Baridasar Front wrzesień/2017

Fare Aryon
Jako pisarz dworu mam obowiązek informowac was o działaniach wladz oraz obywateli w Królestwie Baridasu. Dotychczas tą funkcję pełniłem przy pomocy redagowania Vox Populi w Heroldzie oraz Posłania Baridajskiego na forum. Ale kto powiedział, że skoro tak było to tak ma zostać? Postanowiłem więc, że zmienię co nieco. Baridasar Front od teraz będzie pełnił w Księstwie Sarmacji rolę, która dotychczas pełniło wydanie Vox Populi. Będzie się ukazywać, w odróżnieniu od Voxa w nakładzie miesięcznym (mniej więcej w środku każdego miesiąca) i zawierać jedynie najważniejsze informacje z Królestwa. Posłanie zostaje lekko zmienione (conajmniej narazie) i będzie ukazywać się dokładnie co 2 tygodnie, mam nadzieję że to będzie zawsze sobota, jednak ręki uciąć nie dam. W posłaniu jak dotychczas będzie się pojawiać wszystko. Zatem nie przedłużając już dłużej, zaczynajmy.
Wysoka Rada

Wysoka rada nie próżnuje. Obecnie trwają obrady dotyczącelokacji Nikolaopola jako awrskiego miasta systemowego w Księstwie Sarmacji. Sam wniosek złożony został przez JO Mikołaja Torpeda dnia 4 września, a obrady rozpoczęto już dnia następnego. W tym czasie wielu Baridajczykow wyraziło poparcie dla inicjatywy, a także okazała swe serca wspierając miasto finansowo. Obecnie trwa głosowanie, które prawdopodobnie tylko potwierdzi fakt, którym jest powstanie takiego miasta.

Dnia 15 września zostało również zarządzone kolejne zebranie rady, dotyczące uchylenia ordynacji wyborczej. Dotychczas Marszałek nie zarządził debaty, a co za tym idzie, również żaden członek Rady nie wypowiedział się.

Ważnym tematem rozmów Wysokiej Rady jest równieżsprawa finansów. Główną kontrowersje stanowi czas na wypłaty. No ale widocznie szybko zostanie podjęty konsensus. No i w zasadzie to dopiero rozpoczęła się debata więc dużo jeszcze o niej powiedzieć nie można.
Dwór Królewski

Na dworze królewskim również dużo się dzieje. Jedna z najbardziej oczekiwanych spraw jest ustanowieniednia Baridajskiego sportu. Obecnie znamy zdanie dworzan, jednakże czekamy jeszcze na zdanie innej osoby ktorej zdanie liczy się dla nas jak słowa dworzanina. Mam tu na myśli Selekcjonera kardy reprezentacji Baridasu w piłce nożnej JO Timana Demollariego. Jeszcze nie jesteśmy w stanie podac szczegółów, jednakże na pewno zostanie wydana stosowną informacja, gdy pojawi się dokładna i pewna informacja.

Jednak na Dworze królewskim lubimy gościć również osoby z miast. Bardzo nagląca sprawa jest Corona Muralis dla Baridajskich miast. Do głosu dopuszczony jest każdy, kto w tej sprawie ma cokolwiek sensownego i w temacie do powiedzenia.

Republika Południowego Baridasu

RPB powoli staje na nogi. Zainteresowanych jest coraz więcej, jednym z nich jest wicehrabia Ricardo Conejo Cuadrado, który niedawno, dosłownie kilka dni temu ponownie zawitał w Baridajskie, jak również i Sarmackie progi. Wśród grona zainteresowanych narracja wokół RPB znalazł się również WO Thimoteus ik Hohentsolern, który postanowił sprzeciwić się działaniom Las Fábricas de Narcoticaes. Pomocą prawną Republice służy również JKW Laurencjusz.
Prasa

W prasie cisza aż słychać brzęczące muchy. Pojawiło się kilka drobnych artykułów, m.in. dotyczący święta Baridajskiego sportu, jednak nie jest to coś, co zmieniłoby nasz światopogląd. Dlatego sądze, że jedynym podlinkuje je, jakby ktoś po prostu jeszcze na nie nie trafił.
link 1.
link 2.

Wiadomości Specjalne

Może nie będzie to wiadomość szczególnie miła z mojej strony, ale dzięki Wandzie wróg Królestwa Baridasu Salvadore van der Saar opuścił progi Księstwa Sarmacji i miejmy nadzieję już więcej w nie nie zawita.


Na marginesie
To jest dopiero pierwsze wydanie dlatego może wyglądać trochę mniej sympatycznie, jednak postaram się dodać w następnym wydaniu trochę kolorytu.

