Z Ciuad de Bravo II - Farmy bananowe

Bananowe Farmy

Jedyna taką farma na świecie. Na areale zajmującym ok 50 km² rośnie ponad milion palm bananowych, poczynając od normalnych kończąc na wyjątkowych odmianach. Poza nią w CdB jak i w całej Republice Południowego Baridasu jest ich jeszcze 7.


2JBMJKZ0.jpg


Zbiory bananow trwają cały rok, dlatego też codziennie w sklepach i restauracjach mamy świeże banany. Pierwsza część zajmująca 60% całości jest już zmechanizowana. Nadal trwają prace nad mechanizacja reszty, około 2% zysków ze zbiorów jest przeznaczana na rozwój części zmechanizowanej, a także na poprawę jakości zbiorów części już zmechanizowanej. Kolejna część, zajmująca 30% jest zbierana pracą rąk ludzkich. To właśnie w tej części zbiory są najlepsze. Nie w sensie ilościowym, ale jakościowym. Z tej części banany trafiają do najlepszych restauracji i sklepów w całym Księstwie Sarmacji, m.in. do Banana Tour i Karczmy pod Rozbrykanym Kucykiem. Ostatnia część, która po krótkich obliczeniach zajmuje 10% całości jest eksperymentem. Tutaj banany zbierają tresowane małpy. Zbiory są w tej części najtańsze i przynoszą największy zysk.
fm42rg6v.jpg
Niestety część nadal czuje potrzeby natury i podjada.

Żniwa jak już wspominałem trwają cały rok, miesięcznie zbierane jest od 1500 do 2000 ton bananow. Rozsyłane są w dużych ilościach do każdego zakątka Księstwa Sarmacji 2 razy do roku, w lipcu i styczniu natomiast do każdego zakątka Baridasu wysyłane są 4 razy do roku. W styczniu kwietniu lipcu i październiku.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
4 930,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Laurẽt Gedeon I, David de Hoenhaim, Erik Otton von Hohenburg, Konrad Jakub Arped-Friedman, Julian Fer at Atera, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Ciekawę czy z bananów da się zrobić nalewkę :3
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Diuk Czuguł-Chan na dziś: nalewkę da się zrobić ze wszystkiego.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Eradl jasne że sie da ;D najlepsze wychodzą z tych które powoli zaczynają być więcej niż dojrzałe ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.