Gazeta Teutońska, Joanna Izabela, 07.08.2017 r. o 22:01
Teutońska Akademia Medyczna – organizacja na czas walki ze smokiem
Seria wydawnicza: Teutońska Akademia Medyczna

Przedwczoraj w godzinach wieczornych na terenie Sarmacji pojawił się smok. Z tego względu wszystkie szpitale TAM zostały postawione w stan najwyższej gotowości oraz uruchomiono odpowiednie procedury.Do czasu unieszkodliwienia smoka zwiększono ilość personelu oraz zgromadzono odpowiednią ilość leków.Szczególnie obciążanymi jednostkami są: SOR-y, oddziały chirurgiczny wraz z salami operacyjnymi oraz Centrum Leczenia Oparzeń. Ze względu na przybywającą liczbę ofiar, liczba dostępnych karetek do mniej ważnych wyjazdów została zmniejszona.


W80TWmY0.jpg


1. Ilość miejsc oraz liczba poszkodowanych
Liczba łóżek na wszystkich oddziałach chirurgicznych szpitali TAM rozmieszonych na terenie Teutonii wynosi 150. Obecnie w szpitalach znajdują się 92 osoby poszkodowane. W Centrum Leczenia Oparzeń znajduje się 30 łóżek dla osób najbardziej poparzonych w wyniku starcia ze smokiem, wszystkie obecnie są zajete. W innych regionach Sarmacji dysponujemy około 210 łóżkami na oddziałach chirurgicznych. Na razie zajętych jest tam tylko 26 łóżek przez poszkodowanych, a przygotowanych na przybycie kolejnych jest 110. Reszta zajęta jest przez osoby, które wymagały innej hospitalizacji w trybie natychmiastowym.Liczba zmarłych w szpitalach obecnie wynosi 30. Oprócz tego codziennie na SOR zgłaszają się osoby z mniejszymi obrażeniami zadanymi przez smoka, niewymagającymi pobytu w szpitalu.

TmJNqqFc.jpg

2. Lekarstwa i środki opatrunkowe
Obecnie jesteśmy pokryć bieżące zapotrzebowanie na leki i środki opatrunkowe, jednak ze względu na coraz większą liczbę poszkodowanych, jesteśmy otwarci na pomoc samorządów, jak i osób fizycznych. Do tego zachęcamy wszystkich do oddawania krwi, ponieważ zaczyna jej brakować. Szczególnie chodzi nam osoby z grupą AB Rh-, ponieważ jej najbardziej brakuje.

Q7Ckkqa4.jpg


3. Kadra i wolontariusze
Mimo że większono liczbę dostępnego personelu, pracy jest aż za dużo. Dlatego też chętnych wolontariuszy zapraszamy się do zgłaszania się do Teutońskiej Akademii Medycznej. Każda para rąk jest na wagę złota, szczególnie, że są zadania do których nie potrzeba żadnej wiedzy medycznej, natomiast dla osób które uczą się tego zawodu jest to dobry moment, żeby sprawdzić swoje umiejętności. Głeboko wierzymy, że razem poradzimy sobie z zagrożeniem oraz uda nam się ocalić wiele istnień ludzkich.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andrzej Fryderyk, Tomasz Ivo Hugo, Karolina Aleksandra, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
8 305,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Tomasz Ivo Hugo, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Krzysztof Czuguł-Chan, Konrad Jakub Arped-Friedman, Karolina Aleksandra, Niegosław Sarewicz, Roland Heach-Romański, David de Hoenhaim.
Komentarze
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
A jaka pomoc będzie w przypadku zwęglenia bądź wypatroszenia?:)
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@Wiki Pomoc w pochówku.
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Dziękuję. Na koszt państwa?
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@Wiki na koszt zwęglonego lub jego rodziny :D
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
To ja już idę oddać krew. 0rh- dla innych błogosławieństwo, dla mnie przekleństwo...
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Brakuje mi w tym artykule paru słów o egzorcyzmach jakie koniecznie trzeba odprawić, aby wypędzić złego z poszkodowanych.
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
@Vulpis BRh- jest większym przekleństwem, ale mogę nieco oddać. :)
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
@Nthiefs w razie braku 0rh- pasuje dla każdego ale dlamnie tylko 0rh-
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Jak będzie jakiś mózg do przeszczepu to ja wezmę. Nikt nie chce zostać dawcą?
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
Rh- to ślad po obcej inżynierii.
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
podobno 0rh- jest tą tak zwaną Błękitną krwią (lecz nie wydaje mi się abym miał królewskie pochodzenie)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.