Vox Populi XIV/2017
Seria wydawnicza: Vox Populi

Za oknem słoneczko, wiele osób wyjechało na urlopy, jednakże największym w tym czasie ciosem dla narodu baridajskiego jest odejście naszego wicekróla. Jednak czarna krecha stara się i trzyma poziom.
7a8708p9.jpg
Polityka i społeczeństwo
Juz jakiś czas temu Czcigodny Konrad Jakub Arped Friedman przedstawił nam swój program wyborczy. Teraz już wiemy że zapewnił mu zwycięstwo w zaciętej walce o fotel kanclerza. Wszystko wiemy dzieki niestrudzonej pracy Niezależnej Agencji Mediów! A, Różnica była minimalna!

Wiele aktów baridajskich czeka na zatwierdzenie przez strażnika kluczy. Pamiętamy że tę funkcję pełni wicekról, więc prawdopodobnie poczekamy z tym jeszcze. Natomiast zatwierdzone akty to:

Juz po pierwszej turze, za zdobyte głosy podziękował K.J. Arped Friedman

Fryderyk von Hohenzollern zwrócił uwagę na sytuacje w Eislar, jednakże przekształciła się ona w dość rozbudowana konwersacje (?) Pomiędzy JKM Tomaszem Ivo Hugonem , a Hrabią Alatriste

W bardzo niekorzystnym świetle Baridas przedstawia Salvadore van der Saar. Otóż prosi on publicznie panie i panowie o zamknięcie wrót do Baridasu! Oto pokazuje on godna potępienia postawę próbująca sklocic świetnie współpracujące narodu Baridasu i Sclavinii. WSTYD!

Pytania na przyszłość, snuje Markiz von Hohenzollern. Czego oczekujemy i co chcemy robić? Oto zadane pytanie . Do odpowiedzi wywołujemy...

Powiadają, ze kto pyta nie błądzi. Więc Fryderyk von Hohenzollern pyta. O udział NPB w wyborach. Związmy to z późniejszym artykułem Ostatnia nadzieja
0X4tZ2kt.jpg
Kultura i sport

Vladimir stworzył komiks z okazji 6. Sarmatnicy Markusa Arpeda
Powstaje radio Gidena trzymamy kciuki.

Ekspedycja do dżungli czyli pierwsze próby rozpoczęcia narracji przez Władysława II von Habsburga. Trzymamy kciuki o czekamy na więcej.

Kolejny artykuł gazety Teutonskiej. (Czy nie za dużo o niej przypadkiem w Voxie?) czy grozi nam ocieplenie klimatu. Takie osoby jak ona na pewno zarażają.


Natomiast Diuczessa Karolina informuje o nieoficjalnej wizycie JKM. Wielki skandal wywołał brak zainteresowania przez media.

Obecnie wszystko sportem się opiera. A głównie piłka nożna. Więc oto wszystkie aktualne i trochę mniej, relacje z SLP.

Informacja specjalna

Do świata żywych powraca Diuczessa Wspomożycielka Cieszmy się i radujmy, gdyż takie chwile nie zdarzają się często. Otwieramy szampana! No już nie ociągamy się!


Tutaj klasyczna wiadomość o mojej sklerozie ;) you know what you must do!

