Vox Populi XVI/2017

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
To już końcówka sierpnia. Powoli kończą się wakacje, ciepło oraz sezon ogórkowy. Chociaż po aktywności tego nie widać. Czarna krecha spada na łeb na szyje i tak naprawdę to prawie nic się nie dzieje. Jednak o tym już w kolejnych punktach dzisiejszego wydania Vox Pupuli
Ir3wuXyj.jpg
Polityka i społeczeństwo

Porządki w Rejestrze Obywatelskim trwają. Odpowiedzialnym za nie jest Hrabia Julian Fer at Atera Wicemarszałek Baridasu .

To już ostatnie godziny głosowania nad wyborem prezesa BZPN. Jedyna zgłoszona kandydatura to Baron Wespucci

Trwa odbudowa Wielkiego Muru . Czy uda się zebrać odpowiednią ilość materiałów?

Poza mapą administracyjną, podjęto się również walki nad stworzeniem mapy geograficznej . Pierwsze wyniki już widać, nadal czekamy na rozbudowę.

Trwają zmiany prawne w Królestwie Baridasu dwa akty zostały już wydane przez JKW Laurencjusza . Mamy nadzieję, że dzięki nim wszystko w Baridasie będzie dobre.

Zagrożenia ze strony smoka już nie ma . Smiałkowie zostali wyróznieni.
4S69hkHO.jpg
Kultura i sport

Najlepszy muzyk w Księstwie Sarmacji, kompozytor i wykonawca własnych piosenek, a do tego Baridajczyk. Chyba nikomu nie muszę przedstawiać Eradla Adriena Markusa Piusa da Firenzy . A w ostatnim tygodniu ukazał się jubileuszowy 10 Kącik muzyczny, w którym prezentuje nam Balladę Okupacyjną. Cytując pewnego Sclavinczyka, propsuje.

Swoje początki w redakcji Herolda ma Artur Kardacz . Czekamy na kolejne artykuły, a na razie gratulujemy tego zalążka ciekawej serii pt.Historia nas wszystkich.

Od kiedy został ogloszony przez Dwor książęcy konkurs, Baridajczycy nie próżnują. Dotychczas w ramach konkursu pojawiły się:
Yenn opisuje również Upadek Muru. A raczej tego fragmentu w którym ma być wybudowana Brama Konkursowa .

Odbudowy Ciuad de Bravo podjął się Jihymed Niezyd. Obecnie ukazały się cztery artykuły
Po Baridasie poszły plotki, że zaginął Wicekról. Prawda czy kłam? Zobaczcie sami.

Ukazało się kolejne wydanie Anielskiego Dotyku zatytułowany Cztery Filary . Chyba nie muszę wspominać, że autorem jest Arcadio Deliart .

[Działka] Dyplomacji 16 stała się na chwilę miejscem wyjątkowo ciekawej narracji. Czy odważysz się zapukać we wrota domu Arcadia?

9 punktów przewagi nad Wandystanem. To jest właśnie Reprezentacja Baridasu. A wszystko dzięki świetnemu trenerowi, JO Diukowi Demollariemu .
MUP czeka na uporządkowanie bałaganu. w BZPN.

Yennefer po feralnym rozwodzie z Rolandem, adoptuje syna. Jest nim Arcadio Norbert Deliart von Witcher. Już jest wpisany do rodu Buddus
Gospodarcze nowinki? Wydanie I oraz Wydanie II Artura Kardacza przybliża nam tenże system.

Kolejna ankieta z SOBOSu już opisana. podsumowanie juz wydane, można przeczytać.
Henryk Wespucci opisuje w imieniu KSZ Pierwszy z 6 lotniskowców

Ponownie poruszony temat kosmosu. Tym razem w profesjonalny sposób podchodzi do sprawy Arcadio Deliart w artykule z serii Wysłannik z Kosmosu . Tak jak wiele osób, czekamy na więcej.

Fabryka narkotyków utworzyła również wątek, w którym będzie opisywać narkotyki. I zapewniane jest, że będą zgoła inne niż istniejące w Realu!


I to byłoby na tyle, z działań w Królestwie Baridasu. Jeżeli coś zostało pominięte... To nie moja wina... Przecież nie jestem cyborgiem :)

Pisarz dworu
(-) Jihymed Niezyd
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 862,00 lt
Ten artykuł lubią: Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Henryk Wespucci, John Rasmusen, Julian Fer at Atera, Laurẽt Gedeon I, Viktor Toghon at Atera, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Erik Otton von Hohenburg, David de Hoenhaim, Roland Heach-Romański, Peter West, Tomasz Ivo Hugo, Tomasz Habsburg.
Komentarze
Incisive
Witam wszystkich z pod drzwi Biblioteki Unisławowskiej. Jako drzewiej bywało siedzę na schodach z pogiętą puszką, i słucham z zaciekawieniem co w Księstwie się dzieje.
Niektórzy jeszcze może pamiętają starego żebraka. Inni mijają łukiem szerokim, co by smród nie zabił.
Przywitam się zatem tym, co znają, i tym co oczy przecierają ze zdziwienia jak zawsze....
W pas się kłaniam Szanownym Sarmatom. I szczęścia tak w biznesach, jak i w sprawach sercowych życzę.
Miło widzieć, że nie jestem już ostatnim, co po onych schodach łazi... i bruk szlifuje. Choć wiele lat mnie nie było, to nadal "śmieci" znajome. I choć chaty żebraka wieki już nie ma, i wszystko prawie uległo zapomnieniu, to żywot waćpaństwa jak zawsze skomplikuję.
Miło mi niezmiernie, że nadal sztuką się mieszkańcy grodziska i okolic zajmują. Zawsze tego brakowało. Wszędy zaczepki, swawola.... Więc i żebrak zawyje starą pieśń... Jeszcze z czasów jaśnie nam panującego Piotra.... Ostatnia mapa Sarmacji.... A raczej pierwsza, bo chwilę potem Książę pierwszą oficjalną mapę raczył nam pokazać....
W pas się kłaniając:
Ostatni żebrak Księstwa Sarmacji
Incisive
http://w985.wrzuta.pl/audio/agsaM6dpxKp/ostatnia_mapa_sarmacji
Permalink
Yennefer von Witcher
Czy to Pan zaśpiewał tą przepiękną balladę? Przyznaję, iż fanką pańską się stałam i pragnę, ach pragnę Pańskiego głosu słuchać...
Odpowiedz Permalink
Incisive
Ależ Panienko...
Słuchać słów żebraka to mocno nie polityczne, Jako że ja złem wcielonym postrzegany jestem. A grzeczne niewiasty psalmy, a nie karczemne piosnki słuchać winne wedle mniemania większości Sarmatów.
Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.