Uwaga!!!
Jeśli uwazasz, że twoje działanie w Królestwie zasługuje na szczególną uwagę, a ja pomimo to pominąłem je, nie zwlekaj, a po prostu napisz. Do mnke na PK, w komentarzu lub gdziekolwiek ci wygodnie. Pozwolę sobie wtedy na szczególne wyróżnienie go w Posłaniu Baridajskim.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 900,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, David de Hoenhaim, Laurẽt Gedeon I, Yupeng Beijin-Zhao, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Avril von Levengothon.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
Cytuję:
Może nie będzie to wiadomość szczególnie miła z mojej strony, ale dzięki Wandzie wróg Królestwa Baridasu Salvadore van der Saar opuścił progi Księstwa Sarmacji i miejmy nadzieję już więcej w nie nie zawita.

Czy można wiedzieć, dlaczego Salvadore van der Saar był wrogiem Baridasu i kto go takim tytułem namaścił?

Czy można wiedzieć, dlaczego za dobre uznaje się odejście jakiegokolwiek obywatela?
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Cytuję:
Czy można wiedzieć, dlaczego Salvadore van der Saar był wrogiem Baridasu i kto go takim tytułem namaścił

M.in dlatego

Użyłem sformułowania Wróg aby uniknąć słów obelżywych i nie na miejscu, chociaż i tak były one dosyć ciężkie.
Cytuję:
Czy można wiedzieć, dlaczego za dobre uznaje się odejście jakiegokolwiek obywatela?

Nie uznaje tego jako jakaś wielka dobra nowina, ale porównam to szczęście do szczęścia, jakie panowało po odejściu m.in. Pawła Platy oraz DJK. Wiem słabe porównanie, ale jednak.


I zdaje sobie sprawę, że to było nie na miejscu, ale wcale tego nie żałuję.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Jihymed Niezbyt rozumiem. We wskazanym wątku są dwie wypowiedzi z których nic nie wynika. Proszę o przybliżenie sytuacji w sposób bardziej obrazowy dla kogoś, kto pojęcia o problemie nie ma.

Niezbyt rozumiem też „szczęścia” z odejścia Pawła Platy i DJK. Pamiętam, że podobne miało miejsce przy odejściu Lamberta. Ale wciąż – niezbyt rozumiem. Proszę o wyjaśnienie dlaczego – nie przyrównywanie.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Ach, nie wiem dlaczego nie ma tam poprzednich wypowiedzi. Głównie chodzi o o to że Salvadore próbował "pozbyć się" Królestwa Baridasu z Księstwa Sarmacji. Może z punktu widzenia WKW nie jest to takie straszne, jednakże Baridajczykom napsuło to krwi.
Odpowiedz Permalink
Henryk Wespucci
Salvadore, wracaj do nas! Bez Ciebie, Baridas sobie nie poradzi!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Jihymed w takim razie co takiego zrobił i jakie działanie podjął? Przypominam że to o czym mówisz jest zakazane pod rygorem kary banicji i oszczerstwa bez przyczyny mogą stanowić podstawę do rozpoczęcia sprawy sądowej w ramach zniesławienia. Sugeruje więc uzasadnienie tezy nie pozostawiające choćby cienia wątpliwości.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Się czepiacie, Andrzeju markizie Fryderyku. Dlaczego odejście obywatela miałoby być złe? To znaczy, naturalnie szanuję aktywność takich indywiduów jak DjkCezarowcy, drogi mi Lambert czy dobry Sclavińczyk Salvadore, ale z drugiej strony, jak mawiają, za tłoczno też nie może być. Szkoda tylko, że oni nie zostali, a na emeryturę nie przeszedł ktoś z większym stażem, robiąc miejsce dla nowego pokolenia.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Tak. Czepiamy się no jesteśmy konsekwentni.

A odejścia starych na rzecz młodych mamy. Chociażby we wspomnianym Baridasie.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@AF

Złożył wniosek o zamknięcie wrót do Baridasu, co może stanowić podstawę do sadzenia iż chciał odciąć Baridas od centrali. Postaram się odnaleźć całość wniosku ale niczego nie obiecuję.

Startując na konsula Sclavinii używał haseł antybaridajskich. (Tutaj chyba nie muszę sprawy przedstawiać jasno).

Poza tym próbował wmówić wszystkim że Baridas jest zły Tutaj link

Obecnie nie rozpisze się, bo jestem w szkole, akurat mam przerwę, ale postaram się rozpisać jeżeli będzie potrzeba po powrocie.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Cytuję:
Postaram się odnaleźć całość wniosku ale niczego nie obiecuję.

znalazłem
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.