Gazeta Teutońska, Andrzej Fryderyk, 19.08.2017 r. o 23:41
Smok pokonany! Czyste niebo nad Sarmacją
Seria wydawnicza: Zemsta Azmalotha

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ILE DNI BRAT MÓJ KONAŁ PRZEZ CIEBIE DRĘCZONY, PO DWAKROĆ TYLE BĘDĘ TWĄ OJCZYZNĘ PUSTOSZYŁ!
Azmaloth


Gdy na uroczystości rocznicowej Królestwa Teutonii, pod jej koniec zjawił się smok, nikt nie wiedział co się dzieje. Czy to jakiś przebieraniec? Czy armia powinna reagować? Czy anonimowy diuk bez głowy to tylko inscenizacja? Niepokój. Zamieszanie. Pytania bez odpowiedzi – takie emocje zawsze charakteryzują coś nieznanego.

Zgodnie z mitem o Eryku z Marduk, w trzecim roku panowania Arona na teutońskie ziemie przybył smok Azmaloth. Bestia była to o inteligencji niezwykłej, a i sile potężnej. Pewny swej inteligencji śmiałkom, którzy przybywali go pokonać, zagadki zadawał. Temu, co odpowiedzieć by umiał, pod miecz głowę miał podłożyć. Nikt jednak na zagadkę odpowiedzieć nie umiał. Tym, który pokonał smoka jego własną bronią był, zgodnie z opowieścią, Eryk z Marduk. Zadał on smokowi zagadkę tak trudną, że ten przez 7 dni i 7 nocy dumał nad nią tak intensywnie, aż wycieńczony padł z głodu i pragnienia.

kZZNwAk4.jpg
Dzielni rycerze, walczący ze smokiem


A zatem, zgodnie z początkową zapowiedzią, gdyby smok nie został pokonany do soboty, 19 sierpnia, co stanowiłoby dwa tygodnie od przybycia smoka, bestia dokonałaby ostatecznego ataku, natomiast Teutonia, a być może cała Sarmacja, stanęła by w płomieniach! Na szczęście, dzięki wspólnemu zaangażowaniu Teutończyków, Starosarmatów, Baridajczyków i Sclavińczyków, smok padł w przeddzień wyznaczonego terminu. I choć teutońskie miecze okazały się najskuteczniejsze, bez Ciepłego i Puchatego, cegieł z Wielkiego Muru oraz betonu smok nigdy by nie został pokonany. To właśnie dzięki walce każdego z Was, możemy dzisiaj świętować. Każdy z walczących otrzyma pamiątkowy Medal Smoczego Pogromcy, na pamiątkę wydarzeń, mających miejsce w Sarmacji pomiędzy 5 a 18 sierpnia 2017 roku. Ci, którzy zdziałali najwięcej, zostaną oczywiście docenieni w szczególny sposób. „Współczesny Eryk z Marduk” również nie zostanie pominięty!

3N1O0g89.png
Medale, jakie zostaną nadane uczestnikom wydarzenia, zaprojektowane przez Diuka Magnuma von Graudenza

W planach jest także specjalna emisja znaczków. Póki co jest ona w fazie konsultacji z Radą Ministrów, a grafik przygotowuje specjalny wizerunek znaczków. Z powodu wielu okazji państwowych w najbliższym czasie, emisja smoczego znaczka może się odbyć ze znacznym opóźnieniem. Póki jednak trwają konsultacje z Radą Ministrów, nie jestem w stanie podać więcej szczegółów. Gdy tylko będą znane, z pewnością wszyscy zostaną o tym poinformowani. To właśnie na znaczku zostanie uwieczniony samorząd, który dokonał najwięcej wkładu w pokonanie smoka… A było to…

Królestwo Teutonii

Pjr7KiLh.png
Herb Wielki Królestwa Teutonii

Teutończycy, swoimi mieczami, zadali aż 31949 obrażeń! Pozostałe statystyki przedstawiają się następująco:

Starosarmacja – 27824 obrażeń
Królestwo Baridasu – 21098 obrażeń
Konsulat Sclavinii – 19129 obrażeń

Serdecznie gratulujemy wszystkim samorządom, za udział, a osobiście jestem dumny, że to właśnie Teutończycy są na pierwszym miejscu podium pod względem zadanych obrażeń.

Jeśli jednak chodzi o nagrody… Nie może też zabraknąć… Libertów! A tych Teutonia postanowiła wydać sporo. W puli nagród przygotowaliśmy ponad 700 tysięcy libertów! Ci najbardziej zaciekli wojownicy otrzymają ich kolejno 80 tys., 60 tys. oraz 40 tys., a smoczy pogromca, otrzyma dodatkowo 20 tys. libertów. A kto dostąpi zaszczytu tych nagród? Są to:

Timan Demollari – 7038 obrażeń
Prokrust Zombiakov – 6514 obrażeń
Paviel Gustolúpulo – 6070 obrażeń

Natomiast Smoczym Zabójcą okazał się… 

Paviel Gustolúpulo

247cASjU.png
Herb Smoczego Pogromcy


Za niesamowity udział w walce dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

To jednak nie wszystko! Każdy, kto choć trochę przyczynił się do zgładzenia bestii, za swój trud dostanie nagrody. Każde obniżenie życia smoka o 1 hp, warte jest 5 libertów. Zatem ten, kto zadał 1000 dmg, otrzyma 5000 libertów! Wierzę, że wyszczerbione miecze, wyczerpane zapasy Ciepłego i Puchatego, brakujące cegły w Wielkim Murze i opróżnione betoniarki zostaną dzięki temu odpowiednio wynagrodzone.

