Agencja Rozwoju Grodziska, Patryk Vindsor, 19.09.2017 r. o 15:35
Bodowa drogi T1: Sola - Purpurowy Wicher.

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Jak zapewne wszyscy Sarmaci mieli okazję się przekonać, od dnia 10 września 2017 rozpoczęła się budowa drogi T1. Bez odpowiedniej infrastruktury komunikacja na terytoriach Tropicany będzie niemożliwa lub znacząco utrudniona. Dodatkowo inwestycje stanowią dobry napęd dla gospodarki Starosarmacji i nowopowstałej dzielnicy. W niniejszym artykule chciałbym przedstawić krótką fotorelację z przebiegu prac, które jak sami się przekonacie - idą pełna parą.

Każdy kolejny odcinek drogi rozpoczyna przejazd spychacza. Pierwsza, wierzchnia warstwa gruntu zostaje zdarta. Ma to kilka celów, w pierwszej kolejności dowiadujemy się o budowie geologicznej danego podłoża. To wyznacza dalszy kierunek prac, w szczególności jaki ciężki sprzęt będzie potrzebny i ile czasu orientacyjnie zajmie budowane danego odcinka.

PLrrro76.jpg

Niektóre partie pracy są ciężkie do wykonania. Teren przedstawiony na fotografii należy przekopać i przekształcić całą arenę dla wybudowania odpowiedniego wiaduktu łączącego drogi lokalne z główną trasą. Dodatkowo trzeba zadbać o zwierzęta i w związku z tym uniemożliwić im ewentualną wędrówkę po drogach.

x10jh3L2.jpg

A tutaj już budowa wiaduktu. Niestety, Tropicana to zróżnicowany geograficznie teren, zatem budowa wiaduktów, tuneli i innej infrastruktury pokonującej przeszkody terenowe jest konieczna.

q4Mhri5O.jpg

Jeden z odcinków trasy, wiaduktu już gotowy i oddany do użytku.

XjfCq0yU.jpg

Poniżej fotografia prac wykończeniowych. Krawężniki, znaki drogowe, siatki ochronne itd. Część drogi już otwarta dla ruchu cywilnego, bez samochodów ciężarowych.

4gFnBf2V.jpg

Do budowy drogi zaangażowano zarówno konwencjonalne firmy oraz każdy mieszkaniec ma możliwość znalezienia dorywczej pracy. Szczególnie jest to dobre wyjście dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi mieszkańców Feru. Dodatkowo zniszczenia spowodowane przez ataki Azmalotha pozbawiły miejsc pracy wielu mieszkańców Sarmacji. Zatem roboty drogowe dają szansę zarówno na zarobek jak i zdobycie nowego zawodu i uprawnień.

QDq198Sn.jpg

Kolejny odcinek budowy. W tym miejscu koniecznym jest dodatkowo budowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. Jak wiadomo, rurociągi muszą być położone pod drogą. Dlatego w tej chwili wykonuje się te prace a nie później co zniszczyło by powierzchnię asfaltową.

0JBOP8cf.jpg

Etapy końcowe budowy jednego z odcinków trasy. Układanie i wygładzanie asfaltu. Teraz tylko materiał musi odpowiednio związać. Następnie wykona się prace wykończeniowe i kolejna partia drogi zostanie oddana do użytkowania.

12U2WKi9.jpg
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Jan Magov-Zaorski, Gotfryd Slavik de Ruth, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
8 179,00 lt
Ten artykuł lubią: Jan Magov-Zaorski, Gotfryd Slavik de Ruth, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Habsburg, Yupeng Beijin-Zhao, David de Hoenhaim, Bartłomiej Czapka, Albert Felimi-Liderski, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Rozbudowa infrastruktury, jest bardzo ważnym elementem rozwoju Regionu. Czekam kolejnego reportażu, z budowy kolejnej trasy.
Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Coraz młodsi uczą się tego zawodu:)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Winszuję, dobra narracja zawsze w cenie :)
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
RADOŚĆ TWORZENIA
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.