grabarnia i Auterra.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
FC Czarnolas
KS Anioły Grodzisk
FKK Rantiochskie Krasnoludy
Synowie Wandy
YK Słoniki Sodomia
FC Grodzisk
Republikanie Scholandia
FC Auterra
CKS Grabarnia Grodzisk
FC Bullace
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
9
7
6
6
5
4
3
1
1
0
9:0
2:0
11:5
6:1
2:1
3:5
2:3
0:4
1:8
2:11

Ekstraklasa i SLP na żywo
Serduszka
11 270,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Jakub Arped-Friedman, Mustafa Owski, Timan Demollari, Albert Felimi-Liderski, Juliette Alatriste, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Ignacy Urban de Ruth, Paviel Gustolúpulo, Cudzoziemiec, Tomasz Ivo Hugo, Henryk Leszczyński, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Guedes de Lima, Rafał Sokołowicz, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Timan Demollari
Klasa, tow. prezesie!
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
W przyszłym sezonie Beton zaleje te rozgrywki!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Za 6 lat Yalen będzie na górze xD
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.