To wydarzenie to jednak nie jest wyłącznie walka. Każda akcja narracyjna wokół ataku smoka, oprócz sowitego nagrodzenia sercami i dotacjami ze strony organizatorów, zostanie wynagrodzona dodatkowo 5 tys. libertów. Także każdy kto napisał artykuł, narysował komiks, zorganizował akcję medyczną, czy najął oddział do walki – zostanie dodatkowo nagrodzony.

lzhrW6rj.jpg
Smoczy skarb


Na koniec chciałbym podziękować wszystkim za wspólną zabawę, w nastroju uczciwości i zdrowej rywalizacji. Dla osób zajmujących się koordynacją, był to bardzo emocjonujący i ciekawy czas. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zabawa była naprawdę niesamowita. Jednakże nie byłoby nic możliwe gdyby nie Diuk Krzysztof Czuguł-Chan, który od początku zaprogramował odpowiednie skrypty, a także pomagał stworzyć podstawy narracyjne i założenia wydarzenia. To właśnie jego pomysłem było to, że teutońskie ziemie przeżyły atak smoka. W czasie trwania ataku również wspierał technicznie i doradzał narracyjnie. Pomysłodawczynią jest natomiast Jej Królewska Mość Karolina Aleksandra, która zaproponowała zarys kształtu wydarzenia oraz doprowadziła organizacyjnie do jego wprowadzenia na uroczystości. Aż do momentu rezygnacji, odpowiadała też za rozwój fabularny wydarzeń. Podziękować też chciałbym baronetessie Carmen Laurent, wraz z którą zajmowaliśmy się koordynacją wydarzeń i czuwaliśmy nad jego przebiegiem. To bez nich wszystkich, nic nie byłoby możliwe.

Koniec jednak tego. Azmaloth padł. Za współczesnych bohaterów wznieśmy szklankę śliwowicy!
Serduszka
19 779,00 lt
Ten artykuł lubią: Jan Magov-Zaorski, Joanna Izabela, Timan Demollari, Paviel Gustolúpulo, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Zbyszko Gustolúpulo, Yennefer von Witcher, Albert Felimi-Liderski, Krzysztof Czuguł-Chan, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, David de Hoenhaim, Roland Heach-Romański, Vladimir ik Lihtenštán, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Cudzoziemiec, Konrad Jakub Arped-Friedman, Orjon von Thorn-Surma, Wojciech Hergemon, Thimoteus ik Hohentsolern, John Rasmusen, Torkan Ingawaar, Peter West, Laurẽt Gedeon I, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Jan via Teutończyk, Erik Otton von Hohenburg, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Yennefer von Witcher
Kto to? :O
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Szczątki Smoka winny zostać po wieki uwięzione w murach najwyższej wieży Złotego Grodu. Tak by potomni mogli mieć namacalny dowód na zbiorowy czyn zjednoczonych ludów i chwalebny ostateczny cios Paviela Smokobójcy!
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Trzeba przeszukać jaskinię w której zamieszkiwał smok w celu znalezienia bogactw skradzionych przez smoka.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Smok-złodziej? Ciekawe.
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Nie napisaliscie jak beda dzielone medale. 1 miejsce z laurem a reszta do 30 miejsca bez? Od 31 srebrne? Woot? :D ?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Hoenhaim tak, nie napisaliśmy. Jeszcze w pełni nie zdecydowałem o tym ile procent osób otrzyma który medal.

Każdy kto zdziałał jednak choć trochę, dostanie któryś z nich :)
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
@demollari Może pan nie wie, ale Smoki we wszelkiego rodzaju baśniach mają chrapkę na złoto i zawsze praktycznie śpią zakopani w złocie. Złoto jest zazwyczaj farbowane, przywłaszczanie.

Zawsze w legowiskach smoków znajdowały się skarby.
Odpowiedz Permalink
Peter West
Niech żyją dzielni wojownicy!
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Osobiście udało mi się wylać kilka betoniarek betonu ;-) Może i skromnie w porównaniu do innych ale zawsze coś! :-)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Chyba prawie każdy obywatel KS, dokonał ataku na Smoka. To była na prawdę dobra zabawa, aż miło to będzie się opowiadać. I jak widać Teutończycy dali rade zadać mnóstwo obrażeń, a podobno to "spokojny naród"... Gratuluje wszystkim wyróżnionym :)
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Wspaniałe medale! Gratulacje dla najaktywniejszych!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.