Gazeta Teutońska, Andrzej Fryderyk, 07.08.2017 r. o 13:00
Teutończycy, na smoka!
Seria wydawnicza: Zemsta Azmalotha

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
To miały być zwykłe obchody 14 rocznicy naszego kraju. Wszyscy mieli się świetnie bawić, a echo zabaw miało nieść się po całej Teutonii. Zamiast tego, o wydarzeniach na imprezie usłyszała cała Sarmacja i Baridas. Donośny ryk przeszył niebo. Ziemia się zatrzęsła. Królowie abdykowali. Wsie zaczęły płonąć. Piwo zrobiło się ciepłe – wszelkie najgorsze katastrofy rozpoczęły się na terenie całej Sarmacji i w jej okolicach. Albowiem odrodził się Azmaloth.

Azmaloth stworem był mitycznym, zgodnie z podaniami pokonanym przez Eryka z Marduk. Był to smok, najczystszej rasy. Istota próżna i pyszna. Nie jest wiadome, czym jest smok, który nawiedził Sarmację. Choć sam siebie nazywa tym samym imieniem, podaje się za brata mitycznego Azmalotha. Zdaje się też dzielić jego pychę i przekonanie o swojej sile.

Smok nie przedstawia swojego pełnego potencjału. Jak sam zapowiedział na uroczystości:
Cytuję:
<Azmaloth> TERAZ JA MAM ZAGADKĘ DLA CIEBIE!
<Azmaloth> ILE DNI BRAT MÓJ KONAŁ PRZEZ CIEBIE DRĘCZONY, PO DWAKROĆ TYLE BĘDĘ TWĄ OJCZYZNĘ PUSTOSZYŁ!
* Azmaloth odgryza głowę jednemu z diuków goszczących na uroczystości.
<Azmaloth> I NIE POKONACIE MNIE! SPALĘ WASZ KONTYNENT DO DNA!
<Azmaloth> POMSZCZĘ KRÓLA SMOKÓW!

Smok nie będzie nas wyłącznie terroryzować bez końca. Możemy tylko przypuszczać, co się stanie po czasie przezeń wyznaczonym. Dlatego musimy pokonać bestię jak najszybciej, póki nie objawiła swej pełnej mocy. Jak tego dokonamy, zależy wyłącznie od Was…

Wzywam każdego Teutończyka, do wyciągnięcia swego miecza i ruszenia na smoka z pełną siłą, póki jego odporność jest niższa. Ten stan też może nie utrzymać się wiecznie!

Pamiętajcie, że najwaleczniejszych nie ominą sowite nagrody. Pamiętajcie, że oprócz obrażeń liczy się każda akcja, wspomagająca jego zabicie. Niezwykle ważna jest też komunikacja – wszelkie raporty o dokonanych zniszczeniach są niezwykle pomocne w organizacji akcji ratunkowych i stawiania służb w stan gotowości.
Serduszka
9 596,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Timan Demollari, Niegosław Sarewicz, Karolina Aleksandra, Tomasz Ivo Hugo, Thimoteus ik Hohentsolern, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Jacek Gmoh, Vladimir ik Lihtenštán, Henryk Wespucci, Adam Jerzy Piastowski, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Timan Demollari
Oj, mam nadzieję, że to nie moja głowa.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@demollari Quest poboczny: znajdź diuka, któremu odpadła głowa.
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
@Karolina Prokrust Zombiakov?
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Smok ma jeszcze tyle życia. Ma go więcej niż my. :(
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Trzeba wezwać Daenerys ona ma rękę do smoków ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.