Obserwator Sarmacki, Cudzoziemiec, 07.09.2017 r. o 09:49
Monitor Sejmu nr 02/K-LIII/2017
Seria wydawnicza: Monitor Sejmu

4e6W9nl1.png

MONITOR SEJMU #02/K-LIII/2017


R0owh5cJ.png

Minęły kolejne dwa tygodnie LIII kadencji Sejmu, czas więc na małe podsumowanie ostatnich wydarzeń. Redakcja Obserwatora przyjęła, że seria "Monitor Sejmu" ukazywać się będzie co dwa tygodnie. Ostatnio informowaliśmy Czytelników o wyborze przez Sejm Marszałka Sejmu, dziś warto dodać informację o tym który poseł został Wicemarszałkiem. Zgodnie z decyzją Marszałka Kristiana Arpeda został nim poseł Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło.

Sejm w minionym okresie nie miał zbyt wiele do pracy, za to swój chrzest bojowy przeszedł właśnie wspomnianym wicemarszałek. Zapraszam na 2 numer Monitora Sejmu LIII kadencji.

9ZP5MFZU.png

Pracownicy Kancelarii i Prezydium Sejmu z całą pewnością nudzili się w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Do Laski Marszałkowskiej nie trafił ani jeden nowy projekt ustawy, ani jeden wniosek o debatę. Marszałek musiał się tylko zająć jedną kandydaturą na Asesora Trybunału Koronnego, która to Laski Marszałkowskiej wpłynęła wieczorem 26 sierpnia 2017 r.

L9OCsnaN.png

Minione dwa tygodnie trudno oceniać jako te, które obrodziły owocami. Do Sejmu nie wpłynął żaden nowy projekt, to i nie trwały żadne nowe debaty legislacyjne. Jedyna debata, która się odbyła dotyczyła kandydatury hrabiego Roberta von Thorna na stanowisko Asesora Trybunału Koronnego. Sama debata do burzliwych, mimo kontrowersyjności kandydata, nie należała. Padło kilka oczywistych stwierdzeń, kilka zapewnień, kilka pytań. Temperatura debaty była też skutecznie ochłodzona przez długość tejże. Marszałek Sejmu zarządził debatę na okres trwający 7 dni. Z posłów udział w niej wziął jedynie poseł CZEKANA Krzysztof Czuguł-Chan, zaś spoza Sejmu wyrazy poparcia przekazał Marszałek Trybunału Koronnego Roland Heach-Romański.

WRSI5l6q.png

Sejm zakończył głosowania: Obie nowelizacje zostały przyjęte i podpisane przez Regenta. Warto przypomnieć więc czego dotyczyły. Nowelizacja Ordynacji Wyborczej zlikwidowała wybory do Sejmu z listy nowych obywateli. Kolejne wybory odbywać się będą tylko w modelu list wyborczych komitetów. Z kolei zmiana Konstytucji spowodowałą objęcie organów Sejmu możliwością kontroli ich działań przez Trybunał Koronny. Do tej pory były one spod tej kontroli wyłączone. Obie zmiany weszły już w życie.

Natomiast w chwili obecnej trwa głosowanie w sprawie wyboru Asesora Trybunału Koronnego. Kończy się ono w dniu dzisiejszym.

Edit (12:06): wzmiankowane głosowanie zostało już zakończone. A Sejm wyraził zgodę i powołał kandydata na ATK. 5 posłów było ZA, 1 się WSTRZYMAŁ, 1 był PRZECIW.

NIGGTK11.png

Od dnia wyłonienia nowego Sejmu mijają blisko cztery tygodnie. W tym czasie Posłowie nie mieli zbyt wiele pracy. Dwa, raczej zgodnie przyjęte, projekty ustaw, dwie decyzje personalne. Prawie miesiąc za nami. Warto jednak podkreślić, że miesiąc kadencji to 1/3 całości. Programy obu ugrupowań, ale i posła niezależnego, zapowiadały zmiany, zapowiadały projekty. O ile więc CZEKAN dwa najważniejsze swoje postulaty już przez Sejm przeprowadził i doprowadził do wejścia ich w życie, tak .STARODAWNA nie przedłożyła Marszałkowi Sejmu ani jednego projektu czy postulatu. Być może to cisza przed burzą. To się okaże w kolejnych dniach i tygodniach.

Monitor Sejmu będzie informował o pracach Sejmu na bieżąco. Pozostańcie z nami, śledźcie doniesienia. Kolejne wydanie Monitora planujemy na dzień 21 września 2017 r.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 909,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir ik Lihtenštán, Jan Magov-Zaorski, Paviel Gustolúpulo, David de Hoenhaim, Tomasz Habsburg, Laurẽt Gedeon I, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Konrad Jakub Arped-Friedman, Viktor Toghon at Atera, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Może lepiej publikować "Monitor...", gdy wydarzy się coś ciekawego w Sejmie, miast produkować teksty, które i tak nic nie wnoszą?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Vladimir o tym, że w Sejmie nic się nie dzieje też społeczeństwo winno wiedzieć. Brak pracy Sejmu to też informacja. Czy zaś ona coś wnosi czy nie to chyba kwestia indywidualnego odbioru. Stoję też na stanowisku, że przekazywanie informacji tylko o tym co się dzieje powoduje powstawanie błędnego przekonania, że wszystko jest super, i że nic nie wymaga interwencji/działania.

Rola Monitora to szeroko pojęte informowanie o pracach (także ich braku) w Sejmie. To rola nie oceniająca, a jedynie czysto informująca. Rodzaj "kroniki".
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
1295395487.jpg

PIERŚCIEŃ AKTYWNOŚCI

Atrybuty: +1 do Licznika Aktywności Waga: 2 Wartość: 1000 lt
Pradawny Kumak Aktywności udziela noszącemu ten przedmiot błogosławieństwa, zwiększającego jego aktywność w Księstwie Sarmacji. Jest to przedmiot legendarny.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Zgodzę się, że o braku aktywności trzeba też informować ... a raczej przypominać. Jeżeli z brakiem aktywności nikt nie będzie niczego robił to ... nikt niczego nie będzie robił. Stary Czekan by już ta bandę nierobów rozgonił na cztery strony świata zmasowanym hejtem i mielibyśmy przyspieszone wybory (ale one i tak by nic nie zmieniły)
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
@ZdrajcaNarodu Kupuję! Gdzie dostanę? :D
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@ArcadioDeliart w Ambasadzie Mordoru. Taki spory budynek zaraz za Wychodkiem Dramlandzkim w Grodzisku.
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
@ZdrajcaNarodu Dobra, jadę! *brum-brum*
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@ArcadioDeliart Doceniam i szanuję. Podziwiam odwagę i odporność na nieprzyjemną woń zazdrości. Czyżbyście byli w posiadaniu Naszyjnika Szambonurka?
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
@ZdrajcaNarodu Niestety nie, ale jestem w posiadaniu tego mieczyka o nazwie Anielski Dotyk. -5 do podatności na realiozę, ale i +20 do bicia wrogów. A jak criticala załapię, to ło Powago i fiu-fiu! Też legendarka, ale nie na sprzedaż.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.