Z poważaniem
Pisarz dworu
(-) Jihymed Niezyd.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Julian Fer at Atera.
Serduszka
6 844,00 lt
Ten artykuł lubią: Timan Demollari, Karolina Aleksandra, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Konrad Jakub Arped-Friedman, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Julian Fer at Atera, Fryderyk von Hohenzollern.
Komentarze
Niegosław Sarewicz
Nawet nie skomentuję. Wstydem jest wprowadzanie totalitaryzmu przez wszechwładnych Hohenzollernów w Baridasie.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Chce uslyszec wiecej o totalitaryzmie w Baridasie!
odpowiedz
odpowiedz
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Salvadore Po pierwsze niech nie zapomina pan o tym, że właśnie to zrobił.
Po drugie, niech mi waszmośc pokaże gdzie w Baridasie jest totalitaryzm? Proszę pamiętać, że Eislar nie uzyskało autonomii, i nie zapowiada się na to aby odzyskało. To tak jakby powiedzieć że mamy totalitaryzm w Scl, bo włada Konsul, albo w Teutonii bo włada Król...
Po trzecie, jeżeli panu się cos nie podoba, to proszę wylecieć tym swoim balonem i uważać gdzie wiatr pana znosi bo następnym razem wyjmę proce i zacznę kamieniami strzelać....
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Pstfu. Co ja plotę. Nie odzyskało tylko otrzymało.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no i git :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Nawet nie skomentuję. Wstydem jest wprowadzanie totalitaryzmu przez wszechwładnych Hohenzollernów w Baridasie.
Trol to zawsze trol, a ten zasługuje tylko na jedno "l", bo jest świecie przekonany o tym, że jest dowcipny, a kiepsko mu idzie.

PS: Na samym trolowaniu nikt jeszcze zbyt daleko nie zajechał, wiec mam nadzieję, że już niedługo będziemy żegnać @Salvadore :D
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
Prawda w oczy kole. I nie, jam nie usiłuje nie usiłuję być dowcipny, lecz fakty tymże osobnikom przedstawić, którzy to ich nie zauważają.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Salvadore No to przedstaw te fakty. Jestem ich bardzo ciekaw, nie sledze ostatnio Baridasu.
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
@defloriusz Śpieszy jam już dla waści i dla osobników wszech z odpowiedzią.

Primo - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze bezczelnie zastrzegają sobie monopol do orzekania, co jest autonomią, a co nie jest, oraz kto ma prawo do tworzenia armiji - według nich jeno ichmościowie mają do tego prawo. Nie bez powodu baridajska armia jest posiadaniu skrótu takowego, jako jest w posiadaniu. Zakazywanie osobnikom inszym armiji i organizacyi armijnych tworzenia jest oznaką ichniej słabości, którą jednakowoż starają się ukryć prężąc swoje nikłe muskuły poprzez wprowadzanie totalitaryzmu na ichnich ziemiach.

Secundo - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze w obawie przez osobnikami o poglądach od ichniejszych inszych wnioski, co z balonu mego jam w postaci papierowej na Kurię, która to jednakowoż raczej kurnikiem zwać się powinna, zrzucane są, pod ziemię pod Wielkim Murem wsadzają. A ponieważ z uwagi na tą właśnie konstrukcje tamże wykopków archeologicznych się nie prowadzi, to nadzieje takowoż znika na owych manuskryptów znalezienie. Oto, jak zamordystyczne władze Baridasu fałszują ichnich ziem historyę.

Tertio - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze armiję prowadzą, która to wedle ichmościów nikłego rozumu jedyną, która istnieć powinna jest. I skrót tejże armiji, która jednakowoż raczej niż armiją organizacyją przestępczą zwana być powinna, doskonale charakter jej odzwierciedla.

Quarto - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze w obawie przed prawdy ujawnieniem tychże osobników, którzy prawdę ową przedstawić się starają bezczelnie trollami nazywają, co ich słabości ewidentną oznaką jest i tego, iż skończyły im się argumenty. W dodatku po wypiciu wystarczającej do przytomności i dostrzegania zdolności stracenia syropu klonowego ilości wszędzie klony widzieć zaczęli. Choć czort wie, czy to od tego syropu klonowego, czy to od upałów w Ciudad de Bravo tak się im w tych nikłych łepetynach poprzewracało.

Przykładów znacznie więcej jest, ale szkoda mi pióra gęsiego i kałamarzu sobie zużywać na tego typu osobników.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Ichmościowie nie mają nic rozumu i godności osoby ludzkiey!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Salvadore pan sobie kpi?
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Fajne wydanie:)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
/zabrakło mi zmniejszacza zdjęć (który je powiększa do odpowiednich rozmiarów)/